در حال بارگذاری ...
 • انعقاد تفاهم نامه همکاری برای افزایش رشته های هنرستان هوانوردی خراسان جنوبی

  فرودگاه و صنعت هوانوردی زیرساخت اصلی و مهم ترین اصل در فرآیند جذب گردشگر و سرمایه گذار است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، به منظور افزایش رشته های هنرستان هوانوردی خراسان جنوبی و تربیت نیروی انسانی بومی در این حوزه ، تفاهمنامه همکاری میان مدیران کل فرودگاه ها و آموزش و پرورش استان منعقد شد .

  عظیم طهماسبی ، مدیرکل فرودگاه های استان در آیین انعقاد تفاهم نامه افزایش رشته های هنرستان هوانوردی اظهار کرد : اولین هنرستان هوانوردی توسط بخش خصوصی با همکاری اداره کل فرودگاه های خراسان جنوبی ، سازمان هواپیمایی کشوری ، شرکت فرودگاه ها و ناوبری  هوایی ایران ، آموزش و پرورش و استانداری خراسان جنوبی تاسیس شد .

  وی با بیان اینکه در نخستین فراخوان ۲۴ هنرجوی پسر بیرجندی ثبت‌نام کردند ، تصریح کرد : هنرجویان دوره متوسطه می توانند در هنرستان هوانوردی استان تحصیل کنند .

  مدیرکل فرودگاه های استان با بیان اینکه یکی از مهمترین راه های پیشرفت استان توسعه صنعت هوانوردی است ، افزود : فرودگاه و صنعت هوانوردی زیرساخت اصلی و مهم ترین اصل در فرآیند جذب گردشگر و سرمایه گذار است .

  طهماسبی با اشاره به ارتباط تولید ناخالص ملی با صنعت هوانوردی ، عنوان کرد : هر کجا که صنعت حمل و نقل هوایی توسعه یافته ، قطب اقتصادی هم به آن سمت کشیده شده است .

  وی ، لازمه جذب گردشگر را منوط به توسعه راه های هوایی استان دانست و با اشاره به اینکه ما در خراسان جنوبی در مسیر تردد و سر راه عبور گردشگر نیستیم ، ادامه داد : فرودگاه های استان با همکاری مردم و مسئولان طی چند سال اخیر جهش فوق العاده ای داشته است و در رنکینگ کشوری از درجه چهارم صعود کرده ایم و در درجه دوم قرار گرفته ایم .

  مدیرکل فرودگاه های استان با بیان اینکه در هنرستان هوانوردی بیرجند بیش از ۴۰ هنرجو مشغول به تحصیل هستند ، گفت : اکنون نیروی بومی متخصص در امور هوانوردی بسیار کم است و نیازمند آموزش‌های تخصصی در هنرستان هوانوردی و تربیت و افزایش نیروهای بومی متخصص بویژه در رشته‌های تعمیر و نگهداری هواپیما هستیم .

  مدیرکل آموزش و پروش خراسان جنوبی نیز در آیین انعقاد تفاهم نامه اظهار کرد : اکنون بیش از ۱۲ هزار هنرجو در ۱۱۹ هنرستان استان مشغول تحصیل هستند .

  وی با اشاره به تحصیل ۴۲ درصد جمعیت دانش آموزان استان در رشته های کار و دانش و فنی و حرفه ای ، تصریح کرد : پیش بینی می شود در افق ۱۴۰۲ جمعیت هنرجویان هنرستان های استان ۵۰ درصد رشد داشته باشد .

  وی با بیان اینکه خراسان جنوبی از نظر جمعیت هنرجویان در بین ۳۲ استان ، رتبه پنجم کشور را به خود اختصاص داده است، عنوان کرد: افزایش رشته های هنرستان هوانوردی استان یکی از برنامه های این اداره کل برای سال تحصیلی جدید است و امسال دو رشته مهمانداری و تعمیر و نگهداری هواپیما به رشته های موجود اضافه می شود.

  مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی ، با اشاره به مهیا بودن بسترهای فیزیکی ، تجهیزات وامکانات برای حضور دانش آموزان درهنرستان ها و ادامه تحصیل در رشته های هنرستانی ، خاطرنشان کرد : برای رسیدن به شاخص های توسعه متوازن تحصیلی نیازمند برنامه ریزی مداوم و فرهنگ سازی برای استقبال دانش آموزان از ادامه تحصیل دررشته های فنی و حرفه ای و کار و دانش هستیم .

  این تفاهمنامه با هدف توسعه و تقویت آموزش های فنی و حرفه ای و مهارتی ، ایجاد سازوکارهای لازم جهت هماهنگی در سیاستگذاری و اجرای صلاحیت حرفه ای در راستای سیاست های کلی نظام و قوانین برنامه ششم بر مبنای بند نهم فصل هفتم اهداف عملیاتی و راهکارهای سند تحول بنیادین طراحی ، تدوین و امضا شد .
  مطالب مرتبط

  تغییر کفایت سرمایه برای تاسیس شرکت هواپیمایی از ۱۰۰ میلیون دلار به ۸۰۰ میلیارد تومان

  تغییر کفایت سرمایه برای تاسیس شرکت هواپیمایی از ۱۰۰ میلیون دلار به ۸۰۰ میلیارد تومان

  هر چند شرایط اقتصادی کشور و شرایط شرکت‌های هواپیمایی در دوران کرونا بر سرمایه گذاری در این صنعت اثرگذار بوده اما همواره درخواست برای تاسیس شرکت هواپیمایی جدید وجود داشته و دارد .

  |

  بررسی فرصت های سرمایه گذاری توسعه هوانوردی عمومی در استان هرمزگان

  بررسی فرصت های سرمایه گذاری توسعه هوانوردی عمومی در استان هرمزگان

  حمل و نقل هوایی کوچک موجب ایجاد شبکه پروازی مویرگی و برقراری ارتباط هوایی درون استانی و میان استانی می شود و می تواند فرودگاه های کوچک و اقماری را از طریق فرودگاهی بزرگ چون بندرعباس به کشور متصل کند .

  |

  مخالفت سازمان هواپیمایی با اخذ عوارض مضاعف شهرداری‌ها از ایرلاین‌ها

  مخالفت سازمان هواپیمایی با اخذ عوارض مضاعف شهرداری‌ها از ایرلاین‌ها

  یکی از اشکالاتی که در این خصوص مطرح می‌شود این است که مطابق قانون ، شهرداری از شهری که در آن بلیت صادر شده است ، می‌تواند عوارض دریافت کند ؛ این در حالی است که ممکن است یک نفر از خانه‌اش بلیت خریداری کرده باشد و بعد به منطقه دیگری برود و از آنجا سوار هواپیما بشود ؛ بنابراین ...

  |

  نظرات کاربران