در حال بارگذاری ...
 • احداث تأسیسات ذخیره سازی و ترانزیت فرآورده های نفتی در بندر امام خمینی(ره)

  سه مخزن به ظرفیت مجموعا ۳۰ هزار و ۷۸۶ مترمکعب برای نگهداری و ذخیره سازی نفت کوره اختصاص دارد و دو مخزن به ظرفیت مجموعا ۱۶ هزار متر مکعب برای نگهداری فراورده سبک احداث شده است ، همچنین در این پایانه از پیشرفته ترین تجهیزات تخلیه و بارگیری استفاده شده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، با مشارکت بخش خصوصی نزدیک به ۴۷ هزار متر مکعب به ظرفیت مخازن نگهداری فرآورده های نفتی سبک و سنگین در پایانه نفتی منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) افزوده شد .

  عادل دریس ؛ مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی (ره) ضمن اشاره به ثمر رسیدن مجموعه سرمایه‌گذاری های بخش خصوصی در پایانه نفتی منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) ، بیان داشت : با مشارکت بخش خصوصی فرآیند احداث تأسیسات ذخیره سازی و ترانزیت فرآورده های نفتی به تعداد  ۵ مخزن به منظور ذخیره سازی  فرآورده های سبک و سنگین نفتی با سرمایه گذاری اولیه ۳۵۰ میلیارد ریال در مساحت ۱۸ هزار و ۸۶۰ متر مربع به اتمام رسید .

  وی افزود : سه مخزن به ظرفیت مجموعا ۳۰ هزار و ۷۸۶ مترمکعب برای نگهداری و ذخیره سازی نفت کوره اختصاص دارد و دو مخزن به ظرفیت مجموعا ۱۶ هزار متر مکعب برای نگهداری فراورده سبک احداث شده است ، همچنین در این پایانه از پیشرفته ترین تجهیزات تخلیه و بارگیری استفاده شده است .

  وی با اشاره به ویژگی های فنی متمایز این مخازن و قابلیت ذخیره محصولات متنوع از لحاظ چگالی و ویسکوزیته در آنها افزود : در طراحی و ساخت این مخازن استانداردهای ایمنی و زیست محیطی لحاظ شده است . کاهش سرویس تایم شناورها و افزایش رضایت مشتریان از جمله مزایای بهره برداری از این مخازن محسوب می شود .

  یادآور می شود ، مزیت های جغرافیایی و بسترهای آماده در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) باعث استقبال بخش خصوصی از سرمایه گذاری در این مجتمع بزرگ بندری شده است .

   
  مطالب مرتبط

  نظرات کاربران