در حال بارگذاری ...
 • افتتاح دو طرح اصلاح نقطه پر حادثه در جاده های استان مرکزی با حضور وزیر راه و شهرسازی

  ​به گزارش پرتال حمل و نقل ، زیرگذر آوه در محور قدیم ساوه - سلفچگان با حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی به بهره برداری رسید .

  این پروژه با حجم عملیات خاکی ۴۵۰۰ مترمکعب شامل ۳ هزار مترمکعب خاکبرداری و هزار و ۵۰۰ متر مکعب خاکریزی ، ۵۱۱۹ مترمربع آسفالت بیندر ۰-۲۵ میلیمتر به ضخامت ۶.۱۹ سانتیمتر و احداث آبرو لوله‌ای به طول ۱۷.۵ متر سه ردیف لوله هزار اجرایی شد .

  بر اساس این گزارش زیرگذر آوه با صرف ۱/۲ میلیارد تومان اعتبار و با استفاده از  ۱۶ باکس ۶ ، ۸ و ۱.۴ متر ، ۸۰۰ تن آسفالت و ۱۰۰ مترمکعب بتن ریزی در مدت ۱۴ ماه عملیاتی شد . این در حالی است که دهانه پل این زیرگذر ۸ متر به طول رونده ۱۳ متر و ارتفاع آن ۴.۳ متر می باشد که با انجام عملیات زیرسازی و آسفالت رمپ و دوربرگردان‌های این پروژه ۲۴ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است .

  بهره برداری از زیرگذر حاجی‌آباد اراک در محور قدیم اراک - سلفچگان

  در ادامه سفر وزیر راه و شهرسازی به استان مرکزی ، همچنین زیرگذر روستای حاجی آباد شهرستان اراک به بهره برداری رسید .

  احداث زیرگذر راه روستایی حاجی‌آباد به اراک در بزرگراه اراک - قم در راستای اصلاح یکی از نقاط پر حادثه در محورهای مواصلاتی استان مرکزی اجرایی شد . این در حالی است که به طور متوسط روزانه حدود ۳۰ هزار خودروی سنگین و سبک از بزرگراه اراک - قم گذر می‌کنند و این زیرگذر سهم عمده‌ای از عبور ایمن در محدوده مذکور را دارا است که با احداث این تقاطع این نقطه پرحادثه عملا حذف شد .

  عملیات خاکی این پروژه شامل ۷۱۴۷ مترمکعب خاکبرداری و خاکریزی انجام شده است که پس از آن ۶۹۰۰ مترمربع آسفالت به ضخامت ۱۰ سانتی متری ریخته شد و برای این زیرگذر دو دهانه باکس ۵.۵ متری به ارتفاع ۵.۵ متر به طول ۳۳ متر استفاده شده است .

  بر اساس این گزارش اعتبار صرف شده برای احداث این زیرگذر  حدود ۳ میلیارد تومان است که لایه اول آسفالت ریخته و لایه دوم روکش آسفالت زیرگذر در آینده ای نزدیک انجام می‌شود .
  مطالب مرتبط

  حمل و نقل جاده ای مسافر نیازمند بهره برداری از رویکردهای نوین

  حمل و نقل جاده ای مسافر نیازمند بهره برداری از رویکردهای نوین

  یکی از تاثیرات مهم در ارائه خدمات نوین به مسافران حذف واسطه های بدون آورده سرمایه و ایجاد ارزش افزوده در این حوزه و توانمند سازی سرمایه گذاران این بخش است . از طرفی هر اتوبوس می تواند ۱۶۰۰ کیلوگرم توشه همراه و غیر همراه را در چهارچوب قانون و بدون مغایرت با ایمنی مسافران در جعبه ...

  |

  نظرات کاربران