در حال بارگذاری ...
 • تشریح آخرین وضعیت پروازهای خارجی شرکت‌های هواپیمایی ایرانی

  هر کشوری می‌تواند بابت پذیرش مسافر مقرراتی اعمال کند و از این نظر ، مشکل قانونی وجود ندارد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی گفت : با اعلام کشور ترکیه ، پروازهای شرکت‌های هواپیمایی ایرانی به ترکیه از روز سه‌شنبه ۱۴ مرداد برقرار می‌شود اما در این پروازها فقط مسافرانی که «اقامت دائم» و «تابعیت» ترکیه را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ دارند امکان سفر به ترکیه دارند .

  مقصود اسعدی سامانی درباره آخرین وضعیت پروازهای خارجی شرکت‌های هواپیمایی ایرانی ، بیان کرد : پروازهای ترکیه که پیش از این طبق مصوبه کشور ترکیه متوقف شده بود ، از روز سه شنبه ۱۴ مرداد برای شرکت‌های هواپیمایی داخلی مجددا برقرار خواهد شد و شرکت ماهان اولین‌ پرواز را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ انجام خواهد داد . البته کشور ترکیه اعلام کرده است که فقط مسافرانی که «اقامت دائم» ترکیه را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ دارند و «تابعیت این کشور» را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ دارند ، امکان تردد به ترکیه برای آنها وجود دارد .

  دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی بیان کرد : فعلا در پروازهای ترکیه دانشجویان امکان سفر به این کشور ندارند . با این حال مسافران ترکیه باید حتماً از کشور مبدأ، دارای مدرک تست منفی کرونا باشند . ترکیش ایرلاین هم از روز گذشته اول اگوست مجوز پروازهای ایران را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ دریافت کرد .

  مسافران فاقد مدرک تست منفی کرونا در فرودگاه‌ دوبی دیپورت می‌شوند

  دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی اظهار کرد: از سوی دیگر پروازهای دبی نیز برقرار است اما سختگیری‌های خاصی اعمال می‌شود ؛ یعنی مسافر باید نتیجه آزمایش منفی کرونا که حداکثر مربوط به ۴ روز قبل باشد را در فرودگاه مقصد ارائه کند و اگر تست کرونا نداشته باشند، مسافر دیپورت می‌شود . اگر مسافری‌ وارد فرودگاه دبی شود و تست منفی کرونا نداشته باشد باید ۱۴ روز قرنطینه باشد .

  امارات فهرست مسافران ایرانی را قبل از پرواز بررسی می‌کند

  وی بیان کرد : همچنین کشور امارات اعلام کرده است در‌ پروازهایی که از ایران به سمت امارات می‌آید ، باید پیش از انجام پرواز، فهرست مسافران به کشور امارات اعلام شود ، آنها فهرست را بررسی می‌کنند که آیا این مسافران می‌توانند در فرودگاه مبداء سوار بر هواپیما شده و وارد امارات شوند یا خیر .

  دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی گفت : در واقع باید پیش از انجام پروازهای امارات، مسافران پرواز به آنها معرفی شوند و شرکت‌های هواپیمایی مجاز به سوار کردن مسافران ای که نام آنها از سوی کشور امارات رد می‌شود ، نیستند .

  اسعدی سامانی در پاسخ به این سوال که آیا این مطالبه‌ کشور امارات قانونی است ؟ گفت : به هر حال هر کشوری می‌تواند بابت پذیرش مسافر مقرراتی اعمال کند و از این نظر ، مشکل قانونی وجود ندارد .
  مطالب مرتبط

  سخت گیری بانک های عامل در ارائه تسهیلات حمایتی به شرکت‌های هواپیمایی

  سخت گیری بانک های عامل در ارائه تسهیلات حمایتی به شرکت‌های هواپیمایی

  موانعی که پیش از این بر سر راه ارائه این تسهیلات بود ، برداشته شده بود ، ‌‌شرکت‌های هواپیمایی هم به بانک‌های عامل معرفی شد‌ند و مدارک خود را تحویل دادند ، اما زمانی که به مرحله وثیقه‌گذاری برای دریافت این تسهیلات رسیدند ، با تقاضای سخت‌گیرانه بانک‌ها در موضوع ضمانت ...

  |

  پرداخت ۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات حمایتی برای شرکت‌های هواپیمایی آسیب‌دیده از کرونا

  پرداخت ۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات حمایتی برای شرکت‌های هواپیمایی آسیب‌دیده از کرونا

  شرکت های هواپیمایی از ابتدای اسفند ۹۹ با کاهش شدید تقاضا مواجه شده‌اند و درآمد شرکت‌ها هم فقط از محل انجام پرواز و جابه‌جایی مسافر است ، اگر این تسهیلات اختصاص نمی‌یافت شرکت‌ها امکان پرداخت حقوق هم به پرسنل خود را نداشتند .

  |

  آغاز بازگرداندن اصل پول بلیت پروازهای ترکیه به مسافران

  آغاز بازگرداندن اصل پول بلیت پروازهای ترکیه به مسافران

  روز ۲۸ تیرماه امسال بود که‌‌ کشور ترکیه اعلام کرد که از ساعت صفر بامداد روز ۲۹ تیرماه ، پروازهای ایران و افغانستان اجازه ورود به ترکیه را ندارند؛ طبق اعلام کشور ترکیه ، این موضوع بنا به دستور وزارت حمل و نقل و وزارت بهداشت ترکیه صادر شده است و در حال حاضر مجوز پروازهای ایرانی ...

  |

  نظرات کاربران