در حال بارگذاری ...
 • تصویب شیوه نامه کارگروه اشاعه فرهنگ دریایی و بندری

  تولید محتوا و اجرای برنامه های توسعه فرهنگ دریایی در راستای سند چشم انداز سازمان بنادر و دریانوردی و در اولویت کار خواهد بود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، در دومین نشست هماهنگی مدیریت اشاعه فرهنگ دریایی و بندری ، شیوه نامه کارگروه اشاعه فرهنگ دریایی و بندری با حضور مدیرعامل و اعضای هیأت عامل سازمان بنادر و دریانوردی به تصویب نهایی رسید .

  در این نشست ، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با تأکید بر یکپارچگی و ساماندهی اقدمات صورت گرفته در حوزه اشاعه فرهنگ دریایی در سازمان بنادر گفت : برای غنا بخشیدن به اقدامات و فعالیت های مرتبط با توسعه فرهنگ دریایی ، ضرورت دارد همه معاونت ها در در حوزه تهیه محتوای فرهنگی مشارکت داشته باشند و محورهای مد نظر خود برای اشاعه فرهنگ دریایی را از منظر تخصصی ارائه دهند .

  محمد راستاد افزود : این سند پشتوانه ای برای برنامه ریزی ، تولید محتوا و اجرای برنامه های توسعه فرهنگ دریایی است و همه معاونت ها و ادارات کل موظف به همکاری در چارچوب این سند خواهند بود و مدیریت ارتباطات و بین الملل نیز مکلف است با بهره گیری از ابزارهای مناسب رسانه ای و قالب‌های جذاب، آن را به افکار عمومی ارائه دهد . تولید محتوا و اجرای برنامه های توسعه فرهنگ دریایی در راستای سند چشم انداز سازمان بنادر و دریانوردی و در اولویت کار خواهد بود .

  گفتنی است ، با تصویب شیوه نامه کارگروه اشاعه فرهنگ دریایی و بندری، سیاستگذاری، برنامه ریزی، بررسی و تصویب طرح های پیشنهادی مرتبط با گسترش فرهنگ دریایی و بندری و گردشگری دریایی و ساحلی در جامعه و پیشنهاد اهداف و برنامه های سالانه به منظور توسعه و ارتقاء فرهنگ دریایی، بندری و گردشگری دریایی جهت طرح در هیات عامل مهمترین وظیفه این کارگروه تعیین شد .

  بر اساس این شیوه نامه؛ مقرر شد کارگروه ویژه اشاعه فرهنگ دریایی به صورت فصلی و به ریاست مدیرعامل ، اعضای هیأت عامل ، مدیرکل حوزه مدیرعامل ، بازرسی، مدیریت عملکرد و حقوق شهروندی ، مسئول دبیرخانه ارگان های دریایی و دبیری مدیریت ارتباطات و بین الملل تشکیل شود .

  دبیرخانه موظف است تمامی طرح ها و پیشنهاد های واحدهای تابعه سازمان در زمینه اشاعه فرهنگ دریایی ، بندری  وگردشگری را جمع آوری و پس از کار کارشناسی در جلسات کارگروه بررسی و ارائه نماید . نظارت و پیگیری طرح هایی که مورد تصویب قرار گرفته است ، از طریق دبیرخانه کارگروه جهت اجرا ، پیگیری خواهد شد .
  مطالب مرتبط

  مجلس شوراى اسلامى تعامل نگر است و به طور حتم با بررسى و اطمینان از اینکه ایجاد صنایع اب بر در پسکرانه بنادر به صلاح کشور خواهد بود نسبت به الزام آور کردن این مساله اقدام می کند .

  |

  از مجموع ۸۷۵ هزار و ۲۹۵ تن کالای تخلیه و بارگیری شده ، ۶۶۶ هزار تن مربوط به کالاهای غیر نفتی (رشد ۴۶ درصدی در مقایسه با سال گذشته) و ۲۰۸ هزار تن مربوط به کالاهای نفتی بوده که از پایانه های دریایی شرق استان به کشور های حوزه خلیج فارس صادره شده است .

  |

  نزدیکی به دریا ، شرایط مناسب تری را برای صادرات کالا ایجاد می کند و به طور حتم انتقال و ایجاد صنایع و تولید به پسکرانه بنادر به نفع سرمایه گذاران خواهد بود چرا که هزینه تمام شده را برای آنها کاهش می دهد و همین مساله موجب خواهد شد تا در بازار ، توان رقابتی بیشتری برای فعالان ...

  |

  اقتصاد رو به رشد چین افزایش تقاضا برای فعالیت های تفریحی و مسافری را در پی داشته که توسط دولت چین تشویق می شود . این در حالی است که با توجه به وسعت جغرافیایی ، جمعیت منطقه خواهان خدمات پایدار و رسیدگی به کمبود مسیرهای احتمالی است .

  |

  از ابتدای امسال تا کنون ۵۵۰ فروند کشتی کانتینری در اسکله اختصاصی این بندر پهلودهی شده است .

  |

  نظرات کاربران