در حال بارگذاری ...
 • تشکیل کارگروه رمز ارز دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد در شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) از تشکیل کارگروه رمز ارز دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد در این شهر فرودگاهی خبر داده است .

  چهارمین جلسه کارگروه رمز ارز دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد به میزبانی منطقه آزاد تجاری شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) برگزار شد .

   رمز ارز این روزها بیش از گذشته جایگاه خود را در اقتصاد باز کرده است. این واحد نوین پولی و مالی در بیشتر کشورها به شکل قانونی استخراج می شود و همین موضوع نکته قابل توجهی است که نباید از آن ساده گذشت . از همین رو شهرفرودگاهی امام خمینی(ره) نیز به عنوان منطقه آزاد تجاری از زیرساخت های موجود به منظور توسعه این ظرفیت ها بهره خواهد برد .

  برگزاری چهارمین جلسه کارگروه رمز ارز دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد ، به میزبانی منطقه آزاد تجاری شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) در همین راستا بسیار مهم و قابل توجه است .

  در این جلسه که معاونین و مدیران دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و جمعی از صاحب نظران دانشگاهی و فعالان حوزه اقتصادی حضور داشتند، اقدامات انجام شده در مناطق آزاد تجاری سایر کشورها مورد بررسی قرار گرفت . همچنین دستاوردهای مهم کشورهایی مانند مالزی ، سنگاپور ، هند ، بلاروس و سوییس در ارتباط با مقررات ، ساختارهای نهادی ، نظام های اجرایی و تفاهمات بانکی برای تبدیل ارزهای دیجیتال واکاوی و معرفی شد .

  احمد جمالی ، معاون اقتصادی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد ، با تاکید بر ظرفیتهای مناسب شهر فرودگاهی و قابلیت تبدیل شدن به هاب استخراج و استفاده از ارزهای دیجیتال در کشور در این جلسه گفت : تشکیل کارگروه متناظر و خواهر خواندگی منطقه آزاد تجاری شهر فرودگاهی با مناطق موفق و پیشرو در این صنعت مانند بلاروس به پیشرفت در این حوزه کمک قابل توجهی خواهد کرد .

  همچنین فرزاد یادگاریان ، مدیر کل مناطق آزاد و ویژه اقتصادی شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) ، ضمن همراهی با نهادینه سازی مقوله رمز ارزها و بهره گیری از کل زنجیره اقتصاد دیجیتال در ساختار و برنامه های منطقه آزاد خبر از حمایت دبیرخانه شورای عالی به منظور اصلاح مقررات، تقویت سرمایه گذاری مناطق و روان سازی سیستم‌های عملیاتی را دارد .
  مطالب مرتبط

  تشکیل کارگروه اقتصاد دیجیتال در شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)

  تشکیل کارگروه اقتصاد دیجیتال در شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)

  تهیه نقشه راه توسعه اقتصاد دیجیتال در منطقه آزاد شهر فرودگاهی ، هموارسازی ساختاری و زیر ساختی برای حضور بازیگران تحول اقتصادی در بستر اقتصاد دیجیتال و حرکت به سوی اقتصاد هوشمند با تمرکز بر فناوری های نوین و آینده ساز از قبیل هوش مصنوعی ، بلاکچین و رمز ارزها از عمده اهداف این ...

  |

  توصیه‌های اتحادیه بین‌المللی ACI به دولت ها برای رونق اقتصادی فرودگاه‌ها

  توصیه‌های اتحادیه بین‌المللی ACI به دولت ها برای رونق اقتصادی فرودگاه‌ها

  بخش فرودگاه به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از اکوسیستم هواپیمایی جهانی است و در میان صنایعی قرار دارد که تحت تأثیر گسترش جهانی COVID-١٩ قرار گرفته و با بحران نقدینگی روبرو است و ما برای حمایت مجدد ازاین صنعت و محافظت از عملیات ضروری فوراً به حمایت مالی دولت ها نیاز داریم .

  |

  نظرات کاربران