در حال بارگذاری ...
 • دستگاه‌های ذی‌ربط نسبت به حل مسائل و مشکلات کامیون‌داران به فوریت اقدام کنند

  لازم است وزارت صنعت ، معدن و تجارت پیش بینی های لازم را برای تامین اقلام و کالاهای مورد نیاز کامیون‌داران و نیز تقویت نظارت بر قیمت این اقلام انجام دهد و بانک مرکزی نیز ارز مورد نیاز تولید داخل و واردات این اقلام را با اولویت فراهم کند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، جلسه بررسی مسائل و مشکلات کامیون‌داران به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد .

  دکتر اسحاق جهانگیری در این جلسه با بیان اینکه کامیون‌داران انسان‌های شریف ، زحمتکش و پرتلاشی هستند که سالانه حمل و نقل میلیون ها تن کالا و مایحتاج مردم بر دوش آنها و ناوگان حمل و نقل باری کشور قرار دارد ، گفت : کامیون‌داران نقش پراهمیتی در حمل و نقل کالاها و مایحتاج مردم ایفا می کنند و دستگاه های ذی ربط باید نسبت به حل مسائل و مشکلات آنها به فوریت اقدام کنند .

  معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اینکه باید اقدامات لازم در جهت حل مشکلات کامیون‌داران برای تامین لاستیک ، سوخت و قطعات و لوازم یدکی انجام شود، اظهار داشت : لازم است وزارت صنعت ، معدن و تجارت پیش بینی های لازم را برای تامین اقلام و کالاهای مورد نیاز کامیون‌داران و نیز تقویت نظارت بر قیمت این اقلام انجام دهد و بانک مرکزی نیز ارز مورد نیاز تولید داخل و واردات این اقلام را با اولویت فراهم کند .

  دکتر جهانگیری همچنین با اشاره به مطالبه دیگر مطرح شده در جلسه برای پرداخت یارانه بیمه تامین اجتماعی کامیون‌داران ، از وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خواست برنامه ریزی و پیش بینی های لازم را برای تحت پوشش قرار گرفتن کامیون داران انجام دهد .

  در این جلسه مهندس زنگنه وزیر نفت نیز با اشاره به برخی شایعات در خصوص افزایش نرخ گازوییل برای کامیون‌داران تاکید کرد : وزارت نفت به هیچ عنوان برنامه ای برای افزایش قیمت گازوییل در سال ۹۹ ندارد .

  در ادامه این جلسه وزیر راه و شهرسازی نیز گزارشی از آخرین وضعیت مطالبات رانندگان و کامیون‌داران و اقدامات این وزارتخانه برای حل مشکلات کامیون‌داران ارائه کرد .

  عبدالهاشم حسن‌نیا معاون وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای و مهران قربانی معاون حمل و نقل این سازمان نیز در این نشست به تشریح آخرین وضعیت بخش حمل و نقل کالا پرداختند و گزارشی از اهم مطالبات رانندگان حمل و نقل کالای برون شهری ارائه کردند که تامین لاستیک و کنترل قیمت آن در حوزه حمل و نقل کالا و مسافر ، جلوگیری از افزایش بی رویه قیمت قطعات یدکی و سهولت دسترسی به لوازم پرمصرف ، تامین منابع پایدار جهت پرداخت یارانه بیمه تامین اجتماعی و مشکلات ناشی از عدم کفایت سهمیه سوخت تخصیص یافته برای ناوگان فعال در بنادر و سایر کامیون‌داران در شرایط کرونا از جمله این مطالبات بود .

  در این جلسه که رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان نیز حضور داشت، اهم مطالبات رانندگان حمل و نقل کالای برون شهری و آخرین وضعیت رانندگان و کامیون‌داران مورد بحث و بررسی قرار گرفت و تصمیمات لازم برای پاسخ به این مطالبات اتخاذ شد .

  همچنین در این نشست مقرر شد وزارت راه و شهرسازی و وزارت صنعت ، معدن و تجارت هماهنگی های لازم را برای تامین لاستیک و قطعات مورد نیاز کامیون داران انجام دهند و بانک مرکزی نیز با اولویت نسبت به تامین ارز مورد نیاز واردات و تولید داخل این اقلام اقدام کند .
  مطالب مرتبط

  صدور حواله ۵۳ هزار حلقه لاستیک ناوگان برون‌شهری در سیستان و بلوچستان با نرخ مصوب

  صدور حواله ۵۳ هزار حلقه لاستیک ناوگان برون‌شهری در سیستان و بلوچستان با نرخ مصوب

  برای دریافت لاستیک ، پس از اختصاص سهمیه از سوی وزارت صنعت ، معدن و تجارت به هر استان و معرفی عاملان فروش، رانندگان بر اساس ظرفیت و پیمایش ناوگان خود حواله لاستیک مورد نیاز را دریافت می کنند .

  |

  صدور حواله دریافت ۶۶۵۳ حلقه لاستیک ناوگان عمومی جاده ای در استان قم

  صدور حواله دریافت ۶۶۵۳ حلقه لاستیک ناوگان عمومی جاده ای در استان قم

  لاستیک های تخصیصی که توسط وزرات صنعت ، معدن و تجارت تهیه و در شبکه توزیع قرار داده می شوند از ۲ نوع خارجی و ایرانی است که نوع خارجی آن به بهای ارز دولتی و لاستیک های ایرانی نیز براساس نرخ مصوب در اختیار مالکان ناوگان جاده ای قرار می‌گیرند .

  |

  رانندگان بخش حمل و نقل بار و مسافر نگران کمبود سوخت نباشند

  رانندگان بخش حمل و نقل بار و مسافر نگران کمبود سوخت نباشند

  پیمانه سوخت گیری قاعدتا در حمل کالای اساسی و به ویژه برای رانندگانی که از نقاط دور دست اقدام به بارگیری می‌کنند و مدت زمان زیادی از مبدا خود دور بوده اند در نظر گرفته شده و این اقدام باعث می‌شود که مشکلات رانندگان نسبت به قبل کاهش یابد .

  |

  بهره برداری از ۶۵ دستگاه ناوگان ریلی به ارزش ۱۵۶ میلیارد تومان با حضور وزیر راه و شهرسازی

  بهره برداری از ۶۵ دستگاه ناوگان ریلی به ارزش ۱۵۶ میلیارد تومان با حضور وزیر راه و شهرسازی

  تمامی این ناوگان ریلی شامل ۲ دستگاه لکوموتیو به ارزش ۵۰ میلیارد تومان ، ۵۳ واگن باری به ارزش ۴۲ میلیارد تومان ، ۲ دستگاه واگن مسافری به ارزش ۲۴ میلیارد تومان و بازسازی ۸ واگن مسافری به ارزش ۴۰ میلیارد تومان در ۶ شرکت داخلی مپنا ، واگن سازی پارس ، فولاد درخشان ، واگن سازی کوثر ، ...

  |

  نظرات کاربران