در حال بارگذاری ...
 • صدور بیش از ۸ هزار برگ معاینه فنی وسیله نقلیه عمومی جاده‌ای در سیستان و بلوچستان

  با توجه به اینکه صدور مجوز تردد و فعالیت ناوگان حمل و نقل عمومی جاده‌ای در بخش کالا و مسافر منوط به رفع نواقص فنی و اطمینان از ایمنی خودرو است ، انتظار می‌رود رانندگان فعال در این حوزه به این مساله توجه جدی داشته و در زمان مقرر نسبت به دریافت برگ معاینه فنی از مراکز مربوطه اقدام کنند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون حمل و نقل اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان گفت : هشت هزار و ۱۹۹ برگ معاینه فنی وسائط نقلیه عمومی جاده‌ای در چهار ماهه نخست سالجاری در این استان صادر شد .

  تیمور باقری اظهار داشت : از مجموع ۱۱ هزار و ۲۰ مراجعه کننده به مراکز معاینه فنی سیستان و بلوچستان در این مدت ، هشت هزار و ۱۹۹ وسیله نقلیه عمومی جاده‌ای برگ معاینه فنی را اخذ و ۲ هزار و ۸۲۱ وسیله نقلیه دیگر موفق به دریافت مجوز مذکور نشدند .

  وی افزود : با توجه به اینکه صدور مجوز تردد و فعالیت ناوگان حمل و نقل عمومی جاده‌ای در بخش کالا و مسافر منوط به رفع نواقص فنی و اطمینان از ایمنی خودرو است ، انتظار می‌رود رانندگان فعال در این حوزه به این مساله توجه جدی داشته و در زمان مقرر نسبت به دریافت برگ معاینه فنی از مراکز مربوطه اقدام کنند .

  معاون حمل و نقل اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان از نظارت دقیق بر فعالیت مراکز معاینه فنی تحت پوشش این اداره‌کل در شهرستان‌های زابل ، زاهدان و خاش خبر داد و تصریح کرد : با توجه به شرایط ویژه این استان از لحاظ حمل و نقلی ، ضروری است علاوه‌بر سه مرکز موجود ، در شهرستان‌های مهرستان ، میرجاوه و زهک نیز مراکز معاینه فنی راه‌اندازی شود .

  وی با بیان اینکه معاینه فنی وسایل نقلیه سنگین و نیمه سنگین از اهمیت خاصی در تامین ایمنی سفرهای جاده‌ای برخوردار است ، اظهار داشت : در معاینات فنی این دسته از وسایل نقلیه عمومی مواردی همچون میزان آلایندگی هوا ، میزان تولید آلودگی صوتی ، وضعیت ترمزها ، نور چراغ ها ، باک غیراستاندارد و مناسب بودن آج لاستیک‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد .
  مطالب مرتبط

  با توجه به اینکه صدور مجوز تردد و فعالیت ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای در بخش کالا و مسافر منوط به رفع نواقص فنی و اطمینان از ایمنی خودرو است ، انتظار می رود رانندگان فعال در این حوزه به این مساله توجه جدی داشته و در زمان مقرر نسبت به دریافت برگ معاینه فنی از مراکز مربوطه ، ...

  |

  خوشبختانه علی‌رغم مصادف شدن با پیک تقاضای سفر به‌دلیل تعطیلات اخیر اما با همراهی و همکاری جهادی فعالان حمل و نقلی استان ، همه مسافران به مقصد استان‌های تهران و خوزستان اعزام شده‌اند و جای هیچگونه نگرانی وجود ندارد که در این رابطه جا دارد مجددا از تلاش همکاران ، انجمن‌های ...

  |

  نتایج حاصل از بازدید ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای در پایان جمع بندی و تخلفات اخذ شده به کمیسیون های تخصصی تخلفات استانی و کشوری ارجاع می شود تا پس از بررسی موضوع ، مطابق دستورالعمل های مربوطه آرای متناسب صادر شود .

  |

  در مراکز معاینه فنی وسائط سنگین مواردی همچون میزان آلایندگی هوا ، میزان تولید آلودگی صوتی ، وضعیت ترمزها ، نور چراغ ها ، باک غیر استاندارد و مناسب بودن آج لاستیک‌ها مورد بررسی قرار می گیرد .

  |

  با توجه به اختیارات تفویض شده به کمیسیون استانی ، برای رانندگانی که تخلف آنها احراز گردید آراء متفاوتی از تذکر کتبی با درج در سوابق کارت هوشمند تا لغو کارت هوشمند به مدت یک ماه ، در نظر گرفته شده است .

  |

  نظرات کاربران