در حال بارگذاری ...
 • حمل ۹۰ درصد از بار‌های صادراتی و وارداتی بندر آستارا توسط کشتیرانی دریای خزر

  آستارا ششمین شهر بزرگ استان گیلان ، شهری بندری در ساحل غربی دریای خزر و در شمالی‌ترین نقطه استان گیلان و آخرین نقطه مرزی ایران و جمهوری آذربایجان است و از نظر جغرافیایی در مرکز تالش بزرگ قرار دارد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، ۹۰ درصد از بار‌های صادراتی و وارداتی بندر آستارا توسط کشتی‌های ناوگان کشتیرانی دریای خزر حمل می‌شود .

  سرپرست کشتیرانی دریای خزر گفت : ۹۰ درصد از بار‌های صادراتی یا وارداتی منطقه بندر آستارا توسط کشتی‌های کشتیرانی دریای خزر تخلیه و بارگیری و سپس به بنادر حوزۀ دریای خزر حمل می‌شود .

  وی در ادامه در خصوص ظرفیت‌های این بندر گفت : در حال حاضر این بندر دارای دو پست اسکله می‌باشد که با تکمیل و افزایش اسکله‌های جدید بر ظرفیت آن افزوده خواهد شد . این شرکت در حال حاضر از ۷۰ درصد از ظرفیت‌های این بندر استفاده می‌کند .

  شایان ذکر است آستارا ششمین شهر بزرگ استان گیلان ، شهری بندری در ساحل غربی دریای خزر و در شمالی‌ترین نقطه استان گیلان و آخرین نقطه مرزی ایران و جمهوری آذربایجان است و از نظر جغرافیایی در مرکز تالش بزرگ قرار دارد .

  این بندر از شرق به دریای خزر ، از شمال به آستارای جمهوری آذربایجان ، از غرب به استان اردبیل و از جنوب به شهرستان تالش در استان گیلان محدود شده است .
  مطالب مرتبط

  بازگشت بیش از ۶ هزار نفر زائر خارجی اربعین حسینی به کشورشان از طریق مرز آستارا

  بازگشت بیش از ۶ هزار نفر زائر خارجی اربعین حسینی به کشورشان از طریق مرز آستارا

  با برنامه ریزی‌های انجام گرفته از طریق نیروی انتظامی ، پلیس گذرنامه و دفتر نهاد ریاست جمهوری تمهیدات لازم برای خروج زائرین خارجی از مرز آستارا فراهم شده است و هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد .

  |

  نظرات کاربران