در حال بارگذاری ...
 • توسعه و فعال سازی بنادر کوچک با همکاری بخش خصوصی و دولت

  بنادر کوچک می تواند جهش اقتصادی را برای سرمایه گذاران فراهم کند چرا که جابجایی کالا از طریق بنادر بسیار با صرفه تر است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، عضو اتاق بازرگانی ایران گفت : چند سالی است که توسعه بنادر کوچک توسط سیاست گذاران مدنظر قرار گرفته ولی این روند بسیار آرام و آهسته است بدین جهت به نظر می رسد که بخش خصوصی باید در کنار دولت قرار گیرد تا توسعه و فعال سازی بنادر کوچک اتفاق بیفتد .

  شعبان فروتن درباره وضعیت بنادر و جایگاهی که آنها دارند تصریح کرد : بنادر کوچک فرصت و قابلیت های زیادی برای سرمایه گذاری دارند و این امر برای سرمایه گذاران خرد شرایط بهتری را ایجاد کرده است ، لذا از سرمایه گذاران و فعالان صنعتی می خواهم که توسعه بنادر کوچک را جدی بگیرند .

  وی با بیان اینکه سازمان بنادر و دریانوردی می تواند با تکمیل زیرساخت های بنادر کوچک ، شرایط برای سرمایه گذاری فراهم کند ، افزود : بنادر کوچک می تواند جهش اقتصادی را برای سرمایه گذاران فراهم کند چرا که جابجایی کالا از طریق بنادر بسیار با صرفه تر است .

  این عضو اتاق بازرگانی ایران گفت : کارنامه کاری سازمان بنادر طی سال های اخیر نشان داده است که این سازمان به بخش خصوصی واقعی کمک می کند و برای آن تسهیلاتی را در نظر می گیرد تا ریسک سرمایه گذاران کاهش پیدا کند . اعتقاد دارم که سرمایه گذاری در بنادر با کمترین ریسک مواجه است و اگر سرمایه گذاری به پسکرانه بنادر برود با تسهیلات مناسبی می تواند فعالیت اقتصادی خود را آغاز کند .

  وی گفت : به نظر می رسد که سرمایه گذاران برای حضور در بنادر آمادگی دارند به همین جهت بایستی از انگیزه آنها بهره گرفت تا روند توسعه ای بنادر دنبال شود . تحریم شرایطی را ایجاد کرده که سیاست گذاران بیش از گذشته به بخش خصوصی و فعالیت های آنها تکیه کنند از اینرو نباید فرصت های به دست آمده را از دست داد .
  مطالب مرتبط

  اقدامات موثر سازمان بنادر و دریانوردی در راستای مدیریت ورود و توزیع کالاهای اساسی

  اقدامات موثر سازمان بنادر و دریانوردی در راستای مدیریت ورود و توزیع کالاهای اساسی

  سازمان بنادر و دریانوردی به منظور مدیریت ورود و توزیع کالاهای اساسی اقدامات موثری انجام داده است که در نتیجه این اقدامات فرایند واردات کالای اساسی بدون هیچگونه مشکلی از طریق بنادر کشور ادامه دارد .

  |

  فعالیت‌ها در بنادر تجاری کشور ؛ شبانه‌روزی و بدون وقفه در حال انجام است

  فعالیت‌ها در بنادر تجاری کشور ؛ شبانه‌روزی و بدون وقفه در حال انجام است

  به ‌رغم تحریم ها و تهدیداتی که به صورت ناعادلانه و غیر قانونی بر کشور تحمیل شده و همچنین تلاش هایی که برای ایجاد مشکل در زمینه فعالیت های بندری صورت می گیرد ، روند حمل و نقل و تجارت دریایی کشورمان مناسب است .

  |

  نظرات کاربران