در حال بارگذاری ...
 • آغاز عملیات اجرایی بهسازی و تعریض محور شیراز - کرونی

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، عملیات بهسازی محور شیراز - کرونی با هدف ارتقا ایمنی و تسهیل در تردد با حضور علیرضا سیاهپور ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان فارس آغاز شد .

  علیرضا سیاهپور در حاشیه آغاز این طرح گفت : این طرح در راستای تردد ایمن و روان با رویکرد کاهش تصادفات و تسهیل در تردد و با اعتبار ۴۵ میلیارد ریال ، در مدت چهار ماه اجرا می‌شود . با تعریض محور و تفکیک ترافیک عبوری رفت و برگشت ، ایمنی تردد وسایل نقلیه در این محور ارتقاء می‌یابد .

  سیاهپور اضافه کرد : این عملیات شامل خاکبرداری ، خاکریزی ، بیس ، ساب بیس ، آسفالت و نصب علائم است و با توجه به نقش اجرای طرح در بهبود ایمنی تردد مردم منطقه ، سعی شده با استفاده از توان عملیاتی مجموعه اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ، در کمترین زمان ممکن این طرح به بهره‌برداری برسد .

  گفتنی است ، استان فارس دارای دو اداره کل راه و شهرسازی فارس و لارستان است ؛ این استان بدون احتساب شهرستان لارستان ، دارای ۱۷ هزار کیلومتر راه شامل بیش از هزار و ۳۸۰ کیلومتر بزرگراه ، دو هزار و ۲۰۰ کیلومتر راه اصلی، دو هزار و ۸۰۰ کیلومتر راه فرعی ، ۱۱ هزار کیلومتر راه روستایی ، دو هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه شریانی ، است .
  مطالب مرتبط

  برگزاری دومین نشست کارگروه ستاد ویژه خوزستان در حوزه راه

  برگزاری دومین نشست کارگروه ستاد ویژه خوزستان در حوزه راه

  با توجه به نیاز ۱۶۰۰ میلیارد تومانی راه‌های استان برای حفظ و نگهداری و تخصیص تنها ۵ درصد از این میزان ، افزایش اعتبارات از جمله خواسته‌های راهداری استان بود که در این زمینه مورد بحث و تبادل نظر انجام گرفت . طرح ابرار ، پروژه‌های راه‌های روستایی و اصلاح نقاط حادثه‌خیز استان ...

  |

  نظرات کاربران