در حال بارگذاری ...
 • کاهش ۵۳ درصدی جابجایی مسافر در سیستان و بلوچستان به دلیل شیوع ویروس کرونا

  به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا ، شرکت ها و موسسات مسافربری لازم است ضمن رعایت فاصله گذاری اجتماعی ، نسبت به ضدعفونی وسایل نقلیه حمل و نقل عمومی جاده ای قبل از حرکت و همچنین الزام پرسنل ، رانندگان و مسافران به استفاده از ماسک اقدام کنند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان از کاهش ۵۳ درصدی جابجایی مسافر در این استان در چهار ماهه سال جاری به دلیل شیوع ویروس کرونا خبر داد .

  تیمور باقری اظهار داشت : ۴۶۲ هزار و ۸۸۷ نفر مسافر در این مدت در قالب ۵۴ هزار و ۵۲۱ سفر وسایل نقلیه حمل و نقل عمومی جاده ای استان شامل اتوبوس ، مینی بوس و خودروهای سواری کرایه برون شهری جابجا شدند که نسبت به مشابه سال گذشته کاهش ۵۳ درصدی در جابجایی مسافر و ۴۵ درصدی در تعداد سفر داشته است . بر اساس آمار موجود ، ۶۲ درصد سفرهای ثبت شده این مدت به مقاصد درون استانی و ۳۸ درصد به مقصد برون استانی انجام شده است .

  معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان  با بیان اینکه نظارت و بازرسی بر عملکرد شرکت‌ها و موسسات مسافربری فعال در استان به صورت مستمر انجام می‌شود ، افزود : مسافران می‌توانند هرگونه شکایت خود از عملکرد شرکت‌ها از طریق سامانه های تلفنی و اینترنتی ۱۴۱ و یا با مراجعه حضوری به ادارات تابعه این اداره کل و یا دفاتر نظارت پایانه های مسافری اعلام کنند تا مورد رسیدگی قرار گیرد .

  باقری تاکید کرد : به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا ، شرکت ها و موسسات مسافربری لازم است ضمن رعایت فاصله گذاری اجتماعی ، نسبت به ضدعفونی وسایل نقلیه حمل و نقل عمومی جاده ای قبل از حرکت و همچنین الزام پرسنل ، رانندگان و مسافران به استفاده از ماسک اقدام کنند .

  وی خاطر نشان کرد : در حال حاضر تعداد ۳ پایانه مسافری ، ۳ انجمن صنفی کارفرمایی شرکت ها ، ۲ انجمن صنفی کارگری رانندگان ، ۳ هزار و ۳۷۴ راننده مسافری ، ۷۷۰ دستگاه ناوگان اتوبوسی ، ۹۷۷ دستگاه ناوگان مینی بوسی و ۷۳۲ دستگاه ناوگان سواری در حوزه عملکرد این اداره کل به هم وطنان گرامی خدمات ارائه می دهند .
  مطالب مرتبط

  ساماندهی مرز باشماق از اولویت های سازمان راهداری

  ساماندهی مرز باشماق از اولویت های سازمان راهداری

  در مرز باشماق کارهای خوبی انجام شده است چرا که مرز بایستی در شأن مردم و نظام باشد، زیرساخت هایی مانند جاده ها و پارکینگ را باید ساماندهی کنیم تا رانندگان با فراغ بال به مرز آمده و امور ترانزیتی خود را در کمترین زمان انجام دهند.

  |

  اختصاص ۹۴۰ میلیارد تومان تسهیلات کرونایی به شرکت‌ های حمل و نقل مسافری ریلی

  اختصاص ۹۴۰ میلیارد تومان تسهیلات کرونایی به شرکت‌ های حمل و نقل مسافری ریلی

  در راستای تحقق شعار سال سامانه یکپارچه رونق تولید در سایت راه‌آهن در دسترس است ؛ سامانه در ۲ بخش طراحی شده که در یک بخش آن مجموعه قطعات ساخته شده شبکه ریلی با شماره فنی قطعات و کارخانجات تولیدکننده آنها معرفی شده است .

  |

  درگذشت سرپرست اداره راهداری عنبرآباد در جنوب کرمان حین انجام ماموریت راهداری

  درگذشت سرپرست اداره راهداری عنبرآباد در جنوب کرمان حین انجام ماموریت راهداری

  سرپرست اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان عنبرآباد پس از حادثه به بیمارستان امام خمینی (ره) جیرفت منتقل شد و تحت مراقبت های ویژه قرار گرفت که متاسفانه شدت جراحات و آسیب های وارد شده ، منجر به درگذشت این همکار ارجمند و تلاشگر شد .

  |

  نظرات کاربران