در حال بارگذاری ...
 • انعقاد تفاهم نامه همکاری برای افزایش رشته های هنرستان هوانوردی خراسان جنوبی

  فرودگاه و صنعت هوانوردی زیرساخت اصلی و مهم ترین اصل در فرآیند جذب گردشگر و سرمایه گذار است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، به منظور افزایش رشته های هنرستان هوانوردی خراسان جنوبی و تربیت نیروی انسانی بومی در این حوزه ، تفاهمنامه همکاری میان مدیران کل فرودگاه ها و آموزش و پرورش استان منعقد شد .

  عظیم طهماسبی ، مدیرکل فرودگاه های استان در آیین انعقاد تفاهم نامه افزایش رشته های هنرستان هوانوردی اظهار کرد : اولین هنرستان هوانوردی توسط بخش خصوصی با همکاری اداره کل فرودگاه های خراسان جنوبی ، سازمان هواپیمایی کشوری ، شرکت فرودگاه ها و ناوبری  هوایی ایران ، آموزش و پرورش و استانداری خراسان جنوبی تاسیس شد .

  وی با بیان اینکه در نخستین فراخوان ۲۴ هنرجوی پسر بیرجندی ثبت‌نام کردند ، تصریح کرد : هنرجویان دوره متوسطه می توانند در هنرستان هوانوردی استان تحصیل کنند .

  مدیرکل فرودگاه های استان با بیان اینکه یکی از مهمترین راه های پیشرفت استان توسعه صنعت هوانوردی است ، افزود : فرودگاه و صنعت هوانوردی زیرساخت اصلی و مهم ترین اصل در فرآیند جذب گردشگر و سرمایه گذار است .

  طهماسبی با اشاره به ارتباط تولید ناخالص ملی با صنعت هوانوردی ، عنوان کرد : هر کجا که صنعت حمل و نقل هوایی توسعه یافته ، قطب اقتصادی هم به آن سمت کشیده شده است .

  وی ، لازمه جذب گردشگر را منوط به توسعه راه های هوایی استان دانست و با اشاره به اینکه ما در خراسان جنوبی در مسیر تردد و سر راه عبور گردشگر نیستیم ، ادامه داد : فرودگاه های استان با همکاری مردم و مسئولان طی چند سال اخیر جهش فوق العاده ای داشته است و در رنکینگ کشوری از درجه چهارم صعود کرده ایم و در درجه دوم قرار گرفته ایم .

  مدیرکل فرودگاه های استان با بیان اینکه در هنرستان هوانوردی بیرجند بیش از ۴۰ هنرجو مشغول به تحصیل هستند ، گفت : اکنون نیروی بومی متخصص در امور هوانوردی بسیار کم است و نیازمند آموزش‌های تخصصی در هنرستان هوانوردی و تربیت و افزایش نیروهای بومی متخصص بویژه در رشته‌های تعمیر و نگهداری هواپیما هستیم .

  مدیرکل آموزش و پروش خراسان جنوبی نیز در آیین انعقاد تفاهم نامه اظهار کرد : اکنون بیش از ۱۲ هزار هنرجو در ۱۱۹ هنرستان استان مشغول تحصیل هستند .

  وی با اشاره به تحصیل ۴۲ درصد جمعیت دانش آموزان استان در رشته های کار و دانش و فنی و حرفه ای ، تصریح کرد : پیش بینی می شود در افق ۱۴۰۲ جمعیت هنرجویان هنرستان های استان ۵۰ درصد رشد داشته باشد .

  وی با بیان اینکه خراسان جنوبی از نظر جمعیت هنرجویان در بین ۳۲ استان ، رتبه پنجم کشور را به خود اختصاص داده است، عنوان کرد: افزایش رشته های هنرستان هوانوردی استان یکی از برنامه های این اداره کل برای سال تحصیلی جدید است و امسال دو رشته مهمانداری و تعمیر و نگهداری هواپیما به رشته های موجود اضافه می شود.

  مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی ، با اشاره به مهیا بودن بسترهای فیزیکی ، تجهیزات وامکانات برای حضور دانش آموزان درهنرستان ها و ادامه تحصیل در رشته های هنرستانی ، خاطرنشان کرد : برای رسیدن به شاخص های توسعه متوازن تحصیلی نیازمند برنامه ریزی مداوم و فرهنگ سازی برای استقبال دانش آموزان از ادامه تحصیل دررشته های فنی و حرفه ای و کار و دانش هستیم .

  این تفاهمنامه با هدف توسعه و تقویت آموزش های فنی و حرفه ای و مهارتی ، ایجاد سازوکارهای لازم جهت هماهنگی در سیاستگذاری و اجرای صلاحیت حرفه ای در راستای سیاست های کلی نظام و قوانین برنامه ششم بر مبنای بند نهم فصل هفتم اهداف عملیاتی و راهکارهای سند تحول بنیادین طراحی ، تدوین و امضا شد .
  مطالب مرتبط

  انجام استعلام و پایش مسافران کرونایی در حمل و نقل هوایی طی ۲ مرحله

  انجام استعلام و پایش مسافران کرونایی در حمل و نقل هوایی طی ۲ مرحله

  اگر فرد به کرونا مبتلا بوده و دوران زمانی مورد نظر را نگذرانده باشد کد وی قرمز می شود و امکان صدور بلیت برای این مسافر وجود ندارد اما اگر فردی مبتلا نباشد کد وی سبز می شود و مجاز به خرید بلیت است .

  |

  نظرات کاربران