در حال بارگذاری ...
 • نقش بارز مهارت‌آموزی در پایدارسازی مشاغل حوزه حمل‌ و نقل

  ایمان داریم با اهتمام برای تحقق مهارت‌آموزی در عرصه‌های مختلف از جمله مشاغل مرتبط با وزارت راه و شهرسازی ، می‌توانیم مشاغل را پایدار و فرهنگ مهارت‌آموزی را نهادینه کنیم .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، وزیر راه و شهرسازی با اشاره به جایگاه ویژه مهارت‌آموزی در ثروت‌آفرینی ، تحول و پیشرفته ماندگار را مستلزم تلاش مضاعف در تولید علم دانست .

  آیین امضای تفاهم‌نامه‌های همکاری میان وزارتخانه‌های «راه و شهرسازی» و «تعاون ، کار و رفاه اجتماعی» روز شنبه ، چهارم مردادماه با حضور وزیران و جمعی از مسوولان این دو وزارتخانه برگزار شد .

  محمد اسلامی ، وزیر راه و شهرسازی در بخشی از این مراسم با تبریک فرارسیدن هفته مهارت ، تحرک در تولید علم و فناوری و فعال کردن فرایند تبدیل علم و دانش به مهارت را از آثار تحولی در کشور خواند و بر ضرورت تعالی مهارت در کشور تاکید کرد .

  او تحول و پیشرفت ماندگار را ، مستلزم تحرک و تلاش مضاعف در تولید علم و دانش خواند و افزود : در فرآیند تبدیل علم و دانش به فن‌آوری و فن‌آوری به ثروت ، آموزش‌های مهارتی جایگاه ویژه‌ای دارد که باید برای نیل به آن ، برنامه‌ریزی مدونی وجود داشته باشد .

  او با اشاره به اینکه سهم آموزش‌های مهارتی در زندگی مردم و جامعه ، باید قابل‌توجه باشد ، عنوان کرد : ایمان داریم با اهتمام برای تحقق مهارت‌آموزی در عرصه‌های مختلف از جمله مشاغل مرتبط با وزارت راه و شهرسازی ، می‌توانیم مشاغل را پایدار و فرهنگ مهارت‌آموزی را نهادینه کنیم .

  وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه با تفاهم‌نامه‌هایی که امروز منعقد شد ، به‌دنبال توانمندسازی و مهارت‌آموزی در حوزه های بازآفرینی ، راهداری و حمل و نقل جاده ای و بنادر و دریانوردی هستیم ، صنعت ساخت و ساز را نیز نیازمند مهارت آموزی خواند و با اشاره به اینکه مهارت‌آموزی در این حوزه به صورت سنتی دنبال شده است ، بر ضرورت مدون کردن مهارت‌های گسترده این حوزه تاکید کرد . نهادینه کردن مهارت‌های فنی و حرفه‌ای در حوزه حمل و نقل دریایی و جاده‌ای، سهم قابل‌ملاحظه‌ای در پایدارسازی مشاغل و توسعه کارآفرینی خواهد داشت .
  مطالب مرتبط

  صدور گواهینامه صلاحیت اپراتوری ؛ هدفگذاری آموزش در بخش حمل و نقل جاده‌ای

  صدور گواهینامه صلاحیت اپراتوری ؛ هدفگذاری آموزش در بخش حمل و نقل جاده‌ای

  ۹۰ درصد بار و مسافر از طریق حمل‌ونقل جاده‌ای جابجا می‌شود و ۸۰۰ هزار نفر وظیفه جابجایی بار و مسافر این حوزه را بر عهده دارند به‌گونه‌ای که ماحصل تلاش این قشر زحمتکش ، جابجایی سالانه بالغ بر ۶۰۰ میلیون تن بار در جاده ها است .

  |

  نظرات کاربران