در حال بارگذاری ...
 • طرح ارتقا کیفیت راهداری با قوت و شدت در راه های کشور در حال اجراست

  طرح ارتقا کیفیت راهداری در جاده های مازندران در قالب پاکسازی حریم ، شانه سازی ، ساماندهی تابلو و علائم ، مرمت و تعویض گاردریل و نیوجرسی ، شستشوی علائم و رنگ آمیزی نرده و نیوجرسی در دست اجراست .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، با همت راهداران ، طرح ارتقا کیفیت راهداری با هدف افزایش ضریب ایمنی محورها در سراسر کشور به طور همزمان با قوت و شدت در دست اجرا است .

  رضا اکبری معاون راهداری این سازمان به همراه کفاش معاون حقوقی ، امور مجلس و استان های وزارت راه و شهرسازی در حاشیه بازدید از پروژه های اجرایی استان مازندران ، اظهار داشت: طرح ارتقا کیفیت راهداری با لحاظ کردن مشکلات و محدودیت های مالی ، نیروی انسانی ، ماشین آلات و تجهیزات که  شرایط را نسبت به گذشته دشوارتر ساخته است ، همچنین بر اساس اعتبارات موجود و پتانسیل نیروی انسانی و تجهیزات حوزه راهداری در حال حاضر، تدوین و به تمامی ادارات شهرستان ها در استان های سراسر کشور ابلاغ شده است .

  اکبری با تقدیر از تلاشهای راهداران در انجام وظایف محوله راهداری در سطح کشور به ویژه در حوادث طبیعی سال گذشته و ماههای اخیر گفت : بر اساس دستورالعمل طرح "ارتقا کیفیت راهداری" ادارات شهرستان ها باید علاوه بر وظایف ذاتی و جاری راهداری در سطح شهرستان ، در یک حرکت جهادی منسجم و یکپارچه و متمایز  نسبت به گذشته ، به اجرای این طرح اقدام نمایند و در صورت استمرار ، حداقل به مدت یکسال ، تمایز محسوسی در کیفیت خدمات راهداری کشور ایجاد شده و در نهایت سطح خدمات راه ها به کاربران جاده ای ارتقا می یابد و ایمنی سفر هر چه بیشتر تامین می شود .

  معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور در ادامه ضمن اشاره بر اهمیت راه های ارتباطی مازندران تصریح کرد : طرح ارتقا کیفیت راهداری در جاده های مازندران در قالب پاکسازی حریم ، شانه سازی ، ساماندهی تابلو و علائم ، مرمت و تعویض گاردریل و نیوجرسی ، شستشوی علائم و رنگ آمیزی نرده و نیوجرسی در دست اجراست .

  اکبری خاطر نشان کرد : طرح ارتقا کیفیت در محورهای شریانی مازندران با هدف ارتقای ایمنی راه های ارتباطی ، در محور سوادکوه از قائمشهر تا گردنه گدوک ، محور هراز از آمل تا گردنه امامزاده هاشم و در محور کندوان از چالوس تا تونل کندوان در دست اجراست .

  وی ضمن اعلام این مطلب که راهداری نمونه تجسم ایثار در سختی هاست اظهار داشت : امیدواریم با اجرای این طرح شاهد افزایش ضریب ایمنی در محورها و کاهش تصادفات و تلفات ناشی از آن باشیم .

  گفتنی است عملیات احداث پل ولیعصر شهر فریدونکنار ، تعریض و ایمن سازی "بابل پشت" شهر بابلسر ، احداث پل عزیزک شهر بهنمیر و همچنین تعریض محور ارتباطی بابلسر _ بهنمیر و راه دسترسی و اختصاصی منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد از جمله پروژه های اجرایی بوده که مورد بازدید معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور قرار گرفت .
  مطالب مرتبط

  یکی از وظایف اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جلب رضایت و فراهم آوردن امکانات رفاهی حداقلی برای این قشر زحمتکش می باشد .

  |

  نصب دروبین های کنترل سرعت در محورهای اهواز - رامهرمز - بهبهان و اهواز – شوش در صورت تکمیل و چهاربانده شدن محور ، انجام می شود .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان کرمان گفت : با هدف نظارت بهتر بر مجتمع های خدماتی رفاهی و شرکت های حمل و نقلی ...

  |

  در این مدت بیشترین رشد تردد ناوگان باری از بین پایانه های مرزی استان به پایانه مرزی سرو با ۲۵۱ درصد افزایش اختصاص داشته در حالیکه در پایانه مرزی پلدشت نیز شاهد کاهش ۳۳ درصدی تردد ناوگان باری به دلیل افزایش عوارض ورودی کشور مقابل بوده ایم .

  |

  در سال ۹۹ اعتبار تخصیص یافته ۲ میلیارد تومان بود که به اتمام رسیده و در سال‌جاری نیز یک میلیارد اعتبار مصوب شده که در صورت تزریق ، عملیات تعمیر و روکش و لکه گیری انجام خواهد شد .

  |

  نظرات کاربران