در حال بارگذاری ...
 • اصلاح ۱۲ تقاطع حادثه خیز در جاده‌های استان آذربایجان‌شرقی

  امسال در راستای ارتقای ایمنی تردد در جاده های استان ۲۴ هزار و ۲۳۰ متر حفاظ جدید نصب و حفاظ های موجود نیز بهسازی شده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت : ۱۲ تقاطع حادثه خیز موسوم به «تی شکل» در جاده‌های استان برای ارتقا ایمنی تردد کاربران جاده‌ای در حال اصلاح است .

  غلامرضا رسول زاده افزود : این طرح با استفاده از امکانات و تجهیزات اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان در راستای کاهش آمار تصادفات و آشکارسازی این تقاطع ها در جاده های آذرشهر ، بستان آباد ، جلفا ، مراغه ، ورزقان و شبستر اجرا می شود . عملیات بهسازی این تقاطع ها با مطالعه نقاط پرتصادف و با استفاده از توان ادارات تابعه این اداره کل انجام می شود تا با اصلاح آن ها گامی مهم برای کاهش آمار تصادفات جاده ای استان برداشته شود .

  معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه در سال ۱۳۹۸ نیز ۲۱ تقاطع T شکل در جاده های مختلف استان اصلاح شده است ، گفت : در ۴ ماه اول امسال ۹۷۶ کیلومتر از جاده های استان خط کشی شده است .

  رسول زاده ، با اشاره به اینکه در سال ۱۳۹۸ حدود ۲ هزار ۲۲۵ کیلومتر خط کشی در جاده های استان توسط این اداره کل انجام شده است ، ادامه داد : امسال در راستای ارتقای ایمنی تردد در جاده های استان ۲۴ هزار و ۲۳۰ متر حفاظ جدید نصب و حفاظ های موجود نیز بهسازی شده است .

  آذربایجان شرقی دارای ۱۴ هزار کیلومتر شبکه راه بوده که از این میزان ۱۰ هزار کیلومتر راه روستایی و حدود ۴ هزار کیلومتر راه های اصلی، شریانی و بزرگراهی است .
  مطالب مرتبط

  بدون تردید ارتقا مهارت‌های امدادی کارشناسان حوزه حمل و نقل و سایر عوامل امدادی و انتظامی نقش مهمی در بهبود مدیریت صحنه تصادف و تسریع در امدادرسانی به حادثه‌دیدگان خواهد شد .

  |

  برای کنترل ترافیک راه ها در استان مرکزی از ۶۸ سامانه تردد شمار آنلاین ، ۳۳ دوربین ثبت تخلف سرعت ، ۲۵ دستگاه دوربین نظارت تصویری و ۳ دستگاه سامانه توزین wim استفاده می‌شود که امیدواریم با هوشمند سازی بیش از پیش راه ها و کنترل سرعت در راه های شریانی شاهد افزایش ایمنی در محورهای ...

  |

  بنا بر اعلام هواشناسی ، شهرستان های سنندج ، دیواندره و بیجار بیشتر از دیگر مناطق استان در معرض بارش های رگباری هستند که از رانندگان درخواست می شود تا در تردد در محورهای ارتباطی این شهرستان ها ، به ویژه طی امشب و فردا احتیاط لازم را داشته باشند .

  |

  بیش از ۲۰۱ هزار و ۵۹ تن ترانزیت ورودی حامل کالا بوده که توسط سه هزار و ۳۲۰ کامیون ایرانی و سه هزار و ۹۴۰ کامیون خارجی صورت گرفته که بیش از خروجی حامل کالا به مقدار بیش از ۴۲ هزار و ۵۵۵ تن توسط ۲ هزار و ۳۵۰ کامیون ایرانی و یک کامیون خارجی بوده است .

  |

  در حال حاضر ۹۰ راهدار در قالب ۹ تیم عملیاتی به همراه ۶۰ دستگاه ماشین‌آلات مشغول هدایت و بازگشایی و پاکسازی ریزش های ناشی از سیل در مناطق سیل‌زده استان هستند .

  |

  نظرات کاربران