در حال بارگذاری ...
 • فاز سوم طرح بزرگ و ملی جاده طریق الرضا استان اصفهان در آستانه بهره برداری

  این پروژه دارای چند فاز است که فاز اول و دوم آن در مجموع با هزینه ۱۱۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسیده است و فاز سوم آن که از ایستگاه راه‌آهن تا ابتدای شهرانارک می‌باشد به طول ۴۰ کیلومتر است که از این میزان تا کنون ۳۲ کیلومتر آن به بهره‌برداری رسیده و ۸ کیلومتر باقیمانده نیز آماده بهره‌برداری است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، فاز سوم طرح بزرگ و ملی جاده طریق الرضا به طول ۴۰ کیلومتر در حالی به مرحله بهره برداری نزدیک می شود که ۸۰ درصد آن تکمیل و به بهره‌برداری رسیده است و ۸ کیلومتر باقیمانده نیز در هفته جاری زیر بارترافیک می‌رود .

  با دستور و تاکید مدیرکل راه و شهرسازی استان در جلسه شورای معاونین ، هشت کیلومتر باقیمانده از فاز سوم محور نایین - انارک - خور - طبس با توجه به آماده بودن و با هدف تسهیل در عبور و مرور و کاهش تصادفات در هفته جاری بهره‌برداری می‌شود .  

  علیرضا قاری‌قرآن مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان با اشاره به اینکه پروژه محور نایین انارک خور طبس به طول ۲۵۶ کیلومتر در حوزه استحفاظی استان اصفهان می‌باشد اظهار کرد : این پروژه در کریدور شمال به جنوب و شرق به غرب واقع شده که جاده طریق‌الرضا (مسیر بین اصفهان و خراسان‌رضوی) را به بزرگراه دوبانده تبدیل می‌کند .  

  وی با بیان اینکه این طرح بزرگ و ملی موجب افزایش ایمنی در تردد و جلوگیری از وقوع تصادفات رخ‌به‌رخ در این محور می‌شود اذعان داشت : پروژه محور نایین - انارک - خور - طبس یکی از اولویت‌دارترین پروژه های راهسازی اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان محسوب می شود که در سال ۱۳۸۹ عملیات اجرایی آن از سمت نایین شروع شده است .  

  مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان افزود : این پروژه دارای چند فاز است که فاز اول و دوم آن در مجموع با هزینه ۱۱۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسیده است و فاز سوم آن که از ایستگاه راه‌آهن تا ابتدای شهرانارک می‌باشد به طول ۴۰ کیلومتر است که از این میزان تا کنون ۳۲ کیلومتر آن به بهره‌برداری رسیده و ۸ کیلومتر باقیمانده نیز آماده بهره‌برداری است . این بخش که از کیلومتر ۳۰ الی ۳۸ محور را شامل می‌شود با هزینه ۱۰۰ میلیاد ریال، ۲۰۰ هزار مترمکعب خاکریزی ، ۱۷ هزار تن آسفالت ، یک دستگاه پل راه‌آهن با دهانه ۲۶ متر در این محور تکمیل شده است .  

  قاری‌قرآن با بیان اینکه فاز چهارم پروژه مربوط به مسیر مشجری تا سه راهی چوپانان است تشریح کرد : طول این مسیر ۳۰ کیلومتر است که مطالعات آن انجام شده و پس از تامین‌اعتبار و انتخاب پیمانکار ، عملیات اجرایی آن شروع خواهد شد . 
  مطالب مرتبط

  تاثیر ویژه کنارگذر شرقی اصفهان در توسعه ترانزیت و رشد اقتصاد کشور

  تاثیر ویژه کنارگذر شرقی اصفهان در توسعه ترانزیت و رشد اقتصاد کشور

  با خاتمه جنک تحمیلی و شروع دوره سازندکی کشور ، تردد خودرهای سنگین از داخل محورهای درون شهری و افزایش تصادفات درون شهری نیاز به ایجاد کنارگذر برای شهر اصفهان تشدید شد و در انتهایی سال ۱۳۶۷ مطالعات احداث دو کنارگذر برای کلانشهر اصفهان مصوب شد که علاوه بر تفکیک عبور و مرور ...

  |

  بهره برداری از باند دوم محور زواره - اردستان تا سال ۱۴۰۰ در صورت تامین اعتبار

  بهره برداری از باند دوم محور زواره - اردستان تا سال ۱۴۰۰ در صورت تامین اعتبار

  جهت تکمیل و بهره‌برداری از باند دوم این محور ۵۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است که با توجه به سفر اخیر معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به استان اصفهان ، دستور تخصیص اعتبار این پروژه صادر شد .

  |

  اجرای عملیات احداث باند دوم دامنه محور خوانسار – گلپایگان – خمین

  اجرای عملیات احداث باند دوم دامنه محور خوانسار – گلپایگان – خمین

  ۱۱۰ کیلومتر از این محور در حوزه راه های استان اصفهان واقع شده و این اداره کل با نگاهی ویژه به منظور ارتقاء سطح کیفی ، حذف نقاط حادثه خیز و تصادفات رخ به رخ ، چهارخطه نمودن مسیر را در دستور کار قرار داده است .

  |

  اتمام عملیات اجرایی قطعات ۱ و ۲ آزادراه کنارگذر شرق اصفهان در تیرماه سال جاری

  اتمام عملیات اجرایی قطعات ۱ و ۲ آزادراه کنارگذر شرق اصفهان در تیرماه سال جاری

  قطعات ۱ و۲ که با مشارکت صندوق بازنشستگی در سال ۹۵ و با مبلغ اولیه ۳.۳۰۰ میلیار ریال آغاز شد ، در مجموع به طول ۶۳ کیلومتر ، از آزاد راه اصفهان-کاشان منشعب شده و تا جاده نایین - اصفهان ادامه دارد .

  |

  نظرات کاربران