در حال بارگذاری ...
 • پنج هزار میلیارد ریال اعتبار لازم برای مرمت راه‌های استان کرمانشاه

  سال گذشته رتبه سوم لکه‌گیری و روکش آسفالت در کشور را کسب کردیم و امسال در مجموع با انجام حدود ۵۷۲ کیلومتر روکش آسفالت ، لکه‌گیری ، کارهای ایمنی و ... به صورت امانی و پیمانی ، رتبه دوم کشوری را به دست آوردیم .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه ، اعتبار لازم برای مرمت راه‌های استان را بیش از پنج هزار میلیارد ریال اعلام و عنوان کرد : این اداره‌کل امسال رتبه دوم لکه‌گیری و روکش آسفالت در کشور را کسب کرد .

  فریبرز کرمی ، مجموعه راه‌های استان کرمانشاه را هشت هزار و ۵۱ کیلومتر (اصلی ، فرعی و روستایی) اعلام کرد و گفت : سه هزار و ۵۰۰ کیلومتر از مجموعه ۵ هزار و ۲۰۰ کیلومتر راه روستایی استان ، آسفالت شده‌اند .  

  وی با بیان اینکه یک‌هزار و ۷۰۰ کیلومتر از راه‌های روستایی خاکی یا شوسه است ، ادامه داد : هم‌اکنون ۱۸۵ کیلومتر از راه‌های روستایی استان در قالب ۷۵ طرح در مرحله قرارداد و اجرا هستند .  

  مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه گفت : سال گذشته رتبه سوم لکه‌گیری و روکش آسفالت در کشور را کسب کردیم و امسال در مجموع با انجام حدود ۵۷۲ کیلومتر روکش آسفالت ، لکه‌گیری ، کارهای ایمنی و ... به صورت امانی و پیمانی ، رتبه دوم کشوری را به دست آوردیم .  

  وی اعتبار لازم برای آسفالت کل راه‌های (شوسه و خاکی) ، راهسازی ، روکش و لکه‌‌گیری راه‌های موجود را بیش از ۵ هزار میلیارد ریال اعلام کرد و گفت : با تامین این اعتبار کل راه‌های استان آسفالته می‌شود .  کارها به صورت پیمانی و امانی انجام می‌شود، بنابراین اعتبارات باید به نحوی باشد تا پیمانکاران رغبت کار داشته باشد ، اگر اعتبار مورد نیاز تزریق شود یک ساله آسفالت راه‌های استان انجام می‌شود .  

  وی با اشاره به شناسایی ۶۶ نقطه حادثه‌خیز شناسنامه‌دار در استان ، گفت : کار اصلاح این نقاط طی سال گذشته استارت خورد و تا به امروز موفق شده‌ایم ۳۱ نقطه به صورت اساسی رفع نقص شود.  

   
  مطالب مرتبط

  برگزاری دومین نشست کارگروه ستاد ویژه خوزستان در حوزه راه

  برگزاری دومین نشست کارگروه ستاد ویژه خوزستان در حوزه راه

  با توجه به نیاز ۱۶۰۰ میلیارد تومانی راه‌های استان برای حفظ و نگهداری و تخصیص تنها ۵ درصد از این میزان ، افزایش اعتبارات از جمله خواسته‌های راهداری استان بود که در این زمینه مورد بحث و تبادل نظر انجام گرفت . طرح ابرار ، پروژه‌های راه‌های روستایی و اصلاح نقاط حادثه‌خیز استان ...

  |

  نظرات کاربران