در حال بارگذاری ...
 • برنامه ویژه وزارت راه و شهرسازی در خصوص افزایش سهم حمل و نقل ریلی در سال جهش تولید

  در سال جهش تولید برنامه احداث ۱۶۱۴ کیلومتر خطوط اصلی ، فرعی و دوم ، نوسازی ، بهسازی و ارتقاء ناوگان باری و ریلی و لکوموتیو را با ظرفیت ۲۰۰۰ دستگاه ، به‌ارزش اعتباری ۱۳۰۷۱ میلیارد تومان در سرلوحه فعالیت‌های خود قرارداده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون وزیر راه و شهرسازی گفت : در سال ۹۹ که به سال جهش تولید نامگذاری شده است ، وزارت راه و شهرسازی در خصوص افزایش سهم حمل و نقل ریلی برنامه‌های ویژه‌ای از جمله اتصال حداقل چهار استان به شبکه ریلی را در دستور کار دارد .

  امیرمحمود غفاری ، معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی در بحث توسعه و اتمام پروژه‌های ریلی کشور به خصوص در سال ۹۹ که سال جهش تولید نامگذاری شده است ، اظهار داشت : باعنایت به تاکیدات مقام معظم رهبری و ریاست جمهور در سال‌های اخیر و تکالیف قانونی از جمله برنامه پنج‌ساله ششم توسعه ، در خصوص افزایش سهم حمل‌ونقل ریلی در حوزه حمل بار ، مسافر و ترانزیت ، وزارت راه و شهرسازی در سال جهش تولید برنامه ویژه‌ای ازجمله اتصال حداقل چهار استان به شبکه ریلی ، توسعه و تکمیل شبکه ترانزیتی ریلی را در دستورکار خود قرار داده است .

  وی ادامه داد : بر همین ‌اساس در سال جهش تولید برنامه احداث ۱۶۱۴ کیلومتر خطوط اصلی ، فرعی و دوم ، نوسازی ، بهسازی و ارتقاء ناوگان باری و ریلی و لکوموتیو را با ظرفیت ۲۰۰۰ دستگاه ، به‌ارزش اعتباری ۱۳۰۷۱ میلیارد تومان در سرلوحه فعالیت‌های خود قرارداده است .

  معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: این برنامه‌ها و اولویت آن‌ها مشخص شده است . به همین خاطر از این مقدار اعتبار موردنیاز ، با همکاری سازمان برنامه و بودجه کشور ، مبلغ ۵۵۴۹ میلیارد تومان تاکنون تخصیص یافته و برای باقی‌مانده اعتبارت موردنیاز ، مراتب در دست پیگیری است .
  مطالب مرتبط

  امضا تفاهمنامه احداث محور شبستان به تبریز با برآورد اولیه ۳۸۰۰ میلیارد ریال

  امضا تفاهمنامه احداث محور شبستان به تبریز با برآورد اولیه ۳۸۰۰ میلیارد ریال

  طول دوره احداث پروژه ۳ سال بوده و میزان برآورد اولیه آن حدود ۳۸۰۰ میلیارد ریال بوده که قرار است با مشارکت ۱۰۰ درصدی خیرین شهرستان شبستر به نمایندگی شرکت تعاونی توسعه و عمران آن شهرستان اجرایی شود .

  |

  برخورداری ۱۷۰۰ روستای کشور از نعمت راه آسفالته در سال جهش تولید

  برخورداری ۱۷۰۰ روستای کشور از نعمت راه آسفالته در سال جهش تولید

  از مجموع ۶۰۰۹۲ روستای کشور ( بر اساس سرشماری سال ۹۵ ) حدود ۳۸ هزار و ۲۳۳ روستا دارای حداقل ۲۰ خانوار بوده که هشت هزار و ۴۱۲ روستا فاقد آسفالت و مابقی از نعمت راه آسفالته برخوردار بودند و متوسط ضریب برخورداری کشور از این بخش حدود ۸۰ درصد است .

  |

  نظرات کاربران