در حال بارگذاری ...
 • برگزاری نشست دوجانبه معاونین وزیر راه و شهرسازی ایران و ازبکستان

  مناسبات حمل و نقل جاده‌ای بین دو کشور در چارچوب موافقتنامه دوجانبه حمل و نقل بین المللی جاده ای کالا و مسافر که در سال ۹۳ منعقد شده است ، در وضعیت مناسب و رو به رشد بوده و چنانچه برخی مشکلات منطقه‌ای که عمدتاً مربوط به سایر کشورهای مسیر می باشد وجود نداشت ، قطعاً این روند رو به رشد ادامه پیدا می کرد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، نشست دو جانبه کمیته مشترک حمل و نقل جاده ای ایران و ازبکستان با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران ، معاون وزیر حمل و نقل ازبکستان و سفیر جمهوری ازبکستان در تهران و نماینده سفارت جمهوری اسلامی ایران در تاشکند به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد .

  عبدالهاشم حسن نیا معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس این سازمان با اظهار خرسندی از برگزاری این نشست و آرزوی سلامتی و سعادت برای ملت و دولت این کشوردر این روزها و شرایطی که دنیا درگیر شیوع ویروس کرونا می باشد ، اظهار داشت : توسعه همکاری‌های اقتصادی فیمابین همواره مورد نظر مقامات ارشد دو کشور بوده و در همین راستا توسعه مناسبات حمل و نقلی به ویژه در حوزه حمل و نقل جاده ای با جمهوری ازبکستان از اولویت های کاری وزارت راه و شهرسازی و این سازمان بوده است و آماده توسعه همکاری ها در حوزه انتقال دانش و تجربیات در زمینه های مختلف حمل و نقلی نگهداری راه و تاسیسات بین‌راهی سیستم‌های حمل و نقل هوشمند هستیم .

  وی افزود : مناسبات حمل و نقل جاده‌ای بین دو کشور در چارچوب موافقتنامه دوجانبه حمل و نقل بین المللی جاده ای کالا و مسافر که در سال ۹۳ منعقد شده است ، در وضعیت مناسب و رو به رشد بوده و چنانچه برخی مشکلات منطقه‌ای که عمدتاً مربوط به سایر کشورهای مسیر می باشد وجود نداشت ، قطعاً این روند رو به رشد ادامه پیدا می کرد . در چارچوب همکاری‌های چندجانبه نیز دو کشور در حوزه موافقت نامه عشق آباد ، سازمان همکاری‌های اقتصادی اکو ، همکاری‌های خوبی داشته و با توسعه و احیای همکاری ها در چارچوب موافقتنامه قدیمی کریدور جانبه ایران افغانستان و ازبکستان ، همچنین با استفاده از ظرفیت‌های موافقتنامه چابهار برای دسترسی به آب‌های آزاد اقیانوس هند ، زمینه برای همکاری های بیشتر فراهم خواهد شد .

  حسن نیا با تاکید بر اینکه ظرفیت دو کشور در بخش حمل و نقل جاده ای به مراتب بیش از ظرفیت فعلی است ، افزود از این رو باید تلاش کنیم تا موانع ،‌ هزینه ها و تشریفات غیرضروری حذف شود .

  دهقان اف معاون وزیر حمل و نقل ازبکستان ، با تاکید بر اهمیت برگزاری این نشست در حل و فصل مسائل حمل و نقلی بین دوکشور اظهار داشت : با توجه به بروز برخی مشکلات در مسیرهای حمل و نقل جاده ای ، ما مسیرهای دیگری را جایگزین کردیم که امید است در نتیجه برگزاری این نشست ها شرایط مناسب تری در توسعه روابط حمل و نقلی فراهم شود . ایران و ازبکستان در قالب چندین موافقتنامه دو جانبه و چند جانبه در زمینه حمل و نقل جاده‌ای با هم همکاری دارند و حل مسائل و موضوعات مطرح در این حوزه ، قطعاً در افزایش توسعه مناسبات حمل و نقلی تاثیر قابل توجهی دارد .

  در پایان این نشست مقرر شد نشست های کارشناسی در خصوص پیشنهادهای مطرح شده از سوی طرف ازبک و همچنین پاسخ طرف ایرانی که پیش از نشست مذکور ، بصورت مکتوب ارائه شده است ، بررسی و در نشست بعدی معاونین وزرا جمع بندی و تصمیمات لازم اتخاذ گردد .

  گفتنی است در این نشست ، مهران قربانی معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ، جواد هدایتی سرپرست دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین المللی ، حضور داشتند .
  مطالب مرتبط

  اجرای عملیات خط کشی در محورهای مواصلاتی استان مازندران

  اجرای عملیات خط کشی در محورهای مواصلاتی استان مازندران

  از ابتدای سال تا به امروز اجرای عملیات خط کشی در محورهای بابل - بابلسر ، بابلسر - فریدونکنار ، کمربندی بابلسر ، آمل - بابل ، آمل - بابل قدیم ، قائمشهر - بابل و قائم شهر - جویبار به طول بیش از ۱۱۰ کیلومتر توسط این اداره کل به اجرا در آمد .

  |

  کاهش ۵۳ درصدی جابجایی مسافر در سیستان و بلوچستان به دلیل شیوع ویروس کرونا

  کاهش ۵۳ درصدی جابجایی مسافر در سیستان و بلوچستان به دلیل شیوع ویروس کرونا

  به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا ، شرکت ها و موسسات مسافربری لازم است ضمن رعایت فاصله گذاری اجتماعی ، نسبت به ضدعفونی وسایل نقلیه حمل و نقل عمومی جاده ای قبل از حرکت و همچنین الزام پرسنل ، رانندگان و مسافران به استفاده از ماسک اقدام کنند .

  |

  نظرات کاربران