در حال بارگذاری ...
 • سهم راه آهن در تخلیه کالاهای اساسی از بنادر ۲.۳ برابر شده است

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، وزیر راه و شهرسازی گفت :‌ سهم راه‌آهن در تخلیه کالاهای اساسی از بنادر کشور در حال حاضر ۲.۳ برابر شده است .

  محمد اسلامی در مراسم ورود ۵۰ دستگاه انواع ناوگان ریلی اظهار داشت : به یاری خداوند مراسم ورود ناوگان جدید به شبکه در سال جاری هر ماه برگزار می‌شود و این نشانه‌ای از اهتمام به ساخت داخل است .

  وزیر راه و شهرسازی یادآور شد : روی خودکفایی سیستم‌ها تاکید کامل داریم و خلاقیت و استفاده از تکنولوژی روز نیز رو به گسترش است .

  اسلامی افزود : کارخانجات تولید واگن ما سال‌ها در رکود بودند ، اما از سال گذشته این رکود کاهش یافت و در شرایط شیوع کرونا ۲۵۹ انواع ناوگان به شبکه اضافه شد و امیدوارم هدف ۲ هزار دستگاه نیز محقق شود که مورد تأکید رئیس ‌جمهور و رهبری نیز هست.

  اسلامی تصریح کرد : صنعت معدنی و فولادی کشور استفاده از حمل و نقل ریلی و ورود به این عرصه را فرصتی می‌دانند و در این حوزه سرمایه‌گذاری کرده‌اند ، همچنین خط دوم بافق - تربت حیدریه به ارزش ۸ هزار میلیارد تومان در آستانه اجرا قرار گرفت و این نشان می‌دهد جذابیت حمل و نقل ریلی برای سرمایه گذاری بیشتر شده است .
  مطالب مرتبط

  صدور گواهینامه صلاحیت اپراتوری ؛ هدفگذاری آموزش در بخش حمل و نقل جاده‌ای

  صدور گواهینامه صلاحیت اپراتوری ؛ هدفگذاری آموزش در بخش حمل و نقل جاده‌ای

  ۹۰ درصد بار و مسافر از طریق حمل‌ونقل جاده‌ای جابجا می‌شود و ۸۰۰ هزار نفر وظیفه جابجایی بار و مسافر این حوزه را بر عهده دارند به‌گونه‌ای که ماحصل تلاش این قشر زحمتکش ، جابجایی سالانه بالغ بر ۶۰۰ میلیون تن بار در جاده ها است .

  |

  نظرات کاربران