در حال بارگذاری ...
 • سوریه مسئول بررسی سانحه هواپیمای ماهان در مسیر تهران - بیروت

  پس از اطلاع از وقوع رویداد ، پیگیری های لازم از سوی سازمان هواپیمایی کشوری انجام شد و حفظ اطلاعات جعبه های سیاه و مدارک هواپیما و ‌پرواز آماده تحویل به کشور سوریه و مقامات ذیصلاح شده شود تا با بررسی های تخصصی زمینه پیشگیری از اتفاقات مشابه برای پروازهای بین المللی فراهم شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل دفتر بررسی سوانح و حوادث سازمان هواپیمایی کشوری گفت : سوریه مسئول بررسی سانحه هواپیمای مسیر تهران - بیروت ماهان است و بررسی‌ها آغاز شده است .

  حسن رضایی فر اظهار داشت : بررسی سانحه تعرض به پرواز هواپیمای مسافربری شرکت هواپیمایی ماهان در مسیر بین المللی پروازی کشور سوریه و مصدوم شدن بعضی از مسافران و خدمه پروازی مورد پیگیری سازمان هواپیمایی کشوری سوریه قرار گرفت .

  وی افزود : با پیگیری های بعمل آمده از سوی سازمان هواپیمایی کشوری ایران و ارسال اطلاعات لازم بر اساس مستندات ضمیمه ۱۳ پیمان شیکاگو‌ به کشور محل وقوع سانحه ، امروز کمیته بررسی سانحه کشور سوریه تحت عنوان کشور محل وقوع ، رسما بررسی سانحه را آغاز و از کمیته های بررسی سانحه ایران به عنوان نماینده کشور بهره بردار و مالک هواپیما ‌و کمیته بررسی سانحه کشور فرانسه (BEA) تحت عنوان طراح و سازنده هواپیما برای همکاری دعوت کرده است .

  رضایی فر تصریح کرد : بر‌ این اساس کشور سوریه مسئول هدایت بررسی سانحه و‌ انتشار گزارش تخصصی در این زمینه بوده ‌و قبل از صدور آن گزارش مورد بازبینی کمیته بررسی سوانح ‌ایران قرار خواهد گرفت و مدارک لازم به سوریه تحویل داده می شود و پس از توافق گزارش نهایی و ارسال به مبادی بین المللی از قبیل ایکائو ، پیگیری های حقوقی لازم صورت خواهد گرفت .

  مدیرکل دفتر بررسی سوانح و حوادث سازمان هواپیمایی کشوری اضافه کرد : پس از اطلاع از وقوع رویداد ، پیگیری های لازم از سوی سازمان هواپیمایی کشوری انجام شد و حفظ اطلاعات جعبه های سیاه و مدارک هواپیما و ‌پرواز آماده تحویل به کشور سوریه و مقامات ذیصلاح شده شود تا با بررسی های تخصصی زمینه پیشگیری از اتفاقات مشابه برای پروازهای بین المللی فراهم شود .
  مطالب مرتبط

  برگزاری تمرین کامل طرح اضطراری بر اساس سند ۹۱۷ سازمان هواپیمایی کشوری (ایکائو) است که تمرین دور میزی و محدود پیش نیاز آن است .

  |

  امروز ورود سپاه حفاظت و پلیس فرودگاه به صنعت هوانوردی موجب شده که ایران یکی از امن ترین خطوط هوایی دنیا را داشته باشد .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ معاون امور حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه با شرکت در نشست ۲۲۳ شورای ایکائو ، طی سخنرانی تفصیلی ، دیدگاه ها و فعالیت ...

  |

  در همین رابطه با توجه به تدوین و ابلاغ استانداردهای بین‌المللی در خصوص ایجاد مرز هوایی و فرودگاه‌های بین‌المللی توسط سازمان جهانی ایکائو ذیل ضمائم فنی کنوانسیون شیکاگو ، الزامات زیرساختی و فنی مورد تاکید جدی سازمان هواپیمایی کشوری است .

  |

  در آخرین جلسه‌ای که با وزیر راه و شهرسازی داشتیم ، مقرر شد که ایرلاین‌ها هیچ‌گونه افزایش قیمت بلیتی نداشته باشند و همه ایرلاین‌ها نیز هم‌قسم شدند که قیمت‌ بلیت‌ها را افزایش ندهند و بر تعهد خود پایبند هستند .

  |

  نظرات کاربران