در حال بارگذاری ...
 • فرصت های خوبی برای فعالیت بخش خصوصی در بنادر کشور ایجاد شده است

  به طور حتم اگر شرایط سرمایه گذاری بخش بخصوص در بنادر بهبود پیدا کند و قوانین موجود به روزرسانی و تسهیل شود ، شاهد فعالیت هرچه بیشتر فعالان اقتصادی بخش خصوصی در بنادر کشور خواهیم بود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، نایب رییس اول کمیسیون حمل و نقل و لجستیک اتاق بازرگانی ، صنایع ، معاون و کشاورزی ایران با اشاره به اینکه سازمان بنادر و دریانوردی در زمینه سرمایه گذاری بخش خصوصی در بنادر کشور دچار تحول شده است ، گفت : مدیریت توانمند این سازمان موجب شده تا وضعیت بنادر نسبت به قبل بهبود پیدا کند .

  رضا رستمی در مورد الزامات توسعه بنادر کشور و فعالیت سازمان بنادر و دریانوردی و بخش خصوصی در راستای تحقق این هدف ، اظهار کرد : با توجه به مسائلی که از نظر اقتصادی بر کشور حاکم شده است ، توسعه بنادر می تواند به بهبود وضعیت فعلی کمک کند .

  وی با اشاره به اینکه فرصت های بسیار خوبی به منظور فعالیت بخش خصوصی در بنادر کشور ایجاد شده است ، عنوان کرد : خوشبختانه به عنوان فعال بخش خصوصی در بنادر شمالی کشور باید بگویم زیرساخت های خوبی در بنادر شمالی ایجاد شده و سرمایه گذاری خوبی از سوی بخش خصوصی ایجاد شده است که این اتفاق به رونق اقتصاد و اشتغالزایی منجر می شود .

  نایب رییس اول کمیسیون حمل و نقل و لجستیک اتاق بازرگانی ، صنایع ، معاون و کشاورزی ایران با بیان اینکه باید قوانین دست و پاگیر به منظور سرمایه گذاری بخش خصوصی در بنادر کشور تسهیل شود ، گفت : باید شرایطی را برای فعالیت بخش خصوصی در بنادر ایجاد کنیم که شاهد جذب سرمایه آن ها به منظور فعالیت های اقتصادی در داخل کشور و به ویژه بنادر باشیم . بهبود شرایط و بازبینی قوانین موجود می تواند به افزایش فعالیت ها در حوزه واردات و صادرات از بنادر کشور کمک کند ؛ برخی از این قوانین مربوط به سال های گذشته است ، درحالی که شرایط هم اکنون از نظر اقتصادی تغییر کرده است و باید بازبینی قوانین و شرایط مدنظر قرار گیرد .

  وی با اشاره به اینکه شرایط خوبی در بنادر کشور به منظور سرمایه گذاری بخش خصوصی ایجاد شده است ، اظهار کرد : عقیده دارم سازمان بنادر و دریانوردی در حوزه جذب سرمایه گذار و توسعه سرمایه گذاری متحول شده است .

  نایب رییس اول کمیسیون حمل و نقل و لجستیک اتاق بازرگانی ، صنایع ، معاون و کشاورزی ایران با بیان اینکه سازمان بنادر و دریانوردی مدیریت توانمندی دارد و اینگونه توانسته وضعیت را نسبت به گذشته بهبود بخشد ، گفت : تعامل بسیار خوبی بین سازمان بنادر و دریانوردی و بخش خصوصی به وجود آمده است و امیدواریم این تعامل در آینده نیز بهبود یابد .

  رستمی در ادامه با اشاره به اینکه کارکرد بنادر کشور اعم از شمالی و جنوبی متفاوت است ، اظهار کرد : به طور حتم در بنادر کشور کمبودهایی نیز وجود دارد و باید شرایط خاص هر بندر به منظور فعالیت سرمایه گذاران صورت گیرد .

  وی با تأکید بر اینکه بخش خصوصی علاقمند به سرمایه گذاری در بنادر کشور است ، اظهار کرد : به طور حتم اگر شرایط سرمایه گذاری بخش بخصوص در بنادر بهبود پیدا کند و قوانین موجود به روزرسانی و تسهیل شود ، شاهد فعالیت هرچه بیشتر فعالان اقتصادی بخش خصوصی در بنادر کشور خواهیم بود .
  مطالب مرتبط

  توسعه ترانزیت دریایی و افزایش بهره‌وری بنادر جنوبی کشور با افتتاح راه‌آهن خواف – هرات

  توسعه ترانزیت دریایی و افزایش بهره‌وری بنادر جنوبی کشور با افتتاح راه‌آهن خواف – هرات

  با توجه به اینکه ، عمده زیرساخت‌های موجود حمل‌ونقلی کشور در حوزه جاده‌ای است ، لذا دسترسی ریلی به کشورهایی که فاقد دسترسی دریایی هستند ، می‌تواند کمک شایانی به توسعه ترانزیت از بنادر کشورمان به آن کشورها کند .

  |

  تسریع در خروج کالا از محوطه های بندری با تصویب شیوه نامه حمل یکسره کالا از بندر

  تسریع در خروج کالا از محوطه های بندری با تصویب شیوه نامه حمل یکسره کالا از بندر

  یکی از کارهایی که با هدف کاهش ماندگاری کالا در بنادر انجام شده تدوین شیوه نامه حمل یکسره کالا از بندر است که با همکاری و هماهنگی گمرک صورت گرفته و به تصویب ستاد تنظیم بازار نیز رسیده است بر این اساس عملیات حمل یکسره کالا با سرعت و هماهنگی بیشتری صورت می گیرد و می تواند در تسریع ...

  |

  آماده به کار شدن شناورهای خدماتی در تعمیرگاهای دریایی بنادر کشور

  آماده به کار شدن شناورهای خدماتی در تعمیرگاهای دریایی بنادر کشور

  تأمین شناورهای جدید و الحاق آن به چرخه خدمات در شناورسازی های داخلی مورد توجه است و قرارداد ساخت ۱۱ فروند شناور با شرکت های داخلی تاکنون منعقد شده که فرآیند ساخت این شناورها آغاز و تعدادی از آن ها با ۳۰ درصد پیشرفت در حال ساخت هستند .

  |

  نظرات کاربران