در حال بارگذاری ...
 • رعایت پروتکل های بهداشتی داخلی و بین المللی از سوی سازمان بنادر و دریانوردی

  فعالان اقتصادی حتی در شرایط تحریم و کرونا باید فعالیت کنند تا چرخ اقتصاد کشور از حرکت باز نایستد و در دوران شیوع ویروس کرونا توجه به مسائل بهداشتی باید بیش از هرچیز دیگری مدنظر قرار گیرد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، رییس کمیسیون بازرگانی داخلی اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی ایران گفت : بنادر کشور نسبت به استان هایی که در آن واقع شده اند ، امن ترین مناطق هستند .

  کاوه زرگران درباره شرایط بنادر کشور در مقابله با شیوع ویروس کرونا ، تصریح کرد : ما با واردات بسیار بالای کالای کانتینری در بنادر شهید رجایی و کالای اساسی از بندر امام خمینی(ره) روبرو هستیم و باید اعلام کرد که عملا ویروس کرونا در این موارد شیوعی نخواهد داشت چراکه قرنطینه کالا در زمان ورود آن به کشور انجام می شود و خواب کالا موجب می شود حتی اگر ویروس زنده ای وجود داشته باشد در این برهه زمانی از بین برود .

  رییس کمیسیون بازرگانی داخلی اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی ایران افزود : از زمان شیوع ویروس کرونا در کشور ، بنادر به خوبی پروتکل های بهداشتی را رعایت کرده اند و باید بدانیم که مدخل ورودی آنها مجزا است و ضدعفونی کالا در دستور کار سازمان بنادر و دریانوردی قرار دارد و با قرنطینه کالا شرایط کاملا کنترل می شود ، بنابراین به خوبی از سوی بنادر شاهد مقابله با شیوع کووید ۱۹ هستیم .

  وی درباره وضعیت سایر بنادر کشور گفت : وضعیت مطلوب بنادر چابهار ، امام خمینی(ره) ، امیرآباد و انزلی طی مدت اخیر است و علی رغم اینکه وضعیت برخی از استان هایی که بنادر در آنها قرار دارند قرمز و یا در مرز هشدار بوده است اما بنادر کشور شرایط مناسبی داشتند و مسائل بهداشتی به بهترین شکل ممکن در دستور کار سازمان بنادر و دریانوردی قرار گرفته است .

  زرگران خاطرنشان کرد : فعالان اقتصادی حتی در شرایط تحریم و کرونا باید فعالیت کنند تا چرخ اقتصاد کشور از حرکت باز نایستد و در دوران شیوع ویروس کرونا توجه به مسائل بهداشتی باید بیش از هرچیز دیگری مدنظر قرار گیرد .

  وی تأکید کرد : شیوع ویروس کرونا در بخش کالاهای اساسی اثر چندانی نداشته و عموم فعالیت ها در همان سطح قبل از شیوع ویروس کرونا ادامه یافته است و به طور کلی در تامین کالاهای اساسی چالشی جزء تأمین ارز و سیاست های ارزی اعمال شده به وجود نیامده و امیدواریم بانک مرکزی با تامین به موقع ارز از رسوب کالا چه در بنادر و چه روی کشتی جلوگیری به عمل آورد تا جریان ورودی کالا به کشور دچار اخلال و وقفه نشود تا شاهد افزایش قیمت کالا در بازار نباشیم .
  مطالب مرتبط

  ورود اولین تجهیزات استراتژیک به بندر چابهار توسط هند تا پایان سال جاری

  ورود اولین تجهیزات استراتژیک به بندر چابهار توسط هند تا پایان سال جاری

  در بنادر کشور همواره علاوه بر تخلیه و بارگیری کالا به مقوله توسعه توجه ویژه ای شده است و هیچ بندری هم اکنون وجود ندارد که پروژه توسعه ای برای آن تعریف نشده و یا در حال اجرا نباشد و سازمان بنادر و دریانوردی توسعه و ایجاد زیرساخت ها و ظرفیت های جدید را در دستور کار دارد .

  |

  ساماندهی ، تجهیز و توسعه پایانه‌های ۱۷ بندر مسافری در کشور

  ساماندهی ، تجهیز و توسعه پایانه‌های ۱۷ بندر مسافری در کشور

  افزایش ظرفیت مسافری بنادر طی یک دهه اخیر (۹۸-۸۸) با میانگین رشد سالیانه ۱۲,۶ درصدی ، از ۷.۷ میلیون نفر در ابتدای سال ۸۸، به ۲۴.۵ میلیون نفر در پایان سال ۹۸ رسیده و در مجموع از رشد ۲۱۸ درصدی نسبت به سال ۸۸ برخوردار شده است .

  |

  نظرات کاربران