در حال بارگذاری ...
 • آسفالت ۶۴ درصد از راه های روستایی استان خوزستان

  تاکنون ۳۰ راه روستایی در استان با اعتباری بالغ بر ۶۰ میلیارد ریال آسفالت شده اند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان گفت : از نظر شاخص طول راه ها ۶۴ درصد راه های روستایی خوزستان آسفالت هستند .

  غلامعباس بهرامی نیا اظهار کرد : این استان ۱۲ هزار و ۱۵۱ کیلومتر راه روستایی دارد که از این میزان ۷ هزار و ۷۸۶ کیلومتر آسفالت و مابقی شنی و خاکی است لذا از نظر شاخص طول راه ها ۶۴ درصد از راه های روستایی استان آسفالت هستند .

  وی سهم استان از طرح ملی ابرار را ۲۵۱ کیلومتر عنوان کرد و افزود : تاکنون ۳۰ راه روستایی در استان با اعتباری بالغ بر ۶۰ میلیارد ریال آسفالت شده اند .

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان بیان کرد : در قالب طرح ملی ابرار بهسازی ، شن‌ریزی و آسفالت راه ۴۱ روستا در شهرستان‌ های استان با اعتباری بالغ بر ۲۵۰ میلیارد ریال اجرا خواهد شد .

  بهرامی نیا با بیان اینکه سال گذشته برای اجرای طرح ملی ابرار در استان ۳۵۰ میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافت افزود : اجرای طرح ابرار در استان خوزستان تاثیر قابل توجهی بر ارتقاء ایمنی ، کاهش تلفات رانندگی و تسهیل جابجایی بار و مسافر در مسیرهای روستایی دارد .
  مطالب مرتبط

  راه روستایی ایمن ، عامل موثر در کاهش مهاجرت روستاییان

  راه روستایی ایمن ، عامل موثر در کاهش مهاجرت روستاییان

  مازندران با توجه به نوع اقلیم و شرایط توپوگرافی و به تبع تنوع فرآورده‌های کشاورزی ، مسئله راه‌های مناسب روستایی به منظور حمل ونقل هرچه سریع‌تر ، آسان‌تر و در عین حال ارزان‌ترین فرآورده‌ها به بازار مصرف یکی از اصلی ترین دغدغه‌های ذهنی مسئولان استان و این اداره کل است .

  |

  نظرات کاربران