در حال بارگذاری ...
 • بهسازی ۲۳۶۵ کیلومتر از راه‌های روستایی کشور در قالب طرح ابرار

  اجرای پروژه‌های بهسازی راه های روستایی در بخش الموت پیشرفت خوبی دارد و برای شتاب بخشیدن به آن نیز اعتباراتی از منابع ملی تخصیص خواهد یافت .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، سرپرست معاونت راه‌های فرعی و روستایی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در بازدید از محورهای استان قزوین گفت : از سال گذشته تاکنون ۲ هزار و ۳۶۵ کیلومتر از راههای روستایی کشور در قالب طرح ملی ابرار (اقدام برای راه‌های اولویت دار روستایی) بهسازی و آسفالت شده است .

  شعبانعلی خاوری روز سه شنبه در حاشیه بازدید از محورهای فرعی منطقه الموت شرقی و غربی افزود : بر اساس مصوبه شورای عالی اداری از اواسط سال ۹۸ به منظور جهش در بخش توسعه و عمران روستایی موضوع نگهداری راه‌های روستایی به سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای واگذار و امور مربوط به بهسازی و آسفالت این راه‌ها در قالب طرحی به نام ابرار در کل کشور آغاز شد . در قالب این طرح پنج هزار و ۵۰۰ کیلومتر از راههای روستایی طی سال های ۹۸ و ۹۹ باید مورد بهسازی قرار گیرند که تاکنون ۲ هزار و ۳۶۵ کیلومتر از آن انجام و بقیه نیز با کیفیت و سرعت خوبی در حال انجام است .

  خاوری، روند اجرای طرح ابرار را در استان قزوین رضایت بخش و مطلوب ارزیابی کرد و گفت : اجرای پروژه‌های بهسازی راه های روستایی در بخش الموت پیشرفت خوبی دارد و برای شتاب بخشیدن به آن نیز اعتباراتی از منابع ملی تخصیص خواهد یافت .

  سرپرست معاونت راه‌های فرعی و روستایی در سفر یک روزه خود به استان قزوین از محورهای فرعی قزوین - رجائی دشت - معلم کلایه ، رازمیان - رجائی دشت و محورهای روستایی چاله - زردچین ، رینگ گردشگری اوان - زرآباد و هیر و ویار- سپارده در بخش های الموت شرقی و غربی بازدید کرد .

  در این بازدید ، علی خانقایی مدیرکل دفتر ساخت و توسعه راه‌های فرعی و روستایی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور نیز ، خاوری را در همراهی می‌کرد .

   گفتنی است : طرح ابرار در محور هیر - ویار - سپارده به طول ۵ کیلومتر در حال اجرای عملیات تعریض و زیرسازی است .
  مطالب مرتبط

  امضا تفاهمنامه همکاری میان سپاه استان زنجان ، فرمانداری ماهنشان و راهداری زنجان

  امضا تفاهمنامه همکاری میان سپاه استان زنجان ، فرمانداری ماهنشان و راهداری زنجان

  هدف از این تفاهم نامه خدمت رسانی و رفع محرومیت و فراهم کردن امکان زندگی برای روستاییان مناطق محروم و کم برخوردار است که می تواند عامل بسیار مهمی در تثبیت جمعیت و جلوگیری از مهاجرت روستاییان باشد .

  |

  نظرات کاربران