در حال بارگذاری ...
 • کاهش ۲۳ درصدی استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای در استان گلستان

  در مینی بوس رانی هم سال گذشته ۴۹۴ هزار نفر با این وسیله جابجا شدند که امسال این رقم به ۲۶۵ هزار نفر رسیده و کاهش ۴۶ درصدی را شاهد هستیم .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان گفت : در ایام کرونا ، استفاده گلستانی ها از ناوگان حمل و نقل جاده ای ۲۳ درصد کاهش یافت .

  ایوب میرشاهی اظهار کرد : در چهار ماه امسال دو میلیون تن کالا مانند سیب زمینی ، کلزا ، چغندر ، گندم و غیره توسط ناوگان راهداری جابجا شده است . در چهار ماهه امسال ۱۶ هزار و ۸۳ سفر با ناوگان حمل و نقل عمومی برون شهری استان انجام شده که نسبت به سال گذشته ۲۴ درصد کاهش را نشان می‌دهد .

  میرشاهی در خصوص آمار مسافران ادامه داد : در بخش اتوبوس رانی ۱۱۸ هزار و ۴۲۶ نفر در سال جاری جابجا شده که با توجه به رقم ۱۹۸ هزار و ۱۸۵ نفری سال گذشته ، ۴۰ درصد کاهش مسافر در این بخش اتفاق افتاد . در مینی بوس رانی هم سال گذشته ۴۹۴ هزار نفر با این وسیله جابجا شدند که امسال این رقم به ۲۶۵ هزار نفر رسیده و کاهش ۴۶ درصدی را شاهد هستیم .

  میرشاهی با بیان اینکه ۱۸ درصد جابجایی درون استانی و ۳۳ درصد جابجایی برون استانی کاهش یافته ، اضافه کرد : در مجموع استفاده مردم از سیستم حمل و نقل ۲۳ درصد کاهش یافته است .

  معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گلستان افزود : ضریب اشغال اتوبوس‌ها از ۹.۵ نفر سال گذشته به هفت نفر رسیده و ۲۲ درصد کاهش را نشان می‌دهد . در مینی بوس هم ۱۰ درصد کاهش ضریب اشغال داشته اما در خودروهای سواری کاهش نداشتیم .
  مطالب مرتبط

  پیشگام بودن استان بوشهر در بازسازی محورهای آسیب دیده از سیل استان لرستان و هرمزگان

  پیشگام بودن استان بوشهر در بازسازی محورهای آسیب دیده از سیل استان لرستان و هرمزگان

  برای ارتقاء توانمندی پرسنل شاغل در مجموعه راهداری و حمل و نقل علاوه بر اموزش ضمن خدمت ، برنامه های انگیزشی دیگری از جمله توجه به معیشت و منزلت کارکنان مد نظر قرار دارد . بهره وری بیشتر بخش و استفاده بهینه از داشته ها و دارایی های سازمان دو هدف دیگر مسئولان سازمان است که تلاش می ...

  |

  برخورداری ۵۳ درصد از روستاهای کشور از راه آسفالته

  برخورداری ۵۳ درصد از روستاهای کشور از راه آسفالته

  در برخی روستاهای استان کمبودهایی احساس می شود که با توجه به اینکه اعتبارات راه های روستایی امسال صد درصد استانی شده است ، انتظار می رود تا با مساعدت مسئولان استانی و استفاده از منابع سایر دستگاه هایی که می توانند یاری گر اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان باشند ، روند ...

  |

  توسعه خدمات دانش بنیان و داده محور و استفاده از فناوری های روز راهکار تقویت حوزه حمل و نقل مسافر

  توسعه خدمات دانش بنیان و داده محور و استفاده از فناوری های روز راهکار تقویت حوزه حمل و نقل مسافر

  از پانزدهم تیر ماه سال ۹۷ که سامانه توزیع لاستیک با ارز ۴۲۰۰ تومانی راه اندازی شد تا به امروز سه میلیون و ۱۴۶ هزار حلقه لاستیک به کشور وارد شده و در مجموع ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار حلقه آن در قالب حواله توزیع شده که سهم استان لرستان در مجموع ۱۱۱هزار و در ۱۸ ماهه ۸۸ هزار حلقه بوده است .

  |

  نظرات کاربران