در حال بارگذاری ...
 • تعرض جنگنده آمریکایی به هواپیمای ماهان مصداق بارز نقض حقوق بین‌الملل

  سازمان هواپیمایی کشوری بر اساس مفاد ضمیمه ۱۳ پیمان شیکاگو ضمن برقراری تماس با طرف سوری ، خواستار بررسی سریع و دقیق رویداد شد و تیم فنی بررسی سوانح ایران نیز از دقایق اولیه پس از ورود هواپیمای ماهان به فرودگاه امام خمینی (ره) ، بررسی فنی رویداد را آغاز کرد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، سازمان هواپیمایی کشوری تعرض جنگنده آمریکایی به هواپیمای ماهان را مصداق بارز نقض حقوق بین‌الملل دانست و خواستار بررسی این حادثه در ایکائو شد .

  سازمان هواپیمایی کشوری در اطلاعیه‌ای ، به تعرض جنگنده آمریکایی به هواپیمای ماهان واکنش نشان داد .

  در این اطلاعیه آمده است : در پی تعرض هواپیماهای جنگنده ایالات متحده امریکا بر فراز خاک سوریه به پرواز ۱۱۵۲ شرکت هواپیمایی ماهان که روز پنجشنبه دوم تیرماه ۱۳۹۹ در کوریدورهای بین المللی هوایی در آسمان سوریه از فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) عازم بیروت بود ، تعدادی از مسافرین به دلیل عکس العمل خلبان جهت پیشگیری از تصادم با با پروازهای متعرض ، دچار جراحات شدند .

  پس از حصول اطمینان از ایمن بودن هواپیما  متعاقب فرود در فرودگاه بیروت ، تصمیم در خصوص بازگشت هواپیمای مذکور به تهران اتخاذ شد .

   سازمان هواپیمایی کشوری بر اساس مفاد ضمیمه ۱۳ پیمان شیکاگو ضمن برقراری تماس با طرف سوری ، خواستار بررسی سریع و دقیق رویداد شد و تیم فنی بررسی سوانح ایران نیز از دقایق اولیه پس از ورود هواپیمای ماهان به فرودگاه امام خمینی (ره) ، بررسی فنی رویداد را آغاز کرد .

   جزئیات این رویداد پس از بررسی تمامی داده های فنی و اطلاعات بدست آماده بر اساس فرآیند بررسی سانحه و همچنین برخی اطلاعات مستند و متقن از مقامات هواپیمایی کشوری سوریه منتشر خواهد شد .  

  سازمان هواپیمایی کشوری ایران ، اقدام هواپیماهای جنگنده امریکایی در تعرض به هواپیمای مسافربری ایرانی را مصداق بارز نقض حقوق بین الملل و مقررات و استانداردهای هوانوردی می دارد و مراتب اعتراض جدی خود را رسما به شورای  سازمان بین المللی هواپیمایی کشوری ( ایکائو ) نموده ، خواستار رسیدگی فوری به موضوع است .
  مطالب مرتبط

  برگزاری تمرین کامل طرح اضطراری بر اساس سند ۹۱۷ سازمان هواپیمایی کشوری (ایکائو) است که تمرین دور میزی و محدود پیش نیاز آن است .

  |

  امروز ورود سپاه حفاظت و پلیس فرودگاه به صنعت هوانوردی موجب شده که ایران یکی از امن ترین خطوط هوایی دنیا را داشته باشد .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ معاون امور حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه با شرکت در نشست ۲۲۳ شورای ایکائو ، طی سخنرانی تفصیلی ، دیدگاه ها و فعالیت ...

  |

  در همین رابطه با توجه به تدوین و ابلاغ استانداردهای بین‌المللی در خصوص ایجاد مرز هوایی و فرودگاه‌های بین‌المللی توسط سازمان جهانی ایکائو ذیل ضمائم فنی کنوانسیون شیکاگو ، الزامات زیرساختی و فنی مورد تاکید جدی سازمان هواپیمایی کشوری است .

  |

  در آخرین جلسه‌ای که با وزیر راه و شهرسازی داشتیم ، مقرر شد که ایرلاین‌ها هیچ‌گونه افزایش قیمت بلیتی نداشته باشند و همه ایرلاین‌ها نیز هم‌قسم شدند که قیمت‌ بلیت‌ها را افزایش ندهند و بر تعهد خود پایبند هستند .

  |

  نظرات کاربران