در حال بارگذاری ...
 • اصلاح ۱۲ تقاطع حادثه خیز در جاده‌های استان آذربایجان‌شرقی

  امسال در راستای ارتقای ایمنی تردد در جاده های استان ۲۴ هزار و ۲۳۰ متر حفاظ جدید نصب و حفاظ های موجود نیز بهسازی شده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت : ۱۲ تقاطع حادثه خیز موسوم به «تی شکل» در جاده‌های استان برای ارتقا ایمنی تردد کاربران جاده‌ای در حال اصلاح است .

  غلامرضا رسول زاده افزود : این طرح با استفاده از امکانات و تجهیزات اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان در راستای کاهش آمار تصادفات و آشکارسازی این تقاطع ها در جاده های آذرشهر ، بستان آباد ، جلفا ، مراغه ، ورزقان و شبستر اجرا می شود . عملیات بهسازی این تقاطع ها با مطالعه نقاط پرتصادف و با استفاده از توان ادارات تابعه این اداره کل انجام می شود تا با اصلاح آن ها گامی مهم برای کاهش آمار تصادفات جاده ای استان برداشته شود .

  معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه در سال ۱۳۹۸ نیز ۲۱ تقاطع T شکل در جاده های مختلف استان اصلاح شده است ، گفت : در ۴ ماه اول امسال ۹۷۶ کیلومتر از جاده های استان خط کشی شده است .

  رسول زاده ، با اشاره به اینکه در سال ۱۳۹۸ حدود ۲ هزار ۲۲۵ کیلومتر خط کشی در جاده های استان توسط این اداره کل انجام شده است ، ادامه داد : امسال در راستای ارتقای ایمنی تردد در جاده های استان ۲۴ هزار و ۲۳۰ متر حفاظ جدید نصب و حفاظ های موجود نیز بهسازی شده است .

  آذربایجان شرقی دارای ۱۴ هزار کیلومتر شبکه راه بوده که از این میزان ۱۰ هزار کیلومتر راه روستایی و حدود ۴ هزار کیلومتر راه های اصلی، شریانی و بزرگراهی است .
  مطالب مرتبط

  پنج هزار میلیارد ریال اعتبار لازم برای مرمت راه‌های استان کرمانشاه

  پنج هزار میلیارد ریال اعتبار لازم برای مرمت راه‌های استان کرمانشاه

  سال گذشته رتبه سوم لکه‌گیری و روکش آسفالت در کشور را کسب کردیم و امسال در مجموع با انجام حدود ۵۷۲ کیلومتر روکش آسفالت ، لکه‌گیری ، کارهای ایمنی و ... به صورت امانی و پیمانی ، رتبه دوم کشوری را به دست آوردیم .

  |

  نظرات کاربران