در حال بارگذاری ...
 • صادرات ۳۵۷ هزار و ۸۲۳ تن کالا از پایانه های مرزی سیستان و بلوچستان

  شهرستان زاهدان با ۶۲۱ هزار و ۴۱۳ تن معادل ۴۹ درصد کل بار جابجا شده ، بیشترین میزان حمل بار داخلی در حوزه این استان را به خود اختصاص داده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان از صادرات ۳۵۷ هزار و ۸۲۳ تن کالا توسط ۱۴ هزار و ۸۸۳ دستگاه ناوگان باری در چهار ماهه سال جاری از پایانه های مرزی میلک و میرجاوه این استان خبر داد .

  تیمور باقری اظهار داشت : ۲۷۸ هزار و ۹۴۸ تن کالا در این مدت از طریق پایانه مرزی میلک و ۷۸ هزار و ۸۷۵ تن کالا از طریق پایانه مرزی میرجاوه صادر شده است .

  وی با بیان اینکه مواد غذایی ، سیمان ، مواد سوختی ، گاز مایع، قیر و هیدروکربن عمده کالاهای صادراتی در چهار ماهه سال جاری از پایانه های مرزی میرجاوه و میلک را تشکیل می دهند ، افزود : با توجه به اینکه مبادلات تجاری مرزی یکی از شاخص های اصلی در برقراری ارتباط با کشوهای همسایه و توسعه اقتصادی منطقه ای است ، این اداره کل به منظور افزایش داد و ستد مرزی و گسترش همکاری متقابل اقتصادی با کشورهای افغانستان و پاکستان طرح جامع توسعه پایانه های مرزی را مورد توجه ویژه قرار داده است .

  معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان گفت: همچنین در این مدت ۱۶۲ هزار و ۹۴۸ تن کالا با ۷ هزار و ۱۴ دستگاه از طریق پایانه های مرزی این استان ترانزیت شده است .

  در زمینه حمل و نقل داخلی کالا نیز باقری از جابجایی یک میلیون و ۲۲۵ هزار و ۴۹۸ تن کالا از طریق ۷۷ هزار و ۸۵ سفر ناوگان باری در چهار ماهه سال جاری توسط ناوگان باری سیستان و بلوچستان خبر داد و افزود : این حجم از کالا توسط ۶۳ شرکت حمل و نقل داخلی کالای استان جابجا شده است .

  وی با بیان اینکه مواد نفتی ، سیمان و مصالح ساختمانی عمده کالاهای حمل شده سیستان و بلوچستان در مدت مذکور بوده است ، گفت : شهرستان زاهدان با ۶۲۱ هزار و ۴۱۳ تن معادل ۴۹ درصد کل بار جابجا شده ، بیشترین میزان حمل بار داخلی در حوزه این استان را به خود اختصاص داده است .

  معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان در پایان خاطرنشان کرد : در حال حاضر ۹ هزار و ۵۲۰ راننده، ۶ هزار و ۷۳۲ دستگاه ناوگان باری با متوسط عمر افزون بر ۱۳ سال و همچنین ۶۹ شرکت حمل و نقل داخلی کالا ، ۳ پایانه عمومی بار ، ۲ انجمن صنفی کارفرمایی شرکت ها و ۲ انجمن صنفی کارگری رانندگان تحت نظارت این اداره کل در بخش حمل و نقل عمومی جاده ای داخلی کالا فعالیت می کنند .
  مطالب مرتبط

  عملیات توسعه محوطه پایانه مرزی میلک به منظور استفاده هر چه بهتر از ظرفیت تخلیه و بارگیری کامیون های صادراتی و ترانزیتی در مرز این استان و کشور افغانستان و طرح توسعه سالن مسافری پایانه مرزی میرجاوه با هدف تسهیل و سرعت بخشی به جابجایی و تردد مسافران ، ترانزیت و حمل و نقل بین ...

  |

  در این مدت تعداد سفر انجام شده برای تناژ حمل شده کالا در استان نیز نزدیک به ۳۶۱ هزار سفر بوده که این مقدار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که افزون بر ۳۵۷ هزار سفر بوده رشد یک درصدی را نشان می‌دهد .

  |

  پایانه مرزی میرجاوه همواره یکی از پایانه های فعال کشور در حوزه صادرات ، واردات و ترانزیت بشمار می رفته بطوری که علاوه بر رشد ۱۶۰ درصدی صادرات با عملکرد بسیار مطلوب رشد ۱۳۳ درصدی در ترانزیت کالا در این مدت نسبت به مدت مشابه سال گذشته برای استان رقم زده است .

  |

  در حال حاضر ۸ هزار و ۱۵۷ نفر راننده ، ۶ هزار و ۳۷۳ دستگاه ناوگان باری با متوسط عمر افزون بر ۱۴ سال و ۳ پایانه بار ، ۲ انجمن صنفی کارفرمایی شرکت ها و ۲ انجمن صنفی کارگری رانندگان باری در بخش حمل و نقل عمومی جاده ای داخلی کالای حوزه شمال سیستان و بلوچستان فعالیت می کنند .

  |

  تعداد وانت بارهایی که در مرداد ماه امسال برای آنها کارت هوشمند صادر شده ۸۳ دستگاه است .

  |

  نظرات کاربران