در حال بارگذاری ...
 • انجام عملیات اتصال چهارمحال و بختیاری به راه‌آهن سراسری در سه قطعه

  با تکمیل این پروژه ، تحول بزرگی در جابجایی و حمل و نقل ریلی مسافر و کالا ، بین استان‌های بزرگ و صنعتی کشور رخ می‌دهد و فاصله استان‌های جنوبی تا مرکز کشور حدود ۵۰۰ کیلومتر کوتاه‌تر می‌شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به پیشرفت شتابان طرح راه آهن استان ، گفت : اتصال استان به راه آهن سراسری در سه قطعه در حال اجراست .

  اقبال عباسی با اعلام این مطلب ، افزود : به زودی پیمانکار قطعه چهارم نیز کار خود را آغاز خواهد کرد و با روند خوبی که این پروژه در تمام قطعات دارد ، امیدواریم تا پایان سال جاری مرحله زیرسازی به اتمام برسد . راه‌آهن استان به ۶۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که از این میزان تاکنون ۲۵۰ میلیارد تومان تخصیص داده شده است .

  عباسی افزود : طبق وعده رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور ، چنانچه این مبلغ در موعد مقرر جذب شود ، کل اعتبار مورد نیاز تکمیل طرح راه‌آهن استان تخصیص می یابد .

  استاندار چهارمحال و بختیاری همچنین گفت : با تکمیل این پروژه ، تحول بزرگی در جابجایی و حمل و نقل ریلی مسافر و کالا ، بین استان‌های بزرگ و صنعتی کشور رخ می‌دهد و فاصله استان‌های جنوبی تا مرکز کشور حدود ۵۰۰ کیلومتر کوتاه‌تر می‌شود .

  وی همچنین با اشاره به افزایش بودجه ۹۹ در مقایسه با سال گذشته آن ، اظهار داشت : در کنار آن ، سفر مقامات کشوری و اختصاص اعتبارات ملی برای پیشبرد طرح‌های توسعه‌ای استان از جمله مساعدت‌های ویژه بودجه‌ای برای استان به شمار می‌رود .

  گفتنی است ؛ راه‌آهن مبارکه ـ سفیددشت ـ شهرکرد ۹۷ کیلومتر طول دارد و در مسیر عبور این راه‌آهن و در محل گردنه "بیدکان" ۲ تونل به طول ۵ و ۸ کیلومتر احداث می‎شود ، حدود ۲۰۰ دستگاه پل کوچک و چهار دستگاه تونل در مسیر راه‌آهن چهارمحال و بختیاری اجرا و در مسیر قطعه دوم این پروژه، یک تونل به طول ۶۲۰ متر حفر خواهد شد .
  مطالب مرتبط

  اتصال راه آهن اردبیل به شبکه ریلی در آینده ای نزدیک

  اتصال راه آهن اردبیل به شبکه ریلی در آینده ای نزدیک

  بیشترین تمرکز ما بر اتمام پروژه‌های تمام ریلی بوده و برنامه ریزی بسیار خوبی در این بخش صورت گرفته است . با همکاری وزارت راه و شهرسازی و حمایت سازمان برنامه و بودجه توانستیم ۵ پروژه ریلی کشور را به ثمر برسانیم به طوری که در سال ۹۶ پروژه تهران همدان به طول ۲۷۰ کیلومتر و پروژه ...

  |

  نظرات کاربران