در حال بارگذاری ...
 • کاهش ۶۴ درصدی اعزام و پذیرش مسافر در فرودگاه های مناطق آزاد و اختصاصی

  در ۶ فرودگاه اختصاصی بیشترین کاهش نشست و برخاست هواپیما با ۷۰ درصد کاهش ، مربوط به فرودگاه قشم بوده است همچنین در حوزه اعزام و پذیرش مسافر بیشترین کاهش با رقم ۷۴ درصد مربوط به فرودگاه قشم و بیشترین کاهش ارسال و پذیرش بار و مسافر مربوط به فرودگاه قشم با ۷۸ درصد کاهش بوده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، در سه ماه ابتدای امسال ۱۴ هزار و ۹۲۴ پرواز عبوری از فضای کشور انجام شد در حالی که در سه ماهه ابتدایی سال ۹۸ این رقم ۸۹ هزار و ۸۵۰ پرواز بوده است .

  بر اساس جداول و نمودارهای آمار تجمعی پروازها در سه ماهه ابتدایی سال ۹۹ در ۴ فرودگاه کشور از ۴۹ فرودگاه زیرمجموعه شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران ، در مدت مذکور آمار «نشست و برخاست هواپیما» ، «اعزام و پذیرش مسافر» و «ارسال و پذیرش بار و پست» ، صفر بوده است ؛ این آمار شامل فرودگاه‌های زنجان ، شاهرود ، کلاله و همدان است که در سه ماهه اول سال ۹۸ در بخش های نشست و برخاست ، اعزام و پذیرش مسافر و ارسال و پذیرش بار و پست ، صفر بودند در این راستا این ۴ فرودگاه در گزینه های مذکور در ۳ ماه ابتدایی امسال با کاهش ۱۰۰ درصدی مواجه شدند .

  در ۴۹ فرودگاه مجموعه شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در سه ماهه ابتدایی سال ۹۹ میزان نشست و برخاست هواپیما ۴۴ هزار و ۹۱۸ فروند ، میزان اعزام و پذیرش مسافر ۴ میلیون و ۴۰ هزار و ۳۵۷ نفر و ارسال و پذیرش بار و پست ۳۶ میلیون و ۷۹۳ هزار و ۹۰۸ کیلوگرم بوده است که در این سه بخش مورد مطالعه به ترتیب نسبت به مدت مشابه سال قبل این ۴۹ فرودگاه با کاهش ۵۱ درصدی ، کاهش ۶۴ درصدی و کاهش ۶۸ درصدی مواجه بوده است .

  در ۶ فرودگاه اختصاصی نیز میزان نشست و برخاست هواپیما در سه ماهه ابتدایی امسال ۴ هزار و ۶۲۸ فروند ، میزان اعزام و پذیرش مسافر ۴۴۸ هزار و ۱۶۲ نفر همچنین میزان ارسال و پذیرش بار و پست ۴ میلیون و ۵۶۹ هزار و ۵۸۷ کیلوگرم بوده است که در این باره نسبت به مدت مشابه سال قبل این ۶ فرودگاه به ترتیب با کاهش ۵۶ درصدی ، کاهش ۶۴ درصدی و کاهش و ۶۳ درصد کاهش داشته است .

  کاهش ۷۴ درصدی اعزام و پذیرش مسافر در فرودگاه قشم در ۳ ماه ابتدایی سال

  بنابراین گزارش در ۶ فرودگاه اختصاصی بیشترین کاهش نشست و برخاست هواپیما با ۷۰ درصد کاهش ، مربوط به فرودگاه قشم بوده است همچنین در حوزه اعزام و پذیرش مسافر بیشترین کاهش با رقم ۷۴ درصد مربوط به فرودگاه قشم و بیشترین کاهش ارسال و پذیرش بار و مسافر مربوط به فرودگاه قشم با ۷۸ درصد کاهش بوده است .

  بیشترین کاهش آمار فرودگاهی در فرودگاه های رفسنجان ، یاسوج و شهرکرد

  همچنین در سه ماه ابتدایی امسال در فرودگاه های زیرمجموعه شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران غیر از ۴ فرودگاه همدان ، کلاله ، شاهرود و زنجان که عنوان شد میزان نشست و برخاست ، اعزام و پذیرش مسافر و ارسال و پذیرش بار پست صفر بوده است در ۳ ماه ابتدایی امسال صفر بوده است ، بیشترین کاهش نشست و برخاست هواپیما در مدت مذکور متعلق به فرودگاه رفسنجان با ۹۱ درصد کاهش است .

  همچنین این فرودگاه با کاهش ۹۵ درصدی اعزام و پذیرش مسافر و کاهش ۹۳ درصدی ارسال و پذیرش بار و پست در سه ماهه ابتدایی امسال ، بیشترین میزان کاهش آمار فرودگاهی را به خود اختصاص داده است.

  پس از فرودگاه رفسنجان فرودگاه های یاسوج و شهرکرد بیشترین میزان کاهش را در آمارهای مربوط در سه ماهه ابتدای امسال داشته اند.

  عبور ۱۴ هزار و ۹۲۴ پرواز از فضای کشور در ۳ ماه ابتدایی سال

  بنابراین گزارش همچنین در حوزه پروازهای عبوری ، در سه ماه ابتدای امسال ۱۴ هزار و ۹۲۴ پرواز عبوری از فضای کشور انجام شد در حالی که در سه ماهه ابتدایی سال ۹۸ این رقم ۸۹ هزار و ۸۵۰ پرواز بوده است .
  مطالب مرتبط

  تاکید بر اتمام پروژه ترمینال جدید خارجی فرودگاه اهواز طبق برنامه زمان بندی شده

  تاکید بر اتمام پروژه ترمینال جدید خارجی فرودگاه اهواز طبق برنامه زمان بندی شده

  شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با حساسیت بالا نسبت به اتمام این پروژه ، از هیچگونه همکاری و مساعدت دریغ نخواهد کرد و این ترمینال در موعد از پیش تعیین شده باید به بهره برداری برسد .

  |

  افتتاح ترمینال کارگو فرودگاه لارستان در آینده نزدیک

  افتتاح ترمینال کارگو فرودگاه لارستان در آینده نزدیک

  اداره کل فرودگاه لارستان با استفاده از نیروهای متعهد و متخصص ، تمام توان خود را در راستای توسعه و ارتقای زیرساخت های فرودگاهی ، به روز نگه داشتن سیستم های CNS ، تقویت شاخص های ایمنی و امنیتی ، تقویت پروازها و افزایش خدمات فرودگاهی و تکریم مسافران به کار می گیرد .

  |

  رتبه نخست فرودگاه لارستان در کشور برای اجرای پروتکل های بهداشتی

  رتبه نخست فرودگاه لارستان در کشور برای اجرای پروتکل های بهداشتی

  با توجه به حضور مسافران در سالن فرودگاه ، تدابیری اندیشیده شد تا از ازدحام و تجمع در بین مسافرین خودداری شود و همچنین بر ضد عفونی تمامی بار مسافران و سایر وسایل نقلیه به صورت صحیح و همچنین ضد عفونی سالن بلافاصله پس از خروج مسافران توسط بهداشت محیط مستقر در پایگاه بهداشت مرزی ...

  |

  نظرات کاربران