در حال بارگذاری ...
 • سرمایه گذاری ۶۰۰ میلیارد ریالی در توسعه پایانه های مرزی استان سیستان و بلوچستان

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ۶۰۰ میلیارد ریال برای توسعه پایانه های مرزی استان سیستان و بلوچستان سرمایه گذاری می کند . 

  مهران قربانی معاون حمل و نقل این سازمان در جلسه کارگروه توسعه صادرات غیر نفتی و شورای ساماندهی مبادلات مرزی استان سیستان و بلوچستان گفت : این اسـتان به دلیل برخورداری از ظرفیت های بی نظیر همانند همجواری با دو کشور افغانستان، پاکسـتان و همچنیـن اسـتقرار در کنـار آب هـای آزاد بین المللـی خـارج از تنگـه هرمـز موقعیـت ممتازی در توسعه تجارت خارجی، ترانزیت و حمل و نقل داراست که می توان از این ظرفیت ها با توسعه پایانه های مرزی بیشترین بهره را برد .

  وی ادامه داد: علیرغم در نظر گرفتن محدودیت تاسیس و بهره برداری از شرکت های حمل و نقل به دلیل تعداد زیاد این شرکت ها در سراسر کشور، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با نگاه ویژه به استان سیستان و بلوچستان و در نظر گرفتن ظرفیت مرزهای آن در رونق اقتصاد منطقه ای و ارز آوری برای کشور ، از تاسیس و فعالیت شرکت های توانمند بومی به ویژه در بخش حمل و نقل بین المللی حمایت می نماید.

  بر اساس این گزارش هدایتی مدیر کل دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین المللی سازمان نیز با اشاره به کاهش عوارض در رونق مبادلات مرزی گفت : سازمان متبوع با هماهنگی وزارت امور خارجه در نظر دارد تا نسبت به برگزاری نشست مشترک با نمایندگان وزارت حمل و نقل افغانستان در ماه آینده اقدام و موضوع کاهش یا حذف عوارض متقابل را از طرف افغانستانی پیگیری کند .   

  این گزارش می افزاید ایوب کرد مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان نیز با اشاره به نگاه کلان و ویژه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای به این استان گفت: بر اساس مصوبات قبلی در خصوص طرح جامع توسعه پایانه مرزی میلک، مقرر است ظرف مدت 6 ماه کلیه مجوز های لازم از طرف سازمان متبوع و شورای ساماندهی مبادلات مرزی صادر و طرح مذکور جهت اجرا، ابلاغ گردد .  

  گفتنی است هیاتی متشکل از معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران، معاون حمل و نقل سازمان راهداری و‌ حمل و نقل جاده‌ای، مدیر کل دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین المللی سازمان و مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری و جمعی از نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی، در سفری یک روزه، از بازارچه ها و پایانه های مرزی میلک و میرجاوه بازدید و راهکار های لازم جهت ارتقای ظرفیت اقتصادی مرزهای مذکور را در جلسه کارگروه توسعه صادرات غیر نفتی و شورای ساماندهی مبادلات مرزی به ریاست استاندار سیستان و بلوچستان، مورد تبادل نظر قرار دادند.
  مطالب مرتبط

  یکی از وظایف اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جلب رضایت و فراهم آوردن امکانات رفاهی حداقلی برای این قشر زحمتکش می باشد .

  |

  نصب دروبین های کنترل سرعت در محورهای اهواز - رامهرمز - بهبهان و اهواز – شوش در صورت تکمیل و چهاربانده شدن محور ، انجام می شود .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان کرمان گفت : با هدف نظارت بهتر بر مجتمع های خدماتی رفاهی و شرکت های حمل و نقلی ...

  |

  در این مدت بیشترین رشد تردد ناوگان باری از بین پایانه های مرزی استان به پایانه مرزی سرو با ۲۵۱ درصد افزایش اختصاص داشته در حالیکه در پایانه مرزی پلدشت نیز شاهد کاهش ۳۳ درصدی تردد ناوگان باری به دلیل افزایش عوارض ورودی کشور مقابل بوده ایم .

  |

  در سال ۹۹ اعتبار تخصیص یافته ۲ میلیارد تومان بود که به اتمام رسیده و در سال‌جاری نیز یک میلیارد اعتبار مصوب شده که در صورت تزریق ، عملیات تعمیر و روکش و لکه گیری انجام خواهد شد .

  |

  نظرات کاربران