در حال بارگذاری ...
 • تخفیف ۲۰ درصدی برای صاحبان کالاهای کانتینری صادراتی در بندر خرمشهر

  به منظور تسهیل صادرات غیرنفتی به کشورهای حاشیه خلیج فارس و افزایش میزان صادرات کالاهای فله‌ای کیسه‌ای و غیرکیسه‌ای ، صادرات این محموله ها از طریق کانتینر به کشور کویت در حال انجام است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیر کل بندر و دریانوری بندر خرمشهر از اعمال تخفیف ۲۰ درصدی برای صاحبان کالای کانتینری صادراتی در بندر خرمشهر خبر داد و گفت : خارج سازی ۵ فروند مغروقه در آبراه اروند در دستور کار قرار گرفته است .

  نوراله اسعدی اظهار داشت : به منظور جذب صاحبان کالا در بندر خرمشهر تعرفه ‌هایی نظیر انبارداری ، حمل و نقل کانتینری صادراتی که بخش خصوصی سرمایه‌گذار آن است تا ۲۰ درصد تخفیف برای صاحبان کالا در نظر گرفته شده است . با توجه به موقعیت جغرافیایی بندر خرمشهر و تخفیفات اعمال شده با بازگشایی مرزها کماکان فعالیت بندر خرمشهر در زمینه صادرات به کشورهای حاشیه خلیج فارس ادامه دارد .

  مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر در خصوص صادرات به کشور کویت گفت : به منظور تسهیل صادرات غیرنفتی به کشورهای حاشیه خلیج فارس و افزایش میزان صادرات کالاهای فله‌ای کیسه‌ای و غیرکیسه‌ای ، صادرات این محموله ها از طریق کانتینر به کشور کویت در حال انجام است .

  اسعدی در خصوص خارج سازی مغروقه ها از آبراه اروند تصریح کرد : خارج سازی پنج فروند مغروقه در آبراه اروند در دستور کار قرار گرفته است و طرح خارج سازی مغروقه ها توسط سازمان بنادر و دریانوردی در مرحله تشریفات اجرای مناقصه قرار دارد و تا حدود زیادی از کارهای آن انجام شده است .

  وی در خصوص میزان اعتبار خارج سازی مغروقه ها گفت : میزان اعتبار خارج سازی این ۵ فروند مغروقه ۸۰ میلیارد تومان برآورد شده است و طبق برنامه ریزی انجام شده عملیات خارج سازی مغرقه‌ها درنیمه دوم سالجاری عملیاتی می شود .
  مطالب مرتبط

  نظرات کاربران