در حال بارگذاری ...
 • معرفی ظرفیت های بندری ؛ مهمترین بازوی حمایتی سازمان بنادر در جذب سرمایه گذار بخش خصوصی

  باید بخش خصوصی به زندگی کردن در بنادر علاقمند شود و همچنین به بهترین شکل ، ساز و کار و زیرساخت های لازم در بنادر فراهم و بخش خصوصی در این مناطق مستقر شود تا اینگونه شاهد ارتقاء دانش فنی ، نیروی انسانی متخصصص و سرمایه در بنادر کشور باشیم که خود از مهمترین الزامات رشد و توسعه بندری در کشور است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، نایب رئیس کمیسیون حمل و نقل و لجستیک اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی ایران گفت : توسعه بنادر کشور در بخش های مختلف ؛ عامل حضور پررنگ فعالان اقتصادی و سرمایه گذاری در این مناطق است .

  سید علی حسینی با اشاره به اینکه تحقق رویاهای بخش خصوصی در بنادر کشور در گرو وجود بسترهای مناسب اعم از اجتماعی ، فرهنگی و اقتصادی است ، اظهار داشت : بنادر زمانی می توانند پیشرفت بیشتری داشته باشند که ترکیب فرهنگی بومیان و مهاجران متناسب شود و در پی آن شرایط زیست محیطی بهبود پیدا کند .

  وی با بیان اینکه بنادر ایران توانایی جذب سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی را دارند ، گفت : این مسئله پتانسیلی است که می تواند رشد هرچه بیشتر بنادر کشور را رقم بزند .

  نایب رئیس کمیسیون حمل و نقل و لجستیک اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی ایران با تأکید بر اینکه باید با توسعه بسترهای مناسب اجتماعی و رفاهی شرایط مناسبی برای زندگی و حضور سرمایه گذاران در بنادر فراهم شود ، عنوان کرد : باید بخش خصوصی به زندگی کردن در بنادر علاقمند شود و همچنین به بهترین شکل ، ساز و کار و زیرساخت های لازم در بنادر فراهم و بخش خصوصی در این مناطق مستقر شود تا اینگونه شاهد ارتقاء دانش فنی ، نیروی انسانی متخصصص و سرمایه در بنادر کشور باشیم که خود از مهمترین الزامات رشد و توسعه بندری در کشور است .

  وی با اشاره بر اینکه باید معرفی ظرفیت های بندری در کشور بیش از پیش در دستورکار قرار گیرد ، گفت : بعضا شاهد هستیم سرمایه گذاران از ظرفیت های اقتصادی بنادر مطلع نیستند و این مسئله باید از راههای مختلف اطلاع رسانی شود تا فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران از آن مطلع شوند .

  نایب رئیس کمیسیون حمل و نقل و لجستیک اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی ایران با بیان اینکه ظرفیت های اقتصادی بسیار خوبی در بنادر ایران وجود دارد ، گفت : معرفی ظرفیت ها ؛ مهمترین بازوی حمایتی از سازمان بنادر و دریانوردی در جذب سرمایه گذار بخش خصوصی است و تحقق این مسئله می تواند جهش اقتصادی کشور را رقم بزند .
  مطالب مرتبط

  تطبیق با تقاضای روز کشتیرانی جهان در دستور کار سازمان بنادر و دریانوردی

  تطبیق با تقاضای روز کشتیرانی جهان در دستور کار سازمان بنادر و دریانوردی

  با توجه به ظرفیت های داخلی نیازهای خود را در داخل کشور تولید کردیم و سازمان بنادر و دریانوردی در بخش ناوگان عملیاتی و تجهیزات مورد نیاز به توان داخلی تکیه کرد و خوشبختانه توانست پاسخ خوبی دریافت کند و باید بگوییم  این میزان اتکا به توان داخلی در تاریخ فعالیت سازمان بنادر و ...

  |

  رونمایی از کتاب اطلس تاریخ بنادر و دریانوردی ایران در مراسم روز جهانی دریانوردی

  رونمایی از کتاب اطلس تاریخ بنادر و دریانوردی ایران در مراسم روز جهانی دریانوردی

  برای نخستین بار در ایران موضوع «بنادر و دریانوردی» در یکصد سال اخیر با بهره‌گیری از اسناد آرشیوی داخلی و خارجی معرفی و دوره بندی و مهمترین ویژگی‌های اجتماعی آن شناسایی شده و راهکارهایی برای توسعه آینده بنادر بر اساس نظریه « دالان های طبیعی زاگرس» ارائه شده است .

  |

  نظرات کاربران