در حال بارگذاری ...
 • آغاز عملیات اجرایی بهسازی و تعریض محور شیراز - کرونی

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، عملیات بهسازی محور شیراز - کرونی با هدف ارتقا ایمنی و تسهیل در تردد با حضور علیرضا سیاهپور ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان فارس آغاز شد .

  علیرضا سیاهپور در حاشیه آغاز این طرح گفت : این طرح در راستای تردد ایمن و روان با رویکرد کاهش تصادفات و تسهیل در تردد و با اعتبار ۴۵ میلیارد ریال ، در مدت چهار ماه اجرا می‌شود . با تعریض محور و تفکیک ترافیک عبوری رفت و برگشت ، ایمنی تردد وسایل نقلیه در این محور ارتقاء می‌یابد .

  سیاهپور اضافه کرد : این عملیات شامل خاکبرداری ، خاکریزی ، بیس ، ساب بیس ، آسفالت و نصب علائم است و با توجه به نقش اجرای طرح در بهبود ایمنی تردد مردم منطقه ، سعی شده با استفاده از توان عملیاتی مجموعه اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ، در کمترین زمان ممکن این طرح به بهره‌برداری برسد .

  گفتنی است ، استان فارس دارای دو اداره کل راه و شهرسازی فارس و لارستان است ؛ این استان بدون احتساب شهرستان لارستان ، دارای ۱۷ هزار کیلومتر راه شامل بیش از هزار و ۳۸۰ کیلومتر بزرگراه ، دو هزار و ۲۰۰ کیلومتر راه اصلی، دو هزار و ۸۰۰ کیلومتر راه فرعی ، ۱۱ هزار کیلومتر راه روستایی ، دو هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه شریانی ، است .
  مطالب مرتبط

  کاهش ۵۳ درصدی جابه‌جایی مسافر برون استانی در زنجان از زمان شیوع ویروس کرونا

  کاهش ۵۳ درصدی جابه‌جایی مسافر برون استانی در زنجان از زمان شیوع ویروس کرونا

  در بخش مجتمع‌های خدماتی ، رفاهی بین‌راهی که تحت نظارت این اداره کل است ، به صورت مستمر کنترل رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام می‌شود و اقدامات دیگری از جمله ضدعفونی ، دفع پسماندها به صورت بهداشتی ، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در داخل ناوگان‌های حمل و نقل صورت گرفته و در ...

  |

  صدور بیش از ۸ هزار برگ معاینه فنی وسیله نقلیه عمومی جاده‌ای در سیستان و بلوچستان

  صدور بیش از ۸ هزار برگ معاینه فنی وسیله نقلیه عمومی جاده‌ای در سیستان و بلوچستان

  با توجه به اینکه صدور مجوز تردد و فعالیت ناوگان حمل و نقل عمومی جاده‌ای در بخش کالا و مسافر منوط به رفع نواقص فنی و اطمینان از ایمنی خودرو است ، انتظار می‌رود رانندگان فعال در این حوزه به این مساله توجه جدی داشته و در زمان مقرر نسبت به دریافت برگ معاینه فنی از مراکز مربوطه ...

  |

  نظرات کاربران