در حال بارگذاری ...
 • معرفی رییس جدید فرودگاه گناباد / پیشرفت ۸۷ درصدی در پروژه ساخت فرودگاه

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، در نشستی با حضور مدیرکل فرودگاه های خراسان رضوی و فرماندار گناباد ، مهدی توکلی کندری به عنوان رییس فرودگاه معرفی شد .

  در این نشست محمود امانی بنی ، مدیرکل فرودگاه های خراسان رضوی سرعت بخشی در تکمیل فرودگاه گناباد را نیازمند عزم جهادی همه مسوولان و دست‌اندرکاران عنوان و ابراز امیدواری کرد: با روحیه همراهی و همدلی و تعامل مسوولان و امام جمعه و نماینده مردم گناباد در مجلس شورای اسلامی ، امسال طرح احداث فرودگاه گناباد در موعد مقرر به بهره‌برداری برسد .

  امانی بنی سرعت بخشی در اجرای طرح گازکشی و فیبرنوری و برق رسانی فرودگاه گناباد را خواستار شد تا به موازات سایر طرح های در دست اجرا تا دو ماه آینده تکمیل شود . تجهیزات بازرسی و سیستم های کمک ناوبری ، دستگاه برج مراقبت و ماشین‌آلات آتش نشانی و تجهیزات مربوط به موازات تکمیل فرودگاه گناباد تامین و ارسال می شود .

  مدیرکل فرودگاه های خراسان رضوی سرعت بخشی در تکمیل طرح احداث فرودگاه این شهرستان را در اولویت اقدامات این اداره کل عنوان کرد و ادامه داد : احداث فرودگاه گناباد از نظر اجرا ۸۷ درصد و از لحاظ ریالی و تخصیص اعتبار ۹۳ درصد پیشرفت دارد .

  همچنین حامد قربانی ، فرماندار گناباد نیز در سخنانی گفت : راه اندازی فرودگاه از خواسته های دیرینه مردم این شهرستان است . این طرح که از سال ۱۳۷۲ آغاز شده، در مقاطع مختلف پیشرفت هایی داشته است و طی چهار سال گذشته عزم جدی مسوولان بر سرعت بخشی تکمیل آن قرار گفت و در سفر سال پیش استاندار خراسان رضوی به این استان جزو تفاهمنامه‌های مهم اقتصادی این سفر قرار گرفت .

  قربانی افزود : به دنبال بازدید دو ماه گذشته مدیرکل فرودگاه های خراسان رضوی و نماینده مردم گناباد و بجستان از طرح احداث فرودگاه گناباد تاکنون پیشرفت های خوبی در اجرای آن ایجاد شده و پیمانکار با انگیزه خوبی آن را در دست اجرا دارد .

  وی محوطه سازی و احداث راه دسترسی را از مشکلات اجرای طرح احداث فرودگاه گناباد دانست و ادامه داد: احداث جاده مواصلاتی به پیمانکار واگذار شده و با مشارکت خیران بخشی از راه دسترسی تسطیح شده و آماده واگذاری برای انجام اقدامات زیرساختی و آسفالت است .

  فرماندار گناباد ابراز امیدواری کرد: در کنار تکمیل دیگر بخش های فرودگاه گناباد ، عملیات برق رسانی ، آب‌رسانی و گازرسانی و طرح فیبر نوری نیز با جدیت دنبال شود.

  گفتنی است ؛ در این نشست از زحمات مجید ایزدی رییس پیشین فرودگاه گناباد قدردانی شد. ایزدی اکنون مسوولیت طرح های عمرانی اداره کل فرودگاه های خراسان رضوی را بر عهده دارد.
  مطالب مرتبط

  تکمیل پروژه‌های نیمه تمام فرودگاهی در اولویت برنامه های شرکت فرودگاه ها

  تکمیل پروژه‌های نیمه تمام فرودگاهی در اولویت برنامه های شرکت فرودگاه ها

  در حال حاضر عمده پروژه‌های در حال انجام ، در واقع تکمیل پروژه‌های نیمه تمام است . اما در شرایطی که تشخیص داده شود امکانات و فضای موجود ترمینالی پاسخگوی نیاز مناطق نیست ، با مطالعات و بررسی توجیهات اقتصادی ، پروژه‌های توسعه‌ای که توجیه اقتصادی داشته باشند ، آغاز می‌شوند .

  |

  تحول در توسعه اقتصادی منطقه و امدادرسانی به مردم با بهره برداری از فرودگاه گناباد

  تحول در توسعه اقتصادی منطقه و امدادرسانی به مردم با بهره برداری از فرودگاه گناباد

  فرودگاه گناباد به دلیل شرایط اقتصادی منطقه و کارخانه‌هایی که در آن نواحی احداث شده یا در حال احداث است موتور محرکه خوبی برای رونق اقتصاد آن است و طبق نظر مسئولان منطقه، احتمال تعطیلی و رکود فرودگاه گناباد وجود ندارد و تقاضای لازم برای پرواز وجود دارد .

  |

  بهره برداری از فرودگاه گناباد تا ۱۵ ماه آینده

  بهره برداری از فرودگاه گناباد تا ۱۵ ماه آینده

  تاکنون عوامل پروازی فرودگاه ساخته شده و احداث ساختمان ترمینال با ۷۰ میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته از سوی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران از دو ماه پیش شروع شده و به پیشرفت هشت درصدی رسیده است .

  |

  نظرات کاربران