در حال بارگذاری ...
 • بهره برداری از اولین مرکز اورژانس ریلی کشور با حضور وزیر بهداشت

  صنعت ریلی به عنوان حمل و نقل سبز و ایمن شناخته می شود و شبکه ریلی کشور با بیش از ۱۲ هزار کیلومتر در اقصی نقاط کشور ، شهرها و روستاهای زیادی را تحت پوشش خود قرار داده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، با حضور وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی ، مدیرعامل راه‌آهن و رئیس اورژانس کشور ، اولین مرکز اورژانس ریلی کشور به بهره‌برداری رسید .

  سعید رسولی در مراسم بهره برداری از اولین مرکز اورژانس ریلی کشور گفت : خوشبختانه در سال جهش تولید و در آستانه عید سعید غدیر خم ، امروز با همکاری اورژانس کشور شاهد راه اندازی اولین اورژانس ریلی کشور هستیم . هم اکنون مراکز قم ، سمنان و شیراز ، برای توسعه اوژانس ریلی اعلام آمادگی کرده اند و امیدواریم با برنامه ریزی و همکاری اورژانس ، بتوانیم به سرعت این مراکز را توسعه دهیم .

  رسولی با بیان اینکه در حال حاضر با همکاری اورژانس کشور یک دستگاه آمبولانس ریلی به عنوان پایلوت تجهیز شده است ، گفت : راه آهن جمهوری اسلامی ایران درصدد است بلافاصله تعداد این مراکز را افزایش دهد تا آمبولانس های ریلی بیشتری در اختیار بهداشت و درمان کشور قرار گیرد .

  رئیس هیات مدیره شرکت راه آهن یادآور شد : صنعت ریلی به عنوان حمل و نقل سبز و ایمن شناخته می شود و شبکه ریلی کشور با بیش از ۱۲ هزار کیلومتر در اقصی نقاط کشور ، شهرها و روستاهای زیادی را تحت پوشش خود قرار داده است .

  مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران در ادامه از خدمات و مجاهدت های همه کادر درمانی کشور به عنوان فرشته‌های نجات به خصوص در این ایام تقدیر و تشکر کرد و افزود : پیش از این نیز صنعت حمل و نقل ریلی ، در طول دفاع مقدس در حوزه بهداشت و درمان موفق به خدمت رسانی به ملت شریف ایران شده است .

  در پایان این مراسم وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ضمن تقدیر از راه اندازی اولین مرکز اورژانس ریلی کشور گفت : پیش از این اورژانس هوایی و پارسال ۳ آمبولانس دریایی برای کمک رسانی به جزایر در خلیج فارس به بهره برداری رسید .

  دکتر سعید نمکی تصریح کرد : با همت راه آهن جمهوری اسلامی ایران امروز نیز شاهد به بهره برداری رسیدن اولین مرکز اورژانس ریلی کشور هستیم و امیدواریم با افزایش آمبولانس های ریلی بتوانیم خدمات اورژانسی خود را از طریق ریلی در سطح کشور توسعه دهیم .

  شایان ذکر است ، همزمان با راه اندازی اولین مرکز اورژانس ریلی کشور ، ۱۱۵ طرح اورژانسی در هفت استان در شهرهای اردبیل ، اصفهان ، تبریز ، زنجان ، جیرفت ، قزوین ، اراک ، اهواز ، زاهدان ، ساوه ، همدان ، رشت ، خرم‌آباد و بجنورد به بهره برداری رسید .
  مطالب مرتبط

  اختصاص ۹۴۰ میلیارد تومان تسهیلات کرونایی به شرکت‌ های حمل و نقل مسافری ریلی

  اختصاص ۹۴۰ میلیارد تومان تسهیلات کرونایی به شرکت‌ های حمل و نقل مسافری ریلی

  در راستای تحقق شعار سال سامانه یکپارچه رونق تولید در سایت راه‌آهن در دسترس است ؛ سامانه در ۲ بخش طراحی شده که در یک بخش آن مجموعه قطعات ساخته شده شبکه ریلی با شماره فنی قطعات و کارخانجات تولیدکننده آنها معرفی شده است .

  |

  شهید ، بهترین الگوی خدمت در ایران اسلامی

  شهید ، بهترین الگوی خدمت در ایران اسلامی

  در دوران دفاع مقدس ، راه آهن جمهوری اسلامی ایران با تمام امکانات و باور کارکنان شریف و متعهد خود ، در خدمت به جبهه و دفاع مقدس قرار گرفت و در عرصه ها و صحنه های مختلف، خدمات ارزشمندی ارائه کرد .

  |

  نشست صمیمانه وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت راه آهن با مدیران بانک‌های کشور

  نشست صمیمانه وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت راه آهن با مدیران بانک‌های کشور

  در شرکت راه آهن ، یک زیست بوم سرمایه‌گذاری تدوین شده که در این زیست بوم ، دو نقش برای پیشرفت صنعت حمل و نقل ریلی تعریف شده است . نقش نخست برای شرکت راه آهن است تا به عنوان تسهیل‌گر از جانب دولت ، تسهیلات لازم به بخش خصوصی ارایه نماید و نقش دوم ، به عنوان سرمایه پذیر است تا به ...

  |

  نظرات کاربران