در حال بارگذاری ...
 • امضا تفاهم نامه همکاری در احداث بزرگراه آبادان - خرمشهر - شلمچه با منطقه آزاد اروند

  طبق این تفاهم نامه منطقه آزاد اروند ۵۰ درصد هزینه احداث بزرگراه آبادان - خرمشهر - شلمچه را بر عهده گرفت .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد : تفاهم نامه مشارکت مالی در احداث بزرگراه آبادان - خرمشهر - شلمچه میان شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور و منطقه آزاد اروند به امضا طرفین رسید .

  تفاهم نامه مشارکت مالی در احداث بزرگراه آبادان - خرمشهر - شلمچه میان شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور و منطقه آزاد اروند با حضور استاندار خوزستان و مدیرعامل منطقه آزاد اروند به امضا طرفین رسید .

  خیراله خادمی این تفاهم نامه را در راستای مشارکت مالی در احداث این بزرگراه دانست و گفت : طبق این تفاهم نامه منطقه آزاد اروند ۵۰ درصد هزینه احداث بزرگراه آبادان - خرمشهر - شلمچه را بر عهده گرفت .

  وی اعتبار این پروژه را ۶ هزار میلیارد ریال اعلام کرد و افزود : انتخاب پیمانکار ، اجرا و تامین ۵۰ درصد از اعتبار پروژه بر عهده شرکت ساخت و توسعه است که مقرر است ظرف مدت ۳ سال تکمیل و آماده بهره برداری شود . طول این بزرگراه ۳۳ کیلومتر است و علاوه بر کاهش ترافیک و افزایش ایمنی نقش مهمی در تسهیل جا به جایی بار و مسافر از بنادر جنوبی کشور به سمت عراق خواهد داشت .
  مطالب مرتبط

  عبور پروژه کریدور بزرگراه جنوب کشور از داخل دریا در محور بندر خمیر - بندر لنگه

  عبور پروژه کریدور بزرگراه جنوب کشور از داخل دریا در محور بندر خمیر - بندر لنگه

  نوار ساحلی بزرگراهی جنوب کشور به طول ۱۸۵۰ کیلومتر است که ۱۰۵۴ کیلومتر آن به بهره برداری رسیده است و از این میزان ۲۵۰ کیلومتر به صورت بهسازی محور موجود و مابقی احداث باند دوم است و ۶۵۶ کیلومتر در حال اجرا و ۱۴۰ کیلومتر در دست مطالعه و مناقصه قرار دارد .

  |

  تاکید بر تکمیل پروژه راه‌آهن سریع‌السیر تهران - قم - اصفهان توسط سرمایه‌گذار چینی

  تاکید بر تکمیل پروژه راه‌آهن سریع‌السیر تهران - قم - اصفهان توسط سرمایه‌گذار چینی

  در خصوص موضوع مالی پروژه مقرر شد تا تمهیدات لازم برای تسهیل در مراودات مالی و همچنین فعال‌سازی مابقی LC نیز انجام شود . سرمایه‌گذار چینی این پروژه نیز اعلام کرد با تمام قدرت روند اجرای پروژه را سرعت می‌دهد و مشکلات موجود را برطرف خواهد کرد .

  |

  نظرات کاربران