در حال بارگذاری ...
 • بنادر تجاری مهمترین معیار فعال بودن اقتصاد یک کشور

  بنادر تجاری مهمترین شاخص و معیار برای فعال بودن تجارت و اقتصاد یک کشور هستند و نشان دادن ظرفیت های سازمان بنادر و دریانوردی مسئله بسیار مهمی در بخش تجاری کشور به شمار می رود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینکه بنادر تجاری مهمترین معیار و شاخص برای فعال بودن اقتصاد یک کشور هستند ، گفت : فعالیت ها در بنادر ایران حتی یک لحظه هم متوقف نمی شود .

  محمد راستاد با آرزوی موفقیت برای اهالی رسانه در ابعاد مختلف ، اظهار کرد : در بخش دریایی کشور قابلیت های بسیار زیادی داریم و در دنیا روی این مسئله تمرکز زیادی وجود دارد که جمهوری اسلامی ایران در این بخش دارای چه ظرفیت هایی است و در عین حال چه فعالیت هایی انجام می شود .

  ناوگان حمل و نقل دریایی ایران ؛ جزو ناوگان های بزرگ دنیا

  وی ادامه داد : ناوگان حمل و نقل دریایی ایران ، جزو ناوگان های بزرگ دنیا به شمار می رود و بنادر کشور حدود ۲۵۰ میلیون تن در سال ظرفیت دارند ، علاوه بر این جمهوری اسلامی ایران در سازمان بین المللی دریانوردی (IMO) ، به عنوان یک کشور مهم در حوزه دریایی تلقی می شود .

  معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه در بخش دریایی فضای مناسبی وجود دارد که ظرفیت های کشور بیش از پیش معرفی شود ، عنوان کرد : بنادر کشور به صورت شبانه روزی در حال فعالیت هستند و به طور مثال بندر امام خمینی (ره) به صورت ۲۴ ساعته در حال تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی است و در بندر شهیدرجایی نیز حتی یک لحظه،  فعالیت ها متوقف نمی شود .

  خواهرخواندگی بنادر ایران با بیش از ۴۰ بندر دنیا

  راستاد ادامه داد : بنادر تجاری مهمترین شاخص و معیار برای فعال بودن تجارت و اقتصاد یک کشور هستند و نشان دادن ظرفیت های سازمان بنادر و دریانوردی مسئله بسیار مهمی در بخش تجاری کشور به شمار می رود .

  وی با بیان اینکه بنادر کشور با بیش از ۴۰ بندر دنیا تفاهم نامه خواهرخواندگی دارند ، خاطرنشان کرد : علاوه بر این با تعداد زیادی بندر دیگر نیز در حال مذاکره هستیم و بیشترین خواهر خواهندگی در این بین مربوط به بندر شهید رجایی است .

  اثر مثبت فعال شدن بخش انگلیسی و عربی زبان سایت سازمان بنادر

   مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اثر مثبت فعال شدن بخش انگلیسی و عربی زبان سایت این سازمان ، گفت : خوشبختانه بخش مهمی از اخبار مربوط به سازمان بنادر و دریانوردی از این طریق دیده می شود و مناسب است در پوشش برنامه های مربوط به سازمان ، بیش از پیش از ظرفیت رسانه ها استفاده کنیم .
  مطالب مرتبط

  نظرات کاربران