در حال بارگذاری ...
 • اجرای پروژه‌های راهسازی سطح استان بوشهر با ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار

  با وجود تنگناهای مالی ، در هفت سال گذشته ۱۵۰ کیلومتر بزرگراه و محور چهار خطه و ۵۰ کیلومتر راه اصلی در این استان ساخته شد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر با اشاره به اختصاص ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای پروژه راه‌آهن بوشهر - شیراز گفت : پروژه‌های راهسازی سطح استان با ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار در حال اجرا است .

  فرزاد رستمی در جمع خبرنگاران از برخورداری ۹۹ درصد روستاهای بالای ۵۰ خانوار استان بوشهر از راه مناسب و آسفالته خبر داد و گفت : راه روستایی سرچشمه - جم به‌عنوان تنها راه روستایی باقی‌مانده در این حوزه نیز در حال اجراء است و با تکمیل آن ، تمام محورهای روستاهای با ۵۰ خانوار دارای راه مناسب آسفالت هستند .

  او با بیان اینکه در دولت‌های یازدهم و دوازدهم ۱۸۰ کیلومتر پروژه‌ راهسازی در این استان اجرا شده است ، گفت : تا پایان دولت ۴۰ کیلومتر طرح راهسازی دیگر در نقاط مختلف استان بوشهر افتتاح می‌شود .

  رستمی از ساخت ۱۵۰ کیلومتر بزرگراه در استان بوشهر خبر داد و بیان کرد : با وجود تنگناهای مالی ، در هفت سال گذشته ۱۵۰ کیلومتر بزرگراه و محور چهار خطه و ۵۰ کیلومتر راه اصلی در این استان ساخته شد .

  وی ، با بیان اینکه بیش از ۲۵۰ کیلومتر پروژه بزرگراهی در استان بوشهر در حال ساخت است خاطرنشان کرد : در این مدت طرح‌های راهسازی با ۶۵۰ میلیارد تومان اعتبار به بهره‌برداری رسیده و اکنون نیز پروژه‌های راهسازی استان بوشهر با ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار در حال اجرا است .

  مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر از تکمیل پروژه بزرگراهی برازجان - گناوه - دیلم خبر داد و افزود : در این مسیر تنها کنارگذر آب پخش و محور دیلم به گناوه رو به تکمیل شدن است .

  رستمی با بیان اینکه بیشتر راه‌های شریانی استان بوشهر چهارخطه است تصریح کرد : این استان دارای چهار هزار و ۴۳۴ کیلومتر راه است که ۶۷۵ کیلومتر آن بزرگراه و دو هزار و ۳۴۵ کیلومتر روستایی و مابقی اصلی است .

  وی ، بزرگراه کوهستانی دالکی به کنارتخته را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد : این پروژه ۱۸ کیلومتری دارای ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی است که ۱۱۰ میلیارد تومان اعتبار برای آن تخصیص یافته است .

  مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر بزرگراه بوشهر به دیر را مورد اشاره قرار داد و با اشاره به مسافت ۱۹۲ کیلومتری این پروژه خاطرنشان کرد : این پروژه دارای ۱۴ قطعه است که بیش از ۱۳۰ کیلومتر آن زیر بار ترافیک و ۵۶ کیلومتر دیگر در حال اجرا است که ۸۰ میلیارد تومان از سفر استانی رئیس جمهور برای تسریع در اجرای آن مصوب شده است .

  رستمی با بیان اینکه هیچ پروژه راهسازی در استان بوشهر تعطیل نیست ، گفت : از مسیر ۴۵ کیلومتری بزرگراه اهرم به برازجان ۱۳ کیلومتر آن آماده اسفالت است .

  وی ، جاده وفاق در محور ساحلی بندر دیر به کنگان را یکی دیگر از پروژه‌ها دانست و افزود : این مسیر ۱۰ کیلومتری روند اجرایی مطلوبی دارد که ۳۲ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل آن مصوب شده است .

  مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر خروجی دوم بوشهر را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد : این پروژه با برآورد اعتبار ۱۷۲ میلیارد تومان در حال اجرا است که بر اساس برنامه تعیین شده تکمیل می‌شود .

  رستمی راه آهن بوشهر - شیراز را از دیگر طرح‌ها دانست و بیان کرد: قطعه ۱۰ این پروژه که مهم‌ترین قطعه آن در استان بوشهر است و یک چهارم تونل‌ها و یک چهارم پل‌های راه اهن بوشهر به شیراز در آن قرار دارد، روند اجرایی مطلوبی داشته و ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار امسال به آن تخصیص یافته است .
  مطالب مرتبط

  راه روستایی ایمن ، عامل موثر در کاهش مهاجرت روستاییان

  راه روستایی ایمن ، عامل موثر در کاهش مهاجرت روستاییان

  مازندران با توجه به نوع اقلیم و شرایط توپوگرافی و به تبع تنوع فرآورده‌های کشاورزی ، مسئله راه‌های مناسب روستایی به منظور حمل ونقل هرچه سریع‌تر ، آسان‌تر و در عین حال ارزان‌ترین فرآورده‌ها به بازار مصرف یکی از اصلی ترین دغدغه‌های ذهنی مسئولان استان و این اداره کل است .

  |

  پیشرفت فیزیکی ۲۵ و ۶۰ درصدی قطعات ۱۰ و ۱۱ پروژه احداث راه‌آهن بوشهر - شیراز

  پیشرفت فیزیکی ۲۵ و ۶۰ درصدی قطعات ۱۰ و ۱۱ پروژه احداث راه‌آهن بوشهر - شیراز

  ۴۳۷ کیلومتر پروژه راه‌آهن بوشهر - شیراز در ۱۱ قطعه طراحی شده که ۱۴۰ کیلومتر آن در استان بوشهر قرار دارد و قطعه ۱۰ مشکل‌ترین قطعه و نقطه بحرانی این پروژه است که اجرای آن در اولویت قرار گرفته است .

  |

  اجرای عملیات آسفالت راه روستایی پیر یادگار شهرستان چایپاره در قالب طرح ملی ابرار

  اجرای عملیات آسفالت راه روستایی پیر یادگار شهرستان چایپاره در قالب طرح ملی ابرار

  ساماندهی سه راهی چورس که جزو برنامه‌های حذف نقطه حادثه خیز بوده و نیز حذف نقطه حادثه خیز در کیلومتر ۱۷ محور چایپاره - خوی و نقطه‌ای دیگر در محور چایپاره - حمزیان بطول ششصد متر از جمله این برنامه‌ها است .

  |

  نظرات کاربران