در حال بارگذاری ...
 • فعالیت ۹۰۰۰ راننده حرفه‌ای در بخش حمل و نقل جاده ای کالا و مسافر استان زنجان

  بیش از ۵۰۰۰ وسیله حمل و نقل کالا و مسافر در استان فعال است که سال گذشته بخش خصوصی ۷.۷ میلیون تن کالا جابه‌جا کرده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان گفت : در حال حاضر در استان زنجان ۹۰۰۰ نفر راننده حرفه‌ای فعالیت دارند .

  عبدالحسین علی‌اکبری شامگاه ۱۹ مردادماه در جلسه کارگروه تنظیم بازار استان زنجان ، با ارائه گزارشی از وضعیت بخش حمل و نقل استان ، اظهار کرد : بر اساس آخرین آمار ، در حال حاضر در استان زنجان ۹۰۰۰ نفر راننده حرفه‌ای فعالیت دارند که ۲۰۰۰ نفر آنان در بخش جابه‌جایی مسافر و ۷۰۰۰ نفر نیز در بخش جابه‌جایی کالا فعالیت دارند . ۱۲۰ شرکت حمل و نقلی نیز در استان وجود دارد که ۸۰ واحد آن در بخش حمل و جابه‌جایی کالا و ۲۰ شرکت نیز در بحث جابه‌جایی مسافر فعالیت دارد که در مجموع چند شرکت در استان زنجان به‌صورت بین‌المللی فعالیت می‌کند .

  این مسئول ادامه داد : بیش از ۵۰۰۰ وسیله حمل و نقل کالا و مسافر در استان فعال است که سال گذشته بخش خصوصی ۷.۷ میلیون تن کالا جابه‌جا کرده است . همچنین رتبه اول کالاهای جابه‌جا شده با ۱.۳ میلیون تن مربوط به انواع خاک معدنی است و پس از آن سیمان با ۱.۲۵ میلیون تن در جایگاه دوم قرار دارد . در ضمن ۱.۴  میلیون نفر مسافر نیز در سال گذشته جابه‌جا شده است .

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان با اشاره به افزایش کرایه حمل مسافر ، تصریح کرد : طبق روال هر ساله ، اسفندماه سال گذشته قیمت کرایه ۲۰ درصد افزایش و پس از پایان تعطیلات دوباره به وضعیت قبلی بازگشت ولی با توجه به شرایط رعایت پروتکل‌های پیشگیری از کرونا و الزام جابه‌جایی مسافر کمتر ، کرایه‌ها از اوایل اردیبهشت افزایش یافت .
  مطالب مرتبط

  نظرات کاربران