در حال بارگذاری ...
 • بررسی آخرین همکاری های ایران و هند در طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ با حضور سه معاون وزیر راه و شهرسازی و سفیر جمهوری اسلامی ایران در هند ، جلسه ای با هدف تامین تجهیزات مورد نیاز طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار برگزار شد .

  امیرمحمود غفاری ، معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی در خصوص جلسه ای بابت همکاری ایران و هند در طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار اظهار داشت : این جلسه به دعوت معاونت برنامه ریزی وزارت راه و شهرسازی و با حضور سفیر جمهوری اسلامی ایران در هند ، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور در ساختمان وزارتخانه برگزار شد .

  وی افزود : این جلسه با هدف تأمین ریل ، سوزن ، سیگنالینگ و تجهیزات مورد نیاز برای طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار و پسکرانه حمل و نقلی آن برگزار شد که کشور هند نسبت به اعطای خط اعتباری ۱۵۰ میلیون دلاری اقدام کرده است .

  معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد : در همین خصوص و به منظور تسریع در عملیاتی کردن فرآیندهای کاری در این جلسه با حضور سفیر ایران در هند و معاونان وزیر راه و شهرسازی مقرر شد ، بر اساس توافقات حاصله موضوع از طریق سفیر ایران و وزارت امور خارجه پیگیری و رایزنی های دیپلماتیک لازم در این ارتباط انجام شود .

   
  مطالب مرتبط

  تقویت جایگاه بندر چابهار از منظر تجاری و عملیاتی به عنوان یکی از اولویت های دولت هند است و این مهم را از طریق اقداماتی هم چون برگزاری همایش بین المللی روز چابهار در هند ، برگزاری جلسات کاری متعدد با شرکت های سازنده تجهیزات مورد نیاز بندر شهید بهشتی چابهار برای ساخت و تحویل و ...

  |

  خوشبختانه با زیرساخت ها و تجهیزات مناسب برای پهلودهی، تخلیه و بارگیری انواع کشتی ها ، کالاها با رویه های گمرکی و بدون رسوب به مقاصد مورد نظر حمل خواهد شد .

  |

  پر واضح است امکانات و زیر ساخت‌های بندری و اعمال تخفیفات در هزینه ها و تعرفه های بندری از شروط لازم برای تشویق ذینفعان بندری جهت فعالیت در یک بندر تجاری هست لکن بهره مندی یکسان از قوانین با برخورداری از گزاره تثبیت علی الخصوص معافیت‌های مالیاتی در شرایط رقابتی با بنادر ...

  |

  انعقاد یک فقره قرارداد سرمایه گذاری در زمینه فعالیت های ارزش افزوده ای و صنعتی ، نظارت بر بازنگری ۲ قرارداد سرمایه گذاری به منظور کاهش اثرات تحریم و کووید ۱۹ و کاهش مدت زمان فرآیند انعقاد قراردادهای سرمایه گذاری به میزان ۱۰ درصد از دیگر اهداف بندر چابهار در سال ۱۴۰۰ است .

  |

  اقدامات بسیار موثری در زمینه بازاریابی و جذب بار و کالا و ایجاد ترافیک دریایی انجام شده که به طور مثال می توان به اخذ تخفیفات خاص برای بندر چابهار و اعلام توانمندی ها، تسهیلات و تخفیفات به اتاق های بازرگانی و صاحبان عمده کالاها اشاره کرد .

  |

  نظرات کاربران