در حال بارگذاری ...
 • انجام روزانه بیش از ٨٠ پرواز آموزشی در فرودگاه پیام

  نزدیک بودن به پایتخت ، ارتقاء سطوح پروازی ، سیستم های به روز ناوبری هوایی و دارا بودن بزرگ ترین باند پروازی ، از جمله مزایایی است که پیام را تبدیل به قطب آموزش خلبانی و هوانوردی کشور کرده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام با اشاره به خدمات گسترده این مجموعه گفت : روزانه بیش از ٨٠ پرواز آموزشی در فرودگاه پیام انجام می شود .

  نادر ثناگو مطلق با اشاره به وجود بیشترین مراکز آموزش خلبانی کشور در این فرودگاه گفت : این ظرفیت موجب شده تا پیام امروز در بخش آموزش خلبانی و هوانوردی عمومی در کشور پیشگام باشد . این فرودگاه با توانمندی های زیر ساختی و خدماتی در  حوزه هوانوردی هم اکنون در بخش های مسافری ، کارگو (باری) و آموزش خلبانی فعالیت دارد .

  ثناگومطلق با بیان اینکه فرودگاه پیام به عنوان قطب آموزش خلبانی کشور مطرح است عنوان کرد : دوره های تخصصی هوانوردی به صورت کامل در این فرودگاه با اعطا گواهینامه خلبانی و طبق استانداردهای بین المللی در حال انجام است . نزدیک بودن به پایتخت ، ارتقاء سطوح پروازی ، سیستم های به روز ناوبری هوایی و دارا بودن بزرگ ترین باند پروازی ، از جمله مزایایی است که پیام را تبدیل به قطب آموزش خلبانی و هوانوردی کشور کرده است .

  وی با بیان اینکه متقاضیان گذراندن دوره های خلبانی از سراسر کشور در فرودگاه بین المللی پیام در حال آموزش هستند خاطر نشان کرد: هم اکنون پنج مرکز آموزش خلبانی در فرودگاه پیام فعالیت دارند و روزانه به طور میانگین بیش از ۸۰ پرواز آموزشی در این فرودگاه انجام می شود . در زمان حاضر  بیش از ۲ هزار متقاضی و علاقه مند حوزه  صنعت هوایی در مدارس این فرودگاه مشغول به فراگیری آموزش هستند .

  فرودگاه بین المللی پیام از ابتدای تاسیس ( ۱۳۶۹) با کاربری کارگو (حمل و نقل بار) فعالیت خود را آغاز کرده و پس از اندکی با افزوده شدن چندین مدرسه آموزش خلبانی به بزرگترین و برترین مرکز آموزش خلبانی کشور تبدیل شده است .
  مطالب مرتبط

  ایجاد زیرساخت برای هوانوردی عمومی در فرودگاه بوشهر

  ایجاد زیرساخت برای هوانوردی عمومی در فرودگاه بوشهر

  یک شرکت هواپیمایی وارد این بخش شده و کارهای ثبت آن رسیده‌است و با همکاری اداره کل بنادر و دریانوردی نخستین آشیانه پرواز فوق سبک در فرودگاه بوشهر ساخته شد و این زیرساخت ایجاد شد تا اگر شرکتی خواست در بخش هوانوردی عمومی سرمایه‌گذاری کند زمینه فراهم باشد .

  |

  نظرات کاربران