در حال بارگذاری ...
 • تکمیل طرح ابرار در استان کردستان نیازمند ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار

  اجرای طرح ملی ابرار در کردستان همزمان با اعلام وزارت راه و شهرسازی از آبان سال گذشته آغاز شد و در این مدت ۱۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان برای ۷۰ کیلومتر اجرا شده ، هزینه شده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل حمل و نقل جاده‌ای کردستان گفت : تکمیل طرح ابرار در این استان نیازمند ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار است .

  محمد راشد مدرس‌گرجی گفت : این استان در طرح ملی اقدام برای احداث و آسفالت ریزی راه‌های اولویت دار روستایی موسوم به ابرار ، سهم ۲۰۰ کیلومتری دارد که اتمام این برنامه نیازمند ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار است .

  مدرس‌گرجی با اشاره به اینکه اجرای طرح ابرار توسط راهداری به علت استفاده از ماشین آلات و توان مهندسی این مجموعه باعث کاهش ۵۰ درصدی هزینه تمام شده ، می‌شود ، اظهار داشت : کردستان در مرحله اول این طرح، سهمیه آسفالت ریزی ۲۰۰ کیلومتری داشته که تاکنون ۶۰ کیلومتر از این میزان راه آسفالت شده است .

  اقدام برای آسفالت ریزی راه‌های اولویت‌دار روستایی از طرح‌های وزارت راه و شهرسازی تحت عنوان طرح ابرار در ۲ مرحله با افق اسفالت ریزی پنج هزار کیلومتر تا پایان دولت دوازدهم است اجرا می‌شود ؛ مقرر شده در مرحله اول این طرح ۲ هزار کیلومتر و در مرحله دوم نیز سه هزار کیلومتر از راه‌های اولویت دار روستایی آسفالت ریزی شود .

  وی اضافه کرد : اجرای طرح ملی ابرار در کردستان همزمان با اعلام وزارت راه و شهرسازی از آبان سال گذشته آغاز شد و در این مدت ۱۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان برای ۷۰ کیلومتر اجرا شده ، هزینه شده است . این میزان اعتبار از ۲ محل شامل ۱۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان از محل منابع ملی و ۱۱ میلیارد تومان نیز از محل منابع استانی تامین شده است . مقرر شده این اداره کل سهم ۲۰۰ کیلومتری استان را در ۲ سال اجرا کند که با اتمام این طرح‌ها میانگین دسترسی آسفالت ریزی در راه‌های روستایی از ۴۹ درصد به ۵۴ درصد می‌رسد .

  مدرس گرجی در خصوص سهمیه مرحله دوم این طرح برای استان کردستان نیز گفت: وزارت راه و شهرسازی آسفالت ۲ هزار کیلومتر راه روستایی را برای اجرای مراحل اول و دوم ابرار در دستور کار قرار داده که پس از اتمام مرحله اول سهمیه هر استان مشخص می‌شود.
  مطالب مرتبط

  افتتاح ۲۵۰۰ کیلومتر از طرح های بهسازی و آسفالت راه‌های روستایی با حضور رئیس جمهور

  افتتاح ۲۵۰۰ کیلومتر از طرح های بهسازی و آسفالت راه‌های روستایی با حضور رئیس جمهور

  در حوزه ساخت ۳۲۴ محور روستایی به طول ۱۰۵۰ کیلومتر با هزینه ای بالغ بر ۵۵۸۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید و بدین ترتیب ۶۴۸ روستا با جمعیتی حدود ۴۲۰ هزار نفر از راه آسفالته برخوردار شدند .

  |

  امضا تفاهمنامه همکاری میان سپاه استان زنجان ، فرمانداری ماهنشان و راهداری زنجان

  امضا تفاهمنامه همکاری میان سپاه استان زنجان ، فرمانداری ماهنشان و راهداری زنجان

  هدف از این تفاهم نامه خدمت رسانی و رفع محرومیت و فراهم کردن امکان زندگی برای روستاییان مناطق محروم و کم برخوردار است که می تواند عامل بسیار مهمی در تثبیت جمعیت و جلوگیری از مهاجرت روستاییان باشد .

  |

  افتتاح ۵ پروژه بهسازی و آسفالت راه روستایی در آذربایجان شرقی همزمان با هفته دولت

  افتتاح ۵ پروژه بهسازی و آسفالت راه روستایی در آذربایجان شرقی همزمان با هفته دولت

  در حال حاضر در قالب طرح ابرار (اقدام برای راه های روستایی) در شهرستان کلیبر ۲۳ پروژه به طول ۱۲۴ کیلومتر , خداآفرین ۱۳ پروژه به طول ۶۱ کیلومتر و هوراند ۱۶ پروژه به طول ۷۷ کیلومتر در دست اجرا است .

  |

  نظرات کاربران