در حال بارگذاری ...
 • پیشرفت فیزیکی ۲۳ درصدی در پروژه احداث شهرک حمل و نقل قم

  دو بانه شدن جاده قدیم قم - تهران و وجود پدافند هوایی حضرت معصومه (س) و سایت هسته‌ای فردو در نزدیکی این مکان از جمله دلایل عقب‌نشینی و کمتر شدن زمین اختصاص‌یافته جهت ساخت شهرک حمل‌ونقلی بار هستند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای قم گفت : پروژه شهرک حمل و نقل قم با ۲۳ درصد پیشرفت فیزیکی تا پایان امسال فاز نخست آن افتتاح می شود .

  محمدحسن کلهری با اشاره به اهمیت و جایگاه خبرنگاری در جامعه گفت : خبرنگاران رابط بین مردم و مسئولان و انعکاس‌دهنده مشکلات ، کاستی‌ها و تلاش‌های مدیران هستند .

  کلهری دسترسی‌های نمایشگاه و شهرک صنعتی شکوهیه در ۳۰ کیلومتری شهر را موردتوجه قرارداد و افزود : حدود ۶۰ درصد تصادفات جاده‌ای در ۳۰ کیلومتری شهر‌ها اتفاق می‌افتد که آمار خیلی بالایی است .

  مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان قم با بیان حساس بودن موضوع ایمنی راه‌ها عنوان کرد : در صورت یک‌لحظه غفلت ، عامل انسانی منجر به‌تصادف و فوت هم‌وطنان می‌شود ، بنابراین اگر بخواهیم انرژی خود را روی حذف تصادفات ، تمرکز کنیم باید روی این ۳۰ کیلومتر کار بیشتری انجام شود .

  کلهری با اشاره به آخرین وضعیت شهرک حمل‌ونقل بار و لجستیک گفت : پیش‌ از این پایانه بار عمومی کالا داشتیم که محل آن کیلومتر شش جاده قدیم قم - تهران بود که به دلایلی به گمرک تحویل داده شد و قرار بر این شد مکانی به‌عنوان شهرک حمل‌ونقل یا پایانه بار عمومی در ۲۰ کیلومتری جاده قدیم قم - تهران مکان‌یابی و پیگیری شود . اگر جاده اصلی اتوبان قم - تهران را آنتنی و پشت سرهم دسترسی بدهیم در مبادی ورودی و خروجی‌ها شاهد تصادف خواهیم بود .

  کلهری با بیان دلایل و علت این موضوع عنوان کرد : دو بانه شدن جاده قدیم قم - تهران و وجود پدافند هوایی حضرت معصومه (س) و سایت هسته‌ای فردو در نزدیکی این مکان از جمله دلایل عقب‌نشینی و کمتر شدن زمین اختصاص‌یافته جهت ساخت شهرک حمل‌ونقلی بار هستند .

  مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان قم با بیان اینکه روند احداث شهرک را از طریق بخش خصوصی در حال پیگیری هستیم ، تصریح کرد : زمین این شهرک ابتدا ۴۸ هکتار بود و در حال حاضر به ۲۶ هکتار زمین تقلیل یافته است . دیوار این شهرک کشیده شده و ۲۳ درصد پیشرفت فیزیکی دارد البته این پیشرفت بیشتر شامل دیوارکشی و کار‌های مقدماتی بوده و کار فیزیکی داخل آن کاری انجام‌نشده است و در حال حاضر در حال پیگیری برای ایجاد زیرساخت‌های آن هستیم و امیدواریم تا پایان امسال فاز نخست آن افتتاح شود که امیدواریم به این مهم دست پیدا کنیم .

  کلهری دسترسی به ریل را یکی از لازمه‌های مهم احداث شهرک لجستیک برشمرد و افزود : این موضوع نیاز به بررسی دارد که آیا می‌توان در محل احداث شهرک حمل‌ونقل بار دسترسی به ریل ایجاد کرد یا نه باید لجستیک را جای دیگری منتقل کنیم که دسترسی به ریل نزدیک باشد .

  مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان قم تصریح کرد : فاز نخست این پروژه ، شامل محل غرف شرکت‌های حمل‌ونقلی، استراحتگاه رانندگان و پارکینگ مشترکی است که برای توقف خودرو‌های نقلیه در طرح در نظر گرفته‌شده می‌شود .
  مطالب مرتبط

  درگذشت سرپرست اداره راهداری عنبرآباد در جنوب کرمان حین انجام ماموریت راهداری

  درگذشت سرپرست اداره راهداری عنبرآباد در جنوب کرمان حین انجام ماموریت راهداری

  سرپرست اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان عنبرآباد پس از حادثه به بیمارستان امام خمینی (ره) جیرفت منتقل شد و تحت مراقبت های ویژه قرار گرفت که متاسفانه شدت جراحات و آسیب های وارد شده ، منجر به درگذشت این همکار ارجمند و تلاشگر شد .

  |

  حمل و نقل جاده ای مسافر نیازمند بهره برداری از رویکردهای نوین

  حمل و نقل جاده ای مسافر نیازمند بهره برداری از رویکردهای نوین

  یکی از تاثیرات مهم در ارائه خدمات نوین به مسافران حذف واسطه های بدون آورده سرمایه و ایجاد ارزش افزوده در این حوزه و توانمند سازی سرمایه گذاران این بخش است . از طرفی هر اتوبوس می تواند ۱۶۰۰ کیلوگرم توشه همراه و غیر همراه را در چهارچوب قانون و بدون مغایرت با ایمنی مسافران در جعبه ...

  |

  آذربایجان غربی ، نقطه ثقل ترانزیت کشور

  آذربایجان غربی ، نقطه ثقل ترانزیت کشور

  کریدورهای بین المللی مسیرهایی هستند که با موافقت دولت ها برای تسهیل روند حمل و نقل ایجاد شده اند که گذر اغلب این مسیرها از آذربایجان غربی ، اهمیت استان در حمل و نقل بین المللی و ترانزیتی را از دیدگاه کشورهای دیگر و سازمان های مرتبط بین المللی نشان می دهد .

  |

  اجرای عملیات توسعه محوطه پایانه مرزی میلک در سیستان و بلوچستان

  اجرای عملیات توسعه محوطه پایانه مرزی میلک در سیستان و بلوچستان

  از آنجایی که این پایانه مرزی اهمیت بسزایی در توسعه اقتصاد منطقه و حمل و نقل بین المللی و افزایش مبادلات با کشور افغانستان دارد عملیات توسعه محوطه آن از نظر فیزیکی به منظور ارائه خدمات بهتر به مسافران ، صاحبان کالا و رانندگان در سطح استانداردهای ملی و بین المللی در حال انجام ...

  |

  نظرات کاربران