در حال بارگذاری ...
 • تقویت فعالیت های دریایی و بندری در چارچوب تفاهم نامه همکاری با منطقه آزاد قشم

  با توجه به اینکه ۹۵ درصد از مسافران از بنادر پل ، لافت و بندر شهید ذاکری به قشم سفر می کنند ، با جدیت به دنبال تقویت زیرساخت ها ، توسعه خدمات رفاهی و انجام مسئولیت های اجتماعی برای رضایتمندی بیشتر  گردشگران هستیم .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، در دیدار مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم بر تقویت همکاری های در زمینه های دریایی ، بندری و گردشگری در قالب انعقاد تفاهمنامه همکاری مشترک تاکید و همچنین تشکیل یک کارگروه تخصصی در دستورکار قرار گرفت .

  علیرضا محمدی کرجی ران در سفر به جزیره قشم و دیدار با حمید رضا مومنی ؛ مدیرعامل منطقه آزاد قشم ، ضمن تبیین وظایف و مسئولیت های حاکمتی سازمان بنادر و دریانوردی بر لزوم تقویت همکاری های فی مابین با تشکیل کارگروهای مشترک و همچنین امضای تفاهمنامه های همکاری تاکید کرد .

  وی با بیان اینکه قانونگذار مسئولیت هایی چه در بنادر ملکی ، چه خصوصی و چه  بنادر که در جغرافیای مناطق آزاد واقع شده است (غیر ملکی ) در چارچوب وظایف حاکمیتی سازمان بنادر و دریانوردی قرار داده است ، تصریح کرد : از هرگونه برنامه های توسعه ای دریایی و بندری که قرار است در جزیره قشم صورت پذیرد استقبال خواهیم کرد .

  محمدی کرجی ران خاطر نشان کرد : با توجه به ظرفیت های موجود بین دو مجموعه بنادر هرمزگان و منطقه آزاد قشم و استناد به هماهنگی های خوبی که از گذشته تا به امروز  بوده می توان با تشکیل کارگروه های تخصصی و برگزاری جلسات منظم دوره ای شاهد رفع موانع احتمالی و سرعت بخشیدن به روند اجرای طرح های دریایی ، بندری و گردشکری در  جزیره قشم بود .

  همچنین مدیر عامل منطقه آزاد قشم در این دیدار با بیان اینکه ارائه خدمات ایمن و مطلوب به مسافران و گردشگران که وارد جزیره قشم می شوند اولویت نخست سازمان منطقه آزاد قشم است ، اظهار داشت : با توجه به اینکه ۹۵ درصد از مسافران از بنادر پل ، لافت و بندر شهید ذاکری به قشم سفر می کنند ، با جدیت به دنبال تقویت زیرساخت ها ، توسعه خدمات رفاهی و انجام مسئولیت های اجتماعی برای رضایتمندی بیشتر  گردشگران هستیم .

  مومنی افزود : در مقام مقایسه با نگاهی به وضعیت بنادر مسافری و گردشگری قشم می توان مشاهده کرد که ارائه خدمات نسبت به گذشته از نظر کیفیت ، کمیت و ایمنی پیشرفت قابل توجهی داشته که برنامه ریزی سازمان منطقه آزاد قشم  و البته  نقش سازمان بنادر ودریانوردی در این حوزه بسیار موثر بوده است .

  رئیس هیات مدیره منطقه آزاد قشم با بیان اینکه ورودی های جزیره اولین محلی هستند که مورد قضاوت مسافران و گردشگران واقع می شوند ، اظهار داشت : با تدوین یک برنامه جامع و هدفمند مبلغی بالغ بر ۳ هزار میلیارد ریال برای بهسازی پایانه های مسافری دریایی به عنوان مبادی ورودی و خروجی جزیره تامین شده که مطالعات آن به اتمام رسیده ، نظرات کارشناسی  و فنی مسئولین بنادر قشم نیز لحاظ شده است . 

  وی افزود : عملیات اجرای این پروژ ها بزودی آغاز می شود و بنا داریم تا اواسط سال آینده این سه پروژ به بهره برداری برسد .

  مومنی با اشاره به دو بندر تجاری بهمن و کاوه خاطر نشان کرد: ظرفیت های خوبی در بنادر منطقه آزاد قشم ایجاد شده که این آمادگی وجود دارد در صورت لزوم از امکانات بنادر بهمن و کاوه همسان با بنادر تجاری مرکز استان  استفاده شود .  

  شایان ذکر است ، مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان در سفر به جزیره قشم از بنادر پل ، لافت و همچنین اسکله های گردشکری قشم از جمله گورزین ، سهیلی ، کندالو و شیب دراز بازدید کرد .
  مطالب مرتبط

  الحاق یک فروند اسکله فلزی تجسس و نجات دریایی در بندر شهید حقانی

  الحاق یک فروند اسکله فلزی تجسس و نجات دریایی در بندر شهید حقانی

  این نوع اسکله های فلزی شناور به گونه ای طراحی شده است که کمترین اختلاف عرشه آزاد با عرشه آزاد شناور های تجسس و نجات را دارا بوده و امکان حمل ایمن افراد سانحه دیده بیمار و مجروح در بهترین شرایط فراهم و انتقال به خشکی با سهولت و به راحتی امکان پذیر می باشد .

  |

  ارتقاء جایگاه بندر شهید رجایی با اتمام پروژه فاز سوم طرح توسعه

  ارتقاء جایگاه بندر شهید رجایی با اتمام پروژه فاز سوم طرح توسعه

  پذیرش شناورهای اقیانوس پیمای سوپرپست پاناماکس و بزرگ مقیاس از شاخص های بنادر توسعه یافته به شمار می آید و بندر شهیدرجایی به عنوان بزرگترین بندر کانتینری کشور سهم قابل ملاحظه ای در تجارت ملی و منطقه ای دارد ، بنابراین ارتقاء ظرفیت بندر شهید رجایی با بهره برداری از این طرح ...

  |

  تقویت زیرساخت های گردشگری دریایی بندر کوهستک برای دوران پساکرونا

  تقویت زیرساخت های گردشگری دریایی بندر کوهستک برای دوران پساکرونا

  بندر کوهستک بندری با کاربری صیادی در فاصله ۱۴۰ کیلومتری بندرعباس واقع شده است و علاوه بر فعالیت های صیادی لنج های باری نیز در این بندر تردد نموده و از رویه ملوانی در امر واردات کالا استفاده می شود .

  |

  بهره برداری از اسکله های ۱۶ تا ۲۰ بندر شهید رجایی در هفته دولت

  بهره برداری از اسکله های ۱۶ تا ۲۰ بندر شهید رجایی در هفته دولت

  کلیه ملزومات خریداری شده با نمونه مشابه خارجی برابری می کند و این مزیت ضمن جلوگیری از خروج ارز از کشور گردش چرخش های تولیدرا درپی داشته ، از این رو انجام این اقدام را تا جایی که محصول مشابه در کشور وجود داشته باشد تداوم خواهیم بخشید .

  |

  نظرات کاربران