در حال بارگذاری ...
 • صدور بیش از ۸ هزار برگ معاینه فنی وسیله نقلیه عمومی جاده‌ای در سیستان و بلوچستان

  با توجه به اینکه صدور مجوز تردد و فعالیت ناوگان حمل و نقل عمومی جاده‌ای در بخش کالا و مسافر منوط به رفع نواقص فنی و اطمینان از ایمنی خودرو است ، انتظار می‌رود رانندگان فعال در این حوزه به این مساله توجه جدی داشته و در زمان مقرر نسبت به دریافت برگ معاینه فنی از مراکز مربوطه اقدام کنند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون حمل و نقل اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان گفت : هشت هزار و ۱۹۹ برگ معاینه فنی وسائط نقلیه عمومی جاده‌ای در چهار ماهه نخست سالجاری در این استان صادر شد .

  تیمور باقری اظهار داشت : از مجموع ۱۱ هزار و ۲۰ مراجعه کننده به مراکز معاینه فنی سیستان و بلوچستان در این مدت ، هشت هزار و ۱۹۹ وسیله نقلیه عمومی جاده‌ای برگ معاینه فنی را اخذ و ۲ هزار و ۸۲۱ وسیله نقلیه دیگر موفق به دریافت مجوز مذکور نشدند .

  وی افزود : با توجه به اینکه صدور مجوز تردد و فعالیت ناوگان حمل و نقل عمومی جاده‌ای در بخش کالا و مسافر منوط به رفع نواقص فنی و اطمینان از ایمنی خودرو است ، انتظار می‌رود رانندگان فعال در این حوزه به این مساله توجه جدی داشته و در زمان مقرر نسبت به دریافت برگ معاینه فنی از مراکز مربوطه اقدام کنند .

  معاون حمل و نقل اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان از نظارت دقیق بر فعالیت مراکز معاینه فنی تحت پوشش این اداره‌کل در شهرستان‌های زابل ، زاهدان و خاش خبر داد و تصریح کرد : با توجه به شرایط ویژه این استان از لحاظ حمل و نقلی ، ضروری است علاوه‌بر سه مرکز موجود ، در شهرستان‌های مهرستان ، میرجاوه و زهک نیز مراکز معاینه فنی راه‌اندازی شود .

  وی با بیان اینکه معاینه فنی وسایل نقلیه سنگین و نیمه سنگین از اهمیت خاصی در تامین ایمنی سفرهای جاده‌ای برخوردار است ، اظهار داشت : در معاینات فنی این دسته از وسایل نقلیه عمومی مواردی همچون میزان آلایندگی هوا ، میزان تولید آلودگی صوتی ، وضعیت ترمزها ، نور چراغ ها ، باک غیراستاندارد و مناسب بودن آج لاستیک‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد .
  مطالب مرتبط

  پنج هزار میلیارد ریال اعتبار لازم برای مرمت راه‌های استان کرمانشاه

  پنج هزار میلیارد ریال اعتبار لازم برای مرمت راه‌های استان کرمانشاه

  سال گذشته رتبه سوم لکه‌گیری و روکش آسفالت در کشور را کسب کردیم و امسال در مجموع با انجام حدود ۵۷۲ کیلومتر روکش آسفالت ، لکه‌گیری ، کارهای ایمنی و ... به صورت امانی و پیمانی ، رتبه دوم کشوری را به دست آوردیم .

  |

  نظرات کاربران