در حال بارگذاری ...
 • طرح ارتقا کیفیت راهداری با قوت و شدت در راه های کشور در حال اجراست

  طرح ارتقا کیفیت راهداری در جاده های مازندران در قالب پاکسازی حریم ، شانه سازی ، ساماندهی تابلو و علائم ، مرمت و تعویض گاردریل و نیوجرسی ، شستشوی علائم و رنگ آمیزی نرده و نیوجرسی در دست اجراست .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، با همت راهداران ، طرح ارتقا کیفیت راهداری با هدف افزایش ضریب ایمنی محورها در سراسر کشور به طور همزمان با قوت و شدت در دست اجرا است .

  رضا اکبری معاون راهداری این سازمان به همراه کفاش معاون حقوقی ، امور مجلس و استان های وزارت راه و شهرسازی در حاشیه بازدید از پروژه های اجرایی استان مازندران ، اظهار داشت: طرح ارتقا کیفیت راهداری با لحاظ کردن مشکلات و محدودیت های مالی ، نیروی انسانی ، ماشین آلات و تجهیزات که  شرایط را نسبت به گذشته دشوارتر ساخته است ، همچنین بر اساس اعتبارات موجود و پتانسیل نیروی انسانی و تجهیزات حوزه راهداری در حال حاضر، تدوین و به تمامی ادارات شهرستان ها در استان های سراسر کشور ابلاغ شده است .

  اکبری با تقدیر از تلاشهای راهداران در انجام وظایف محوله راهداری در سطح کشور به ویژه در حوادث طبیعی سال گذشته و ماههای اخیر گفت : بر اساس دستورالعمل طرح "ارتقا کیفیت راهداری" ادارات شهرستان ها باید علاوه بر وظایف ذاتی و جاری راهداری در سطح شهرستان ، در یک حرکت جهادی منسجم و یکپارچه و متمایز  نسبت به گذشته ، به اجرای این طرح اقدام نمایند و در صورت استمرار ، حداقل به مدت یکسال ، تمایز محسوسی در کیفیت خدمات راهداری کشور ایجاد شده و در نهایت سطح خدمات راه ها به کاربران جاده ای ارتقا می یابد و ایمنی سفر هر چه بیشتر تامین می شود .

  معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور در ادامه ضمن اشاره بر اهمیت راه های ارتباطی مازندران تصریح کرد : طرح ارتقا کیفیت راهداری در جاده های مازندران در قالب پاکسازی حریم ، شانه سازی ، ساماندهی تابلو و علائم ، مرمت و تعویض گاردریل و نیوجرسی ، شستشوی علائم و رنگ آمیزی نرده و نیوجرسی در دست اجراست .

  اکبری خاطر نشان کرد : طرح ارتقا کیفیت در محورهای شریانی مازندران با هدف ارتقای ایمنی راه های ارتباطی ، در محور سوادکوه از قائمشهر تا گردنه گدوک ، محور هراز از آمل تا گردنه امامزاده هاشم و در محور کندوان از چالوس تا تونل کندوان در دست اجراست .

  وی ضمن اعلام این مطلب که راهداری نمونه تجسم ایثار در سختی هاست اظهار داشت : امیدواریم با اجرای این طرح شاهد افزایش ضریب ایمنی در محورها و کاهش تصادفات و تلفات ناشی از آن باشیم .

  گفتنی است عملیات احداث پل ولیعصر شهر فریدونکنار ، تعریض و ایمن سازی "بابل پشت" شهر بابلسر ، احداث پل عزیزک شهر بهنمیر و همچنین تعریض محور ارتباطی بابلسر _ بهنمیر و راه دسترسی و اختصاصی منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد از جمله پروژه های اجرایی بوده که مورد بازدید معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور قرار گرفت .
  مطالب مرتبط

  نظرات کاربران