در حال بارگذاری ...
 • کاهش ۵۳ درصدی جابه‌جایی مسافر برون استانی در زنجان از زمان شیوع ویروس کرونا

  در بخش مجتمع‌های خدماتی ، رفاهی بین‌راهی که تحت نظارت این اداره کل است ، به صورت مستمر کنترل رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام می‌شود و اقدامات دیگری از جمله ضدعفونی ، دفع پسماندها به صورت بهداشتی ، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در داخل ناوگان‌های حمل و نقل صورت گرفته و در اتوبوس‌ها نیز با فاصله یک در میان مسافران پذیرش می‌شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان گفت : از زمان شیوع ویروس کرونا در استان تاکنون حدود ۵۳ درصد جابه‌جایی مسافر برون استانی و ۳۴ درصد در بخش حمل و نقل درون استانی شاهد کاهش عملکرد هستیم .

  عبدالحسین علی‌اکبری در جمع خبرنگاران ، با بیان اینکه با توجه به شرایط کرونایی پیش آمده ، در بخش درون استانی در حوزه حمل و نقل مسافر ۳۴ درصد کاهش عملکرد داشته‌ایم ، افزود : همچنین حدود ۵۳ درصد جابه‌جایی مسافر برون‌استانی طی چهار ماه گذشته کاهش نشان می‌دهد .

  وی با بیان اینکه مسئولیت اصلی نظارت بر جایگاه‌های سوخت در بین مجتمع‌های خدماتی ، رفاهی بین‌راهی بر عهده شرکت نفت استان است ، تصریح کرد : اقداماتی که در راستای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا در ناوگان مسافربری توسط خود شرکت‌های حمل‌ و نقل انجام می‌شود ، شامل ضدعفونی مستمر ناوگان اتوبوسی و سواری بوده و همکاران بهداشت نیز در اکثر پایانه‌های مسافربری حضور مستمر دارند .

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ، با اشاره به اقدامات انجام شده در خصوص اطلاع‌رسانی پیشگیری از بیماری کرونا در پایانه‌های مختلف مسافربری و پایانه‌های بار ، ادامه داد : در بخش مجتمع‌های خدماتی ، رفاهی بین‌راهی که تحت نظارت این اداره کل است ، به صورت مستمر کنترل رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام می‌شود و اقدامات دیگری از جمله ضدعفونی ، دفع پسماندها به صورت بهداشتی ، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در داخل ناوگان‌های حمل و نقل صورت گرفته و در اتوبوس‌ها نیز با فاصله یک در میان مسافران پذیرش می‌شود .
  مطالب مرتبط

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب استان کرمان گفت : با توجه به مصوبه ستاد کرونا تردد اتوبوس‌های ...

  |

  خوشبختانه علی‌رغم مصادف شدن با پیک تقاضای سفر به‌دلیل تعطیلات اخیر اما با همراهی و همکاری جهادی فعالان حمل و نقلی استان ، همه مسافران به مقصد استان‌های تهران و خوزستان اعزام شده‌اند و جای هیچگونه نگرانی وجود ندارد که در این رابطه جا دارد مجددا از تلاش همکاران ، انجمن‌های ...

  |

  بدون تردید ارتقا مهارت‌های امدادی کارشناسان حوزه حمل و نقل و سایر عوامل امدادی و انتظامی نقش مهمی در بهبود مدیریت صحنه تصادف و تسریع در امدادرسانی به حادثه‌دیدگان خواهد شد .

  |

  برای کنترل ترافیک راه ها در استان مرکزی از ۶۸ سامانه تردد شمار آنلاین ، ۳۳ دوربین ثبت تخلف سرعت ، ۲۵ دستگاه دوربین نظارت تصویری و ۳ دستگاه سامانه توزین wim استفاده می‌شود که امیدواریم با هوشمند سازی بیش از پیش راه ها و کنترل سرعت در راه های شریانی شاهد افزایش ایمنی در محورهای ...

  |

  بنا بر اعلام هواشناسی ، شهرستان های سنندج ، دیواندره و بیجار بیشتر از دیگر مناطق استان در معرض بارش های رگباری هستند که از رانندگان درخواست می شود تا در تردد در محورهای ارتباطی این شهرستان ها ، به ویژه طی امشب و فردا احتیاط لازم را داشته باشند .

  |

  نظرات کاربران