در حال بارگذاری ...
 • صادرات ۳۵۷ هزار و ۸۲۳ تن کالا از پایانه های مرزی سیستان و بلوچستان

  شهرستان زاهدان با ۶۲۱ هزار و ۴۱۳ تن معادل ۴۹ درصد کل بار جابجا شده ، بیشترین میزان حمل بار داخلی در حوزه این استان را به خود اختصاص داده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان از صادرات ۳۵۷ هزار و ۸۲۳ تن کالا توسط ۱۴ هزار و ۸۸۳ دستگاه ناوگان باری در چهار ماهه سال جاری از پایانه های مرزی میلک و میرجاوه این استان خبر داد .

  تیمور باقری اظهار داشت : ۲۷۸ هزار و ۹۴۸ تن کالا در این مدت از طریق پایانه مرزی میلک و ۷۸ هزار و ۸۷۵ تن کالا از طریق پایانه مرزی میرجاوه صادر شده است .

  وی با بیان اینکه مواد غذایی ، سیمان ، مواد سوختی ، گاز مایع، قیر و هیدروکربن عمده کالاهای صادراتی در چهار ماهه سال جاری از پایانه های مرزی میرجاوه و میلک را تشکیل می دهند ، افزود : با توجه به اینکه مبادلات تجاری مرزی یکی از شاخص های اصلی در برقراری ارتباط با کشوهای همسایه و توسعه اقتصادی منطقه ای است ، این اداره کل به منظور افزایش داد و ستد مرزی و گسترش همکاری متقابل اقتصادی با کشورهای افغانستان و پاکستان طرح جامع توسعه پایانه های مرزی را مورد توجه ویژه قرار داده است .

  معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان گفت: همچنین در این مدت ۱۶۲ هزار و ۹۴۸ تن کالا با ۷ هزار و ۱۴ دستگاه از طریق پایانه های مرزی این استان ترانزیت شده است .

  در زمینه حمل و نقل داخلی کالا نیز باقری از جابجایی یک میلیون و ۲۲۵ هزار و ۴۹۸ تن کالا از طریق ۷۷ هزار و ۸۵ سفر ناوگان باری در چهار ماهه سال جاری توسط ناوگان باری سیستان و بلوچستان خبر داد و افزود : این حجم از کالا توسط ۶۳ شرکت حمل و نقل داخلی کالای استان جابجا شده است .

  وی با بیان اینکه مواد نفتی ، سیمان و مصالح ساختمانی عمده کالاهای حمل شده سیستان و بلوچستان در مدت مذکور بوده است ، گفت : شهرستان زاهدان با ۶۲۱ هزار و ۴۱۳ تن معادل ۴۹ درصد کل بار جابجا شده ، بیشترین میزان حمل بار داخلی در حوزه این استان را به خود اختصاص داده است .

  معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان در پایان خاطرنشان کرد : در حال حاضر ۹ هزار و ۵۲۰ راننده، ۶ هزار و ۷۳۲ دستگاه ناوگان باری با متوسط عمر افزون بر ۱۳ سال و همچنین ۶۹ شرکت حمل و نقل داخلی کالا ، ۳ پایانه عمومی بار ، ۲ انجمن صنفی کارفرمایی شرکت ها و ۲ انجمن صنفی کارگری رانندگان تحت نظارت این اداره کل در بخش حمل و نقل عمومی جاده ای داخلی کالا فعالیت می کنند .
  مطالب مرتبط

  نظرات کاربران