در حال بارگذاری ...
 • بهسازی ۲۳۶۵ کیلومتر از راه‌های روستایی کشور در قالب طرح ابرار

  اجرای پروژه‌های بهسازی راه های روستایی در بخش الموت پیشرفت خوبی دارد و برای شتاب بخشیدن به آن نیز اعتباراتی از منابع ملی تخصیص خواهد یافت .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، سرپرست معاونت راه‌های فرعی و روستایی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در بازدید از محورهای استان قزوین گفت : از سال گذشته تاکنون ۲ هزار و ۳۶۵ کیلومتر از راههای روستایی کشور در قالب طرح ملی ابرار (اقدام برای راه‌های اولویت دار روستایی) بهسازی و آسفالت شده است .

  شعبانعلی خاوری روز سه شنبه در حاشیه بازدید از محورهای فرعی منطقه الموت شرقی و غربی افزود : بر اساس مصوبه شورای عالی اداری از اواسط سال ۹۸ به منظور جهش در بخش توسعه و عمران روستایی موضوع نگهداری راه‌های روستایی به سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای واگذار و امور مربوط به بهسازی و آسفالت این راه‌ها در قالب طرحی به نام ابرار در کل کشور آغاز شد . در قالب این طرح پنج هزار و ۵۰۰ کیلومتر از راههای روستایی طی سال های ۹۸ و ۹۹ باید مورد بهسازی قرار گیرند که تاکنون ۲ هزار و ۳۶۵ کیلومتر از آن انجام و بقیه نیز با کیفیت و سرعت خوبی در حال انجام است .

  خاوری، روند اجرای طرح ابرار را در استان قزوین رضایت بخش و مطلوب ارزیابی کرد و گفت : اجرای پروژه‌های بهسازی راه های روستایی در بخش الموت پیشرفت خوبی دارد و برای شتاب بخشیدن به آن نیز اعتباراتی از منابع ملی تخصیص خواهد یافت .

  سرپرست معاونت راه‌های فرعی و روستایی در سفر یک روزه خود به استان قزوین از محورهای فرعی قزوین - رجائی دشت - معلم کلایه ، رازمیان - رجائی دشت و محورهای روستایی چاله - زردچین ، رینگ گردشگری اوان - زرآباد و هیر و ویار- سپارده در بخش های الموت شرقی و غربی بازدید کرد .

  در این بازدید ، علی خانقایی مدیرکل دفتر ساخت و توسعه راه‌های فرعی و روستایی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور نیز ، خاوری را در همراهی می‌کرد .

   گفتنی است : طرح ابرار در محور هیر - ویار - سپارده به طول ۵ کیلومتر در حال اجرای عملیات تعریض و زیرسازی است .
  مطالب مرتبط

  امضا تفاهمنامه همکاری میان سپاه استان زنجان ، فرمانداری ماهنشان و راهداری زنجان

  امضا تفاهمنامه همکاری میان سپاه استان زنجان ، فرمانداری ماهنشان و راهداری زنجان

  هدف از این تفاهم نامه خدمت رسانی و رفع محرومیت و فراهم کردن امکان زندگی برای روستاییان مناطق محروم و کم برخوردار است که می تواند عامل بسیار مهمی در تثبیت جمعیت و جلوگیری از مهاجرت روستاییان باشد .

  |

  برگزاری دومین نشست کارگروه ستاد ویژه خوزستان در حوزه راه

  برگزاری دومین نشست کارگروه ستاد ویژه خوزستان در حوزه راه

  با توجه به نیاز ۱۶۰۰ میلیارد تومانی راه‌های استان برای حفظ و نگهداری و تخصیص تنها ۵ درصد از این میزان ، افزایش اعتبارات از جمله خواسته‌های راهداری استان بود که در این زمینه مورد بحث و تبادل نظر انجام گرفت . طرح ابرار ، پروژه‌های راه‌های روستایی و اصلاح نقاط حادثه‌خیز استان ...

  |

  نظرات کاربران