در حال بارگذاری ...
 • بسیج مدیران اپرون برای انجام پروتکل های بهداشتی در سطوح پروازی

  با توجه به اینکه کنترل و نظارت بر تمام فرودگاه ها با ممیزی حضوری و ابزارهای پیش از آن بسیار دشوار بود و ایمنی فردی را به خطر می­ انداخت و با هزینه ­های بالایی انجام می شد ، سازمان هواپیمایی کشوری نظارت بر اجرای پروتکل ­های بهداشتی از شرکت ­های هواپیمایی و هندلینگ در سطوح پروازی را به واحد مدیریت اپرون فرودگاه ها تفویض کرد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، در دوران شیوع بیماری کرونا ، نظارت بر حسن انجام پروتکل های بهداشتی شرکت های هواپیمایی و هندلینگ متردد در سطوح پروازی ، به مدیران اپرون واگذار شده که اجرای این مسئولیت با موفقیت همراه بوده است .

  حمید حاجی بیگی ، مدیرکل آتش نشانی و هدایت زمینی هواپیما عنوان کرد : مدیریت اپرون در اداره کل آتش­نشانی و هدایت زمینی هواپیما وظایفی از جمله نظارت بر هدایت زمینی هواپیما ، عملیات سوختگیری هواپیما ، رسیدگی به تخلفات و تصادفات در سطوح پروازی ، پلاک­ گذاری و معاینه فنی خودروهای متردد در سطوح پروازی ، صدور گواهینامه رانندگی در سطوح پروازی -ADP) (Airside Driving Permit ، آموزش قوانین و مقررات تردد در سطوح پروازی و همچنین آموزش Apron Management را بر عهده دارد .

  حاجی بیگی افزود : با توجه به اینکه کنترل و نظارت بر تمام فرودگاه ها با ممیزی حضوری و ابزارهای پیش از آن بسیار دشوار بود و ایمنی فردی را به خطر می­ انداخت و با هزینه ­های بالایی انجام می شد ، سازمان هواپیمایی کشوری نظارت بر اجرای پروتکل ­های بهداشتی از شرکت ­های هواپیمایی و هندلینگ در سطوح پروازی را به واحد مدیریت اپرون فرودگاه ها تفویض کرد .

  وی گفت : مدیران و کارکنان اپرون در هر فرودگاه به صورت مستمر و ۲۴ ساعته در سطوح پروازی حضور دارند و مطابق با پروتکل­ های بهداشتی بر مواردی از جمله حضور حداکثر ۳۵ مسافر در هر اتوبوس جهت سوار و پیاده شدن از هواپیما، تضمین ایمنی مسافران برای عبور به صورت پیاده از ترمینال تا هواپیما و برعکس ، ضدعفونی کردن تمام تجهیزات و دستگاه های هندلینگ و خدمت ­رسان به هواپیما ، به صورت مستمر و قبل و بعد از هر پرواز و برقراری ایمنی کامل در جایگاه­ های هواپیماها نظارت می کنند.

  مدیرکل آتش نشانی و هدایت زمینی هواپیما افزود : تمام فرایند نظارت بر پروتکل­ های بهداشتی در سطوح پروازی ، به صورت روزانه از طریق فرودگاه ها به این اداره کل گزارش و در صورت بروز کوچکترین نقص و اشکال ، به سرعت اقدام لازم انجام می شود .

  یادآور می شود ؛ با توجه به الزام وزارت راه و شهرسازی مبنی بر تشکیل کارگروه نظارت بر پروتکل ها در سازمان ها و شرکت ها ، مطابق تصمیمات اخیر ستاد ملی مدیریت مبارزه با بیماری کرونا ، در فرودگاه ها ، ستاد و مراکز وابسته به شرکت فرودگاه ها، تمامی این اقدام ها با راهبری دفتر مقررات فرودگاهی ، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل و با ابلاغ رئیس هیات مدیره و مدیرعامل صورت گرفته و بر این اساس بصورت محسوس و نامحسوس از فرآیند اجرای پروتکل ها در فرودگاه ها به طور مستمر بازدید می شود .
  مطالب مرتبط

  تاکید بر اتمام پروژه ترمینال جدید خارجی فرودگاه اهواز طبق برنامه زمان بندی شده

  تاکید بر اتمام پروژه ترمینال جدید خارجی فرودگاه اهواز طبق برنامه زمان بندی شده

  شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با حساسیت بالا نسبت به اتمام این پروژه ، از هیچگونه همکاری و مساعدت دریغ نخواهد کرد و این ترمینال در موعد از پیش تعیین شده باید به بهره برداری برسد .

  |

  افتتاح ترمینال کارگو فرودگاه لارستان در آینده نزدیک

  افتتاح ترمینال کارگو فرودگاه لارستان در آینده نزدیک

  اداره کل فرودگاه لارستان با استفاده از نیروهای متعهد و متخصص ، تمام توان خود را در راستای توسعه و ارتقای زیرساخت های فرودگاهی ، به روز نگه داشتن سیستم های CNS ، تقویت شاخص های ایمنی و امنیتی ، تقویت پروازها و افزایش خدمات فرودگاهی و تکریم مسافران به کار می گیرد .

  |

  نظرات کاربران