در حال بارگذاری ...
 • الحاق یک فروند اسکله فلزی تجسس و نجات دریایی در بندر شهید حقانی

  این نوع اسکله های فلزی شناور به گونه ای طراحی شده است که کمترین اختلاف عرشه آزاد با عرشه آزاد شناور های تجسس و نجات را دارا بوده و امکان حمل ایمن افراد سانحه دیده بیمار و مجروح در بهترین شرایط فراهم و انتقال به خشکی با سهولت و به راحتی امکان پذیر می باشد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از نصب یک فروند اسکله ویژه پهلوگیری شناورهای تجسس و نجات در بندر شهید حقانی خبر داد و گفت : با بهره برداری از این اسکله به دلیل کمترین اختلاف عرشه با عرشه آزاد شناور ، امکان انتقال ایمن تر افراد سانحه دیده و بیمار مهیا شده است .

  علی رضا محمدی کرجی ران با بیان اینکه بندر شهیدحقانی  بزرگترین پایانه مسافری دریایی با ۱۱ پست اسکله ارائه دهنده خدمات به مسافران و گردشگران دریایی جهت عزیمت به جزایر مرکز استان است ، اظهار داشت : لزوم جانمایی و نصب یک فروند اسکله ویژه پهلوگیری شناورهای تجسس و نجات امداد با هدف انتقال ایمن تر افراد سانحه دیده و بیماران در دستور کار قرار گرفت . پس از انجام عملیات جانمایی ساخت یک فروند اسکله فلزی با مشخصات فنی ۲۰ متر طول ، ۵ مترعرض  و آبخور حدود ۴۰ سانتیمتر با عرشه آزاد ۱,۱ متر مطابق عرشه آزاد شناور های موجود تجسس و نجات آغاز شد .

  این مقام مسئول گفت : ساخت این شناور به شکل کاملا بومی و در اداره تعمیر و نگهداری تجهیزات دریایی بندر شهید رجایی انجام و پس از انجام عملیات شمع کوبی ، به محل تعیین شده در بندر شهید حقانی  منتقل و در محل نصب گردید .

  به گفته محمدی کرجی ران این نوع اسکله های فلزی شناور به گونه ای طراحی شده است که کمترین اختلاف عرشه آزاد با عرشه آزاد شناور های تجسس و نجات را دارا بوده و امکان حمل ایمن افراد سانحه دیده بیمار و مجروح در بهترین شرایط فراهم و انتقال به خشکی با سهولت و به راحتی امکان پذیر می باشد .

  شایان ذکر است ؛ بزرگترین پایانه مسافری دریایی کشور (بندر شهید حقانی) در مرکز استان همه روزه پذیرای جمع کثیری از مسافران و گردشگران دریایی است همچنین فاصله این بندر تا بندر شهید ذاکری قشم ۱۲,۳ مایل دریایی برابر با (۲۳ کیلومتر) ، تا بندر هرمز ۹.۶ مایل (معادل ۱۸ کیلومتر) و تا جزیره لارک ۱۸ مایل دریایی برابر با (۱۳ کیلومتر) می باشد .
  مطالب مرتبط

  تطبیق با تقاضای روز کشتیرانی جهان در دستور کار سازمان بنادر و دریانوردی

  تطبیق با تقاضای روز کشتیرانی جهان در دستور کار سازمان بنادر و دریانوردی

  با توجه به ظرفیت های داخلی نیازهای خود را در داخل کشور تولید کردیم و سازمان بنادر و دریانوردی در بخش ناوگان عملیاتی و تجهیزات مورد نیاز به توان داخلی تکیه کرد و خوشبختانه توانست پاسخ خوبی دریافت کند و باید بگوییم  این میزان اتکا به توان داخلی در تاریخ فعالیت سازمان بنادر و ...

  |

  رونمایی از کتاب اطلس تاریخ بنادر و دریانوردی ایران در مراسم روز جهانی دریانوردی

  رونمایی از کتاب اطلس تاریخ بنادر و دریانوردی ایران در مراسم روز جهانی دریانوردی

  برای نخستین بار در ایران موضوع «بنادر و دریانوردی» در یکصد سال اخیر با بهره‌گیری از اسناد آرشیوی داخلی و خارجی معرفی و دوره بندی و مهمترین ویژگی‌های اجتماعی آن شناسایی شده و راهکارهایی برای توسعه آینده بنادر بر اساس نظریه « دالان های طبیعی زاگرس» ارائه شده است .

  |

  نظرات کاربران